Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 146
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Avast jest kiepski. Darmowy i kiepski.
    Często po zainstalowaniu nie da sie go odinstalować, muli system itp. kfiatki
    Do domowego użytku dobry jest F-Secure (największa baza wirusów), Kaspersky (wydajny, ale bardzo skomplikowany dla nieobeznanego z oprogramowaniem użytkownika), BitDefender w Polsce mało znany, jednak bardzo dobrej jakości i zawsze w czołowce jeśli chodzi o wykrywalność.

Siła Reputacji
    0

No i w ogóle radziłbym raczej sprawdzać testy, niż opierać się na opiniach typu "przepuścił wirusy" - z testu wynika że praktycznie wszystkie programy antywirusowe przepuszczają ok. co trzydziestego wirusa.

Drugi zainstalowany antywirus program może znaleźć wirusy których pierwszy nie znalazł, ale może ten pierwszy znalazł takie, których ten drugi by nie znalazł?

Wniosek z tego taki - uważać, na jakie strony się wchodzi, poza tym oprócz antywirusa zainstalować programy typu anti-spyware + ew. trzeci antyrootkit + program ostrzegający przed niebezpiecznymi stronami (np. w AVG), albo stosować programy które łączą te funkcje (z tego co wiem, nie ma takich wśród darmowych!). Albo... korzystać z internetu ostrożnie

Początkujący Avatar luk3Z
    Mieszka w
    Earth
    Siła Reputacji
    0

Ja używam darmowych ClamWin i Avira i nie narzekam :P

Avast mam i nie narzekam a używam go już bardzo bardzo długo... poza tym jest lekki co przynajmniej dla mnie rekompensuje jego wady. 2 antywirusy na 1 kompie to sie nie oplaca spadek wydajności zbyt wielki, już nie wspomnę o tym że np win7 ma jeszcze swój system sprawdzania, niby microschit ale po co dokładać do tego 3 ?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

avast choć z pLatnymi nie ma szans

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ale o czym jest ta dyskusja. Nie ma AV, ktory nie przepusci O-day'a i innych swinstw. Sa lepsze silniki i gorsze. Ale czy to od nich zalezy nasze bezpieczenstwo? Pierwszym ogniwem lancuszka bezpieczenstwa w sieci jest czlowiek. Mysl gdzie wchodzisz, mysl co wciskasz. Socjotechnika w internecie mozna sobie gebe wycierac. Darmowe AV sa w zupelnosci wystarczajace do podstawowej ochrony komputera. Wraz z darmowa zapora, jak np.: Comodo Firewall, mamy komplet na poczatek. W przegladarce np.: FF instaujemy - AdBlocker, NoScript, BetterPrivacy, GoogleSharing, Redirect Remover, Track Me Not. Dodatkowo rozszerzyc system o pakiet Sysinternals (4XP: Proces Explorer, Page Defrag, Rootkit Revealer, TCP View, Autoruns, etc.). Bierzace aktualizacje systemu i oprogramowia. Wspomagacze czyszczenia systemu jak Spybot, Gmer, ComboFix. I na sam koniec: Zaopatrzyc leb w rozsadek. Albo... Odlaczyc Internet... Dacie rade wyciagnac wtyczke? Pewnie nie na dlugo... Choc za oknem slonko swieci... Sie wpiac musze dzis do sieci...

Pzdr

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

PS No i sie mnie omsklo. BACKUP wrazliwych danych... Im bardziej wrazliwe, tym czesciej archiwizowane.

Pzdr

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Polecam inwestycję za ok 50 zł w Kaspersky Internet Security, który w takiej cenie można nabyć na Allegro. W momencie zakupu tego softu jakieś pół roku temu skończyły mi się wszelakie problemy z trojanami. Na Allegro można 2 razy taniej dostać legalną wersję niż ze strony producenta, jeżeli zależy wam na optymalizacji kosztów.

Początkujący
    Mieszka w
    internet
    Siła Reputacji
    0

Ja sam używam Avast'a i jestem zadowolony wykrywa na stronach zagrożenia. Trzeba tylko pozwolić na częstą aktualizację. Zdaje sobie sprawę że to oprogramowanie wszystkiego nie wyłapie. Dodatkowo używam Malwarebytes Anti-Malware.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

No nie wiem, jak miałem Avasta to po pewnym czasie musiałem zrobić formata, tyle wirusów było. Teraz przesiadłem się na płatnego Nortona i nie ma problemów. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)