Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Hybrid View

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Lokata - gdzie się opłaca

Najbardziej opłacalne lokaty, to te z codzienną kapitalizacją, pozwalające na uniknięcie podatku Belki. Najwyższe odsetki są w ofercie: Noble Bank, Meritum Bank i Polbank, zawierane na 3-12 miesięcy z oprocentowaniem 5,65%, do 5,40%, 5,35% odpowiednio - donosi Expander. Pragnący zarobić powinni z kolei unikać lokaty ze zmienny oprocentowaniem.

Dla zwolenników wygody dostępne są lokaty internetowe, których oprocentowanie jest wyższe niż tradycyjnych i na przykład w Millenium Bank wynosi 4,5% (0,5% więcej niż tradycyjna lokata) czy też Nordea Bank 4,20% w stosunku do 4% konta tradycyjnego.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja czytałam sobie taki artykuł dotyczący lokat, ale nie wiem czy one są rzeczywiście korzystne...
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 04-04-15 o 23:03

Początkujący
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Lokaty bez podatku Belki

Do tej pory faktycznie można było na lokatach jednodniowych z kapitalizacją dzienną zarobić najwięcej.

Jednak od 1 lipca br. to się zmieni.

Projekt przewiduje zmianę zasad zaokrąglania podatku od zysków kapitałowych. Obecnie zarówno podstawę opodatkowania jak i podatek zaokrągla się do 1 zł. Jeśli klient banku z lokaty dostaje mniej niż 2,49 zł odsetek, to automatycznie 19 proc. z tej kwoty będzie sumą mniejszą od 50 gr. W wyniku zaokrąglenia w dół zysk uzyskany z takiej lokaty nie podlega obecnie opodatkowaniu. W efekcie lokaty jednodniowe są obecnie wolne od podatku dochodowego.

Trzeba sprawdzać wysokość oprocentowania jakie banki na obecną chwilę proponują. Można zerknąć na lokaty.

Alternatywą na uzyskanie wyższych zysków mogą być polisolokaty – bez podatku Belki.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

sprytnie wykombinowały banki by ten podatek ominąć ale w końcu ktoś się tym zajął i podatek trzeba płacić... ciągną z nas kasę jak mogą

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Dla osób, które cenią bezpieczeństwo polecam lokaty w PKO Banku Polskim. W tej chwili w ofercie jest m.innymi depozyt z oprocentowaniem progresywnym, czyli rosnącym, aż do 9 proc. w ostatnim okresie odsetkowym – polecany przede wszystkim klientom, którzy mogą pozostawić swoje pieniądze na dłużej i nie będą zrywać lokaty.
    1.miesiąc lokaty - 0,5%
    2.miesiąc lokaty - 1,5%
    3.miesiąc lokaty - 2,5%
    4.miesiąc lokaty - 3,5%
    5.miesiąc lokaty - 4,5%
    6.miesiąc lokaty - 5,5%
    7.miesiąc lokaty - 6,5%
    8.miesiąc lokaty - 7,5%
    9.miesiąc lokaty - 9,0%
    Dla osób, które mają konto w Inteligo, proponuje lokatę progresywną na 6 i 12 miesięcy, z oprocentowaniem w ostatnim miesiącu w wysokości 10 proc. Średnie oprocentowanie na lokacie 6 miesięcznej to 5 proc., a na 12 miesięcznej – 5,23 proc. Depozyty można założyć on-line lub przez telefon. W przypadku zerwania lokaty, Klient zachowuje całość naliczonych odsetek za każdy zakończony miesiąc lokaty.
    Polecam.
    Ekspert PKO Banku Polskiego

Lokata jak lokata. Myślę, że wszedłeś tu tylko dlatego, żeby ją reklamować...

Obecnie dobrą ofertę ma bank BGŻ Optima - bank stworzony typowo dla oszczędzających. Konto oszczędnościowe oprocentowane na poziomie 6,5% w skali roku robi wrażenie. Podobnie oprocentowana jest lokata (6,3%). I co ciekawe można bez problemu wpłacać i wypłacać w dowolnej chwili, bez utraty odsetek.

Początkujący
    Mieszka w
    Białystok
    Siła Reputacji
    0

GetinBank ma wysoko oprocentowane lokaty

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Lokata - gdzie się opłaca

Cytat Napisał mariolka Zobacz post
    Ja czytałam sobie taki artykuł dotyczący lokat, ale nie wiem czy one są rzeczywiście korzystne...
    Wydaje mi się, że Getin Bank ma najkorzystniejsze lokaty, dostosowane do potrzeb klienta. To dobry sposób, że można zakładać je przez internet i kontrolować środki.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 04-04-15 o 23:01

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Widziałam ich ofertę i szukam kruczków.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

To Cię mile zaskocze - nie ma kruczków. Założyłem tam konto, jak tylko powstał ten bank. Na początku mieli lokatę 6,5% bez podatku Belki. Teraz już z podatkiem, ale i tak oprocentowanie jest dość dobre. Problemów nie ma żadnych.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)