Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Zadłużony sąsiad? Nie dostaniesz kredytu!

Dobry zwyczaj nie pożyczaj znajdzie najlepsze zastosowanie w zachodniopomorskim. Tam, co 16 osoba nie płaci bieżących opłat. W podkarpackim jest nieco lepiej, bo co 40 osoba nie wywiązuje się z należności. Statystycznie co 23 Kowalski jest zadłużony.

Banki oceniają nas po sąsiadach naszych. Ocena ryzyka kredytowego jest bowiem od nich uzależniona, a także od miejsca zamieszkania oraz otoczenia gospodarczego.

Co z tego wynika? Ano, według raportu InfoDługu Ślązakom i mieszkańcom okolic Szczecina może być trudniej o kredyt niż na przykład mieszkańcom Kielc czy Rzeszowa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

oo a o tym to nie słyszałem, na szczęście mieszkam w wielkopolsce )

spycen
    Gość

ciekawe rozwiązanie, całe szczęscie ze nie mam sąsiadów hehe

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

De facto chyba 80% populacji właśnie spłaca kredyt albo myśli o nim. Zadłużony jest cały kraj, nie tylko wyjątkowe regiony.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Polacy nabrali tyle kredytów, że zaczynają ich już nie spłacać. Rekomendacja T miała to zmienić i nico z tego wyszło.
    Po prostu teraz łatwo wziąć kredyt, tylko gorzej go spłacić.
    Jest wiele firm oferujących pożyczki, że SZOK.
    Choćby na stronie z której pozyskuję zleceniobiorców
    http://www.favore.pl/cat141118_kredyty-pozyczki.html

Jak dobrze poszukać to setki a może tysiące firm oferuje kredyty bez BIK i zaświadczeń. Aż dziw bierze, że ludzie do banków chodzą.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Rekomendacja T nie sprawdziła się za bardzo. KNF nie radzi sobie z tzw. "lichwą" czyli nieuczciwymi pożyczkami w stylu providenta. Banki, szczególnie amerykańskie, chcą utrzymać jak najwyższą płynność, żeby nadrobić straty po kryzysie (do dzisiaj nie wiem co to za kryzys był, pomijając fakt, że w Polsce na fali "regresji" przeprowadzono redukcję etatów i obniżki płac w firmach oraz podrożał cukier).

Bank czerpie zysk z kredytów, więc jeśli ma zarabiać i omijać Dyrektywę T pożycza pieniądze innemu bankowi, którego dyrektywa nie obowiązuje. Z tego co wiem (info nie sprawdzone) dyrektywa nie dotyczy też innych osób prawnych.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Ja ostatnio słyszałam, że rodzinak chciała kupiś jakiś sprzęt AGD (nie pamiętam, czy to była pralka, czy lodówka, ale nie to jest naważniejsze). W sklepie chcieli wziąc na raty i nie dali, bo mieszkali na osiedlu okrzykmiętym złą sławą. Nie ważne, że bardzo porządna rodzina i płacą wszystkie rachunki i nie mają innych długów i reguralne przychody. Ważne było blokowisko w trórym mieszkali. :stupid:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał majkawazka Zobacz post
    Ja ostatnio słyszałam, że rodzinak chciała kupiś jakiś sprzęt AGD (nie pamiętam, czy to była pralka, czy lodówka, ale nie to jest naważniejsze). W sklepie chcieli wziąc na raty i nie dali, bo mieszkali na osiedlu okrzykmiętym złą sławą. Nie ważne, że bardzo porządna rodzina i płacą wszystkie rachunki i nie mają innych długów i reguralne przychody. Ważne było blokowisko w trórym mieszkali. :stupid:
    Może i jest to dziwne, albo co nieco głupie, ale niestety to prawda. Banki zabezpieczają się przed niewypłacalnymi kredytobiorcami stosując różne zmienne. Wiele czynników może mieć wpływ na udzielenie kredytów, m.in. okolica albo miejscowość w jakiej się mieszka, a nawet sytuację finansową ;-) sąsiadów.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał caduceus Zobacz post
    De facto chyba 80% populacji właśnie spłaca kredyt albo myśli o nim. Zadłużony jest cały kraj, nie tylko wyjątkowe regiony.
    Bez przesady - w Polsce najnowsze dane mówią o 2 milionach, a i tak większość z nich to Ci, którzy spłacają nie kredyty, ale chwilówki i inne szybkie pożyczki. Ale masz racje - coraz więcej osób żyje dzisiaj na kredyt.

havie
    Gość

Odp: Zadłużony sąsiad? Nie dostaniesz kredytu!

A co ma do tego sąsiad, że tak się zapytam? Komuś się już naprawdę w głowie przewraca

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)