Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Pracownicy nieruchomości szkodzą klientom

Pośrednicy nieruchomości bez zgody ich właścicieli wykorzystują oferty jako własne, jednocześnie zawyżając ich cenę. Owa nadwyżka to zarobek pośrednika.

Skala tego procederu jest dość duża zważywszy na to, że w ubiegłym roku za 165 wniosków z tytułu odpowiedzialności zawodowej zasadnymi stało się 128.

Co ciekawe takie postępowanie może ulec nasileniu bowiem rząd chce zlikwidować zawodowe licencje, wprowadzając certyfikaty; wtedy pośrednikiem będzie mógł zostać każdy.

Więcej na forsal.pl

Raquel
    Gość

To smutne, ale niestety takie praktyki są dośc powszechne. Dobrze, ze podczas wynajmowania, czy kupowaniu powierzchni magazynowych nie ma tego problemu. DO tego służa specjalne wyszukiwarki magazynów.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 14-05-15 o 12:04

pijasz
    Gość

T stała praktyka niestety.

Witka
    Gość

Odp: Pracownicy nieruchomości szkodzą klientom

Jako właściciel nieruchomości, któremu takie biuro znajdzie klienta, to ja w zasadzie nie mam nic przeciwko takiemu jak to mówicie "procederowi"
    Jeśli ja dostanę tyle za mieszkanie, ile chciałam, a klient nie znalazł sam moich ogłoszeń w internecie - choć tam były, to to, że biuro na tym zarobi? Mi to nie przeszkadza.
    Traci tylko kupujący: ale skoro on sam wybrał biuro nieruchomości, a nie poświęcił czasu na przekopanie netu, no to o co chodzi?

Wypowiadanka
    Gość

Witka mylisz się, są przypadki kiedy i sprzedający traci, bo jak cena jest zbyt wygórowana (o czym sprzedający nie ma pojęcia), to nieruchomość trudniej zbyć i proces sprzedaży trwa dłużej, a czynsz trzeba opłacać niezależnie od tego, czy się w danym mieszkaniu wciąż mieszka, czy stoi już puste. Dlatego najlepiej korzystać ze sprawdzonego biura nieruchomości, najlepiej poleconego przez kogoś znajomego, kto za jego pośrednictwem sprzedał lub kupił nieruchomość. Albo zająć się transakcją na własną rękę, np. zamieszczając w odpowiednim miejscu w sieci darmowe ogłoszenie i czekać, aż ktoś się zgłosi. Wtedy jednak trzeba uważać na luki prawne, bo tych niestety w ustawie o gospodarce nieruchomościami jest dość sporo...
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 14-05-15 o 12:03

masterchef
    Gość

prawdę mówiąc ja mam same dobre doświadczenia ze współpracy z biurem nieruchomości z Bydgoszczy i to o czym pisze autor wątku jest dla mnie wręcz wstrząsające, co prawda w każdej branży znajdują się takie jednostki, które chcą tylko i wyłącznie zarobić na ludzkich błędach, ale nie należy też generalizować

marysia
    Gość

W każdej branży zdarzają się oszuści, taka jest prawda.
    Co zrobić, żeby nie dać się wykorzystać? Korzystać tylko z ofert sprawdzonych biur. Ja niedawno kupowałam mieszkanie w Szczecinie i korzystałam z usług pewnej agencji. Wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo i przede wszystkim nie musiałam się martwić, że zapomnę o czymś, czy popełnię jakiś błąd wynikający z braku wiedzy. Pośrednik naprawdę ułatwia kupno nieruchomości, to nie jest tak, że wszyscy chcą nas wykorzystać, czy oszukać.

Julita
    Gość

Ja polecam wam bardzo dobrego pośrednika nieruchomości w województwie zachodniopomorskim

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)