Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Przeceny to oszustwo

Obniżka produktów o 60-70% to jedynie zabieg marketingowy, który mija się z prawdą. Pochopność decyzji i uleganie emocją to przyczyny, przez które nasz portfel chudnie w oczach.

Zwykle łapiemy się na haczyki, które zostawili nam handlowcy. Bo zwykle przecena jest DO a nie O 70%. Ubrania za 99 zł wiszą obok tych za 299 zł. Obok towarów widać także ceny z ich poprzednich obniżek dając do zrozumienia, że jednak oszczędzamy. Więcej o preferencjach na inwestycje.pl.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam się, może nie do końca oszustwo co odpowiednia manipulacja na którą większość z nas się godzi. Osobiście zawsze staram się dociec czemu dana rzecz została przeceniona, czy ma ukrytą wadę czy może jej podstawowa cena był totalnie wywindowana. Poza tym warto uważać by potem nie zdziwić się przy kasie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czesto jest tez tak, ze dany towar niby jest przeceniony o 70%, a tak naprawde jesliby porowna ceny sprzed przeceny o po przecenie to kwota jest taka sama, a czasami nawetwyzsza po przecenie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Oczywiście że sprzedawcy nie oddadzą towaru za darmo. Nawet największa przecena się oplaca. Ostatnio orientowałam się w Hurtowych markowej odzieży outletowej i prawie spadłam z krzesła. Marża sprzedawców to 300%.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja to przy takich okazjach stosuję "metodę odliczania". Najpierw od ceny trzeba odliczyć 22% VAT, potem zarobek dla sklepu, następnie dla paru pośredników, czyli np półhurtowni, hurtowni i importera, potem odejmujemy jeszcze cło, następnie zarobek dla producenta. No i jak nam wyjdzie, że koszt wyprodukowania np wiertarki to 3 złote, to już wiadomo, że to szmelc...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

aż musiałam odpisać... Dankot... dopiero teraz o tym się dowiedziałeś!??? :???:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Rerak Zobacz post
    aż musiałam odpisać... Dankot... dopiero teraz o tym się dowiedziałeś!??? :???:
    Hehe.. Piszę nie na bazie własnych odkryć, ale aby temat odświeżać. Zdziwisz się, ale niestety świadomość ludzka w tym temacie jest bardzo niska.

Pomyśl, skoro wszyscy są tego doskonale świadomi, to dlaczego stosowana jest cały czas ta same metoda o nazwie: "Promoooocja!" ?? Ano stosowana jest ze względu na swoją skuteczność. :hmmm:

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

No tak jak wszelkie inne formy zachęty do kupna jakiegoś produktu, to gra marketingowa. Jakby się zastanowić to widać, że skoro sklepy mogą sprzedawać z 70% rabatami, to marża wynosi pewnie drugie tyle, skoro opłaca im się zatrudniać sprzedawców, opłacać czynsz i media.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Z tego co obserwuje to 100% dokonywanych zakupów to dzieło marketingowe niestety

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

czasami oszustwo - np. przekreślają wysoką wymyśloną cenę a ta tańsza okazyjna to w rzeczywistości cena właściwa. Ale cóż mogę powiedzieć, sklepy odzieżowe robiąc wyprzedaż nie kłamią, no mogę kupić coś za 20 zł okazyjnie, coś co kiedyś kosztowało 120

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)