Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

A tak jeszcze w ramach uzupełnienia ostatniego posta, przerwanego z powodu zmęczenia i braku wcześniejszej możliwości dopisania... Chciałbym dodać, że wierzeniami różnych narodów przez długi czas się interesowałem. Nie tylko chrześcijańskimi. Także wierzenia żydowskie, hinduskie, staroegipskie, kultura przedkolumbijska, mitologia germańska, skandynawska. Przez prawie dwa lata mieszkałem i pracowałem także za granicą, gdzie utrzymywałem kontakty z osobami różnych wyznań, począwszy od protestantów, poprzez żydów (synagogę miałem mniej niż 100m od mieszkania) do hindusów i muzułmanów. Ja miałem z nimi codzienny kontakt niemal, a nie tylko "literacki". Poznałem więc także kulturę czy mentalność. Także mniej lub bardziej ortodoksyjne odłamy. Na szczęście nie były to bojówki muzułmańskie, bo bym pewnie miał w plecach puginał lub dotarł do domu z zapewne kilkoma ubytkami Chociaż w mojej biblioteczce mam w sumie między innymi Koran, to jakoś nie miałem jeszcze czasu mocno się zagłębić w niego.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał thek Zobacz post
    Pytanie więc, co na tej stronie robi:
    Pytanie więc do Ciebie. Czytasz co chcesz czy wszystko? Bo to było zaledwie dwie linijki pod:
    . Ślepota czy pomijanie niewygodnego fragmentu?

Co do kwestii "wiarygodności" i pełności to Tora jest o wiele bogatsza niż katolicki Stary Testament, który wiele ksiąg wyrzucił, tak więc siadanie choćby do oficjalnie uznawanej za kanon Biblii Tysiąclecia i Tory wykaże luki w tej pierwszej, nie na odwrót. Podając więc biblijne cytaty, znajdziesz je w Torze także, i zapewne z o wiele większą ilościa materiału do porównania oraz wyboru. Dwa, to fakt, że Tora jest jedynie częścią wiary żydowskiej, na którą sie wszak powołujesz. Zapominasz, że w tym wypadku istnieje między innymi Talmud, który mówi choćby o tym JAK należy interpretować Torę.

I nie obrażaj mnie tekstem o bredniach w sytuacji gdy przemilczasz niewygodne fakty w podanym tekście. To jest gorzej niż hipokryzja. Obsmarować rozmówcę, próbując zdewaluować jego opinię, obśmiać źródło lub obniżyć jego wartość merytoryczną frazami, które nie mają żadnego znaczenia i potwierdzenia w faktach (w stylu "strona jest uznawana za kontrowersyjną", według kogo? Ciebie?? a może pana Mietka spod sklepu???). A tuż obok robić gorzej i jeszcze wytykać mniejsze przewinienia rozmówcy. Pamiętasz biblijny tekst o belce w oku? Zastosuj do siebie. To są Twoje metody odpowiedzi na tym forum. Dlatego Twoje opinie IMHO są równie wiarygodne jak artykuły w brukowcach

A już manierę pisania ciągle wielokropkami pominę milczeniem. Jest równie czytelna jak wypowiedzi polityków. Wyciąganie w tym wypadku powiązania między jakością strony a jej wartością merytoryczną stawia Cię właśnie w świetle osób, które zrobią wszystko byle zanegować to, co im nie pasuje. Gratuluję wyprowadzenia formuły, wedle której to samo zdanie zapisane w pliku tekstowym i IDENTYCZNE zredagowane w języku LaTeX to dwie zupełnie różne rzeczy, a więc "białe jest czarne" Naprawdę zabawne rzeczy właśnie czytam. Co prawda oderwane od rzeczywistości, ale przynajmniej pośmiać się można.

Ogólnie już od dawna chyba niemal każdy będący tu ciut dłużej uznaje Cię za takiego oswojonego trolla i ja nie jestem wyjątkiem. Dlatego by Cię nie karmić zakończę. Podałem parę cytatów, które rzuciły na Twoje zdanie inne światło. Z Twojej strony wybrano z nich tylko pasujące do Twojego światopoglądu i takie, które można potraktować niejednoznacznie. Rozmowa z Tobą nie ma sensu, gdyż jesteś betonem zastygłym i bez łupania nie zmieni się Ciebie. A nie chcę zniżyć się do Twojego poziomu i obrzucać kalumniami każdego myślącego inaczej. Z Toba trzeba pisać jak z dzieckiem... Cierpliwie i mądrze, tak by inni widzieli, że nie da się inaczej bo to zupełnia inna "liga". Jesteś jak mały piesek, który kąsa. Kopnąć Cię lub zamknąć w klatce nie można bo odezwą się obrońcy praw zwierząt, a i pobawić nie można bo pogryziesz. Trzeba po prostu przeczekać, założyć kaganiec lub nie zwracać uwagi. A jeśli przesadzisz - uśpić by nie stwarzać zagrożenia dla innych. A już na pewno nie wypuszczać na wolność, bo zdziczejesz całkiem.
    zapiszę co by mi się nie wymazał ... jak nie przymierzając niejaki Szymon Stańczyk

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nam trochę trudno kwestionować inną religię, ponieważ jej nie znamy.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Otóż to, nie wszyscy znają inne religie,zna się tylko tę którą akurat my wyznajemy,a i tak może nie do końca .Ale uważam osobiście,że to prawo które mówi o karze nieraz okrutnej za zdradę jest niezbyt mądre. Nieraz czytamy,że kobieta zoztaje ukamieniowana,czy okaleczona,okropność.Takie prawo,jest trochę dziwne. To moje zdanie. Pozdrawiam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przypomnę iż słowo "pozamałżeński" to niekoniecznie "przedmałżeński" i tyczy zarówno osób stanu wolnego, jak i zamężnych oraz wdowców. W judaizmie każdy z tych przypadków jest nieco inaczej widziany, bo wiąże się choćby w tym, jak niegdyś wyglądała sprawa śmierci małżonka. Wdowa stawała się wtedy żoną jego brata. Co ważniejsze, wspomniana przeze mnie strona także wskazuje chłostę jako karę dla kobiety, jeśli jest ona niewolnicą. Dlatego ponawiam apel o nie wybieranie sobie tego co jest wygodne. Chciałaś o karze chłosty dla kobiet, to masz. I teraz nie próbuj obracać kota ogonem, że tyczy to niewolnicy Jest? Jest. To jest właśnie to czego NIENAWIDZĘ u kobiet w związku z Twoimi wielokropkami. Powodujecie niedopowiedzami starszny szum informacyjny. Może dla Ciebie wielokropki są jednoznaczne, ale jego używanie powoduje możliwość wielu interpretacji, zależnie od stopnia wiedzy rozmówcy. Wystarczy, że ktoś wie ciutkę więcej niż Ty i Twoje "jednoznaczne" wielokropki kończą się możliwością kilkunastu interpretacji rozmówcy. Tak więc jeśli chcesz pisać na forum to UŚCIŚLAJ i nie "zaszumiaj".

W co bogatsza? Zapytaj dowolnego lepiej zorientowanego księdza czym różni się obecny kanon od tego co uznawano na początku chrześcijaństwa. Synody robiły trochę machlojek. To uznać, tamto wywalić. Najlepiej jest to widoczne w księgach profetycznych Lepiej zerknij tam sobie by zobaczyć jakie księgi "poznikały". Sugeruję zacząć od proroka Daniela, którego księgi "trochę" okrojono.

Tu nie chodzi tylko o interpretacje w znaczeniu takim jak można by się zasugerować, czyli co dany fragment znaczy. Tu chodzi także o wyjaśnienia, komentarze do mniej zrozumiałych fragmentów. Przez lata historii znaczenia niektórych obrządków ulegały zacieraniu. Talmud wyjaśnia ich znaczenie, pochodzenie, genezę. Jest uzupełnieniem samej Tory.

Tekst odnosi się do tematu, a dokładniej tego, co moim zdaniem sobie wybrałaś i na własny sposób, nomen omen, zinterpretowałaś

Widzę, że po raz kolejny próbujesz to co napisałem obalić "per autorytet" w zdaniu "a mają?". Nie jesteś osobą, która samym tym fragmentem może budzić popłoch, co najwyżej uśmieszek wynikający z faktu, iż masz takie mniemanie o własnej nieomylności, wyższości nad rozmówcą i myślą, iż takie odbicie piłeczki wzbudzi u mnie popłoch. Przy większych niż Ty autorytetach naukowych stałem z podniesioną głową i bez podkulonego ogona.

Poza tym co kilka zdań, czego bym nie napisał, ripostujesz słowem "brednie". Tego typu wypowiedzi nigdy nie cechowały osób zdolnych do jakiejkolwiek dyskusji. Za to nagminnie są używane przez fanatyków, którzy w swoim zaślepieniu negować potrafią nawet to co odbierają zmysłami, "bo je można oszukać". Przypominasz mi jednego trolla z forum na którym jestem moderatorem, a któryż to troll uważa, że coś takiego jak SEO nie istnieje i jest zbiorową halucynacją setek tysięcy osób jakaś "tajemna" wiedza jak piąć się w górę rankingów wyszukiwarek jak google. A sami programiści tych algorytmów nie spędzają tysięcy godzin by je tak skomplikować, aby nie były do odgadnięcia przez te tysiące. Taki sam poziom i Ty prezentujesz.

W reszcie posta nie ma inwektyw. To łagodne wytknięcia Ci, że stosujesz wobec współrozmówców zagrania gorsze niż im wytykasz. Do tego powiedziałem wprost co ja i część osób tu piszących myślimy o Tobie. Nie jest to prawda słodka, ale nie ja do tego doprowadziłem. Gdyby styl Twojego pisania był inny to i odbiór byłby inny. Na razie kończę. Chcę się wyspać.
    to o ten chodziło ... wyjaśnię później

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Przypomnę iż słowo "pozamałżeński" to niekoniecznie "przedmałżeński" i tyczy zarówno osób stanu wolnego, jak i zamężnych oraz wdowców.
    Tiaaa ... a możesz przytoczyć choć jeden przypadek , w którym "pozamałżeński" jest "przedmałżeński" ...?

To już nie brednie to chęć bycia erudytą ... ale jakoś nie za bardzo Ci wychodzi ...
    i chyba do szkoły się nie chodziło ? ... co...?

To wyłazi nieuctwo...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Co ważniejsze, wspomniana przeze mnie strona także wskazuje chłostę jako karę dla kobiety, jeśli jest ona niewolnicą. Dlatego ponawiam apel o nie wybieranie sobie tego co jest wygodne. Chciałaś o karze chłosty dla kobiet, to masz. I teraz nie próbuj obracać kota ogonem, że tyczy to niewolnicy Jest? Jest.
    Link do stronki zachwalanej przez thek'a:

Zajrzyj tu: http://www.isnr-ng.uksw.edu.pl/slownik/cudzolostwo.htm i ujęcie biblijne
    Księgi kapłańskie, powtórzonego prawa, wyjścia, rodzaju (podane wersy i księgi gdzie należy zajrzeć). Ale także haczy o Nowy Testament oraz to czym jest cudzołóstwo według Żydów.

pozwoliłam sobie na wklejkę:
    II. Ujęcie biblijne

Cudzołóstwo jest relacją seksualną między mężczyzną i niewiastą, z których przynajmniej jedna strona jest zamężna lub żonata. Wedle Starego Testementu relacje niedozwolone były uważane za cudzołożne, kiedy miało miejsce pogwałcenie prawa z żoną innego mężczyzny. Stąd też uwodziciel dziewczyny miał tylko obowiązek albo ją poślubić, albo też zapłacić odszkodowanie ojcu (Wj 22, 15; Pwt 22, 28). Taki stan rzeczy zakłada istnienie wielożeństwa, które nakładało na mężczyznę mniejszą odpowiedzialność niż na niewiastę. Kobieta była traktowana jak niewolnica lub własność małżonka. Przyrzeczona lub „oficjalnie zaręczona” była w rzeczywistości uważana za zamężną (Pwt 22, 23-27). Zabroniony był grzech z kobietą przyrzeczoną i zamężną, karany był śmiercią obojga cudzołożników (Wj 20, 14; Kpł 20, 10; Pwt 5, 21). Sposób wykonania kary śmierci nie jest wyszczególniony, jednakże wiemy z J 8, 5 i Ez 16, 40, że chodziło o ukamienowanie. Wydaje się, że taki wniosek można z pewnością wyprowadzić z Pwt 22, 23-27, gdzie niewierność narzeczonej zostaje zrównana z cudzołóstwem i ukarana ukamienowaniem obojga winnych. Kara była łagodniejsza w przypadku, kiedy niewierną była niewolnica, a to dlatego, że taka relacja nie była uważana ściśle za cudzołóstwo. W tym przypadku winni poddani byli karze ubiczowania, ponieważ niewiasta „nie była wolna” (Kpł 19, 20-32). Do wymierzenia kary nie wystarczało zwykłe podejrzenie lub zgodność poszlak, lecz konieczne było przyłapanie winnych na popełnieniu czynu (Pwt 22, 22.28).

O chłoście nic nie ma ... znowu KŁAMIESZ ... nieładnie ...

II. Ujęcie biblijne

Wg tej stronki odnośniki w kwestii cudzołóstwa [albo odnoszące sie do cudzołóstwa]

cytuję: [wklejka]

..."W tym przypadku winni poddani byli karze ubiczowania, ponieważ niewiasta „nie była wolna” (Kpł 19, 20-32). Do wymierzenia kary nie wystarczało zwykłe podejrzenie lub zgodność poszlak, lecz konieczne było przyłapanie winnych na popełnieniu czynu (Pwt 22, 22.28)." ...

V. Mojżeszowa (Deuteronomium)

22:22 - Jeźliby kto znalezion był, obcujący z niewiastą, mającą męża, tedy niech umrą oboje, mąż, który obcował z cudzą żoną, i ona niewiasta; tak odejmiesz złe z Izraela.
    22:23 - Byłaliby dzieweczka panna poślubiona mężowi, a trafiłby ją kto w mieście, i obcowałby z nią;
    22:24 - Tedy wywiódłszy ono oboje przed bramę miasta, ukamionujecie je, i umrą; dzieweczkę przeto, iż nie wołała w mieście, a męża przeto, iż zelżył żonę bliźniego swego: tak odejmiesz złe z pośrodku siebie.
    22:25 - A jeźliby na polu trafił mąż dzieweczkę poślubioną a porwawszy ją, zgwałciłby ją, tedy umrze mąż, który obcował z nią, sam tylko.
    22:26 - Ale dzieweczce nic nie uczynisz; dzieweczka nie jest winna śmierci; bo jako gdyby kto powstawszy przeciwko bliźniemu swemu, zamordował go, taka to sprawa.
    22:27 - Ponieważ ją na polu trafił, a gdy wołała dzieweczka poślubiona, nie był, kto by ją ratował.
    22:28 - Gdyby też kto, trafiwszy dzieweczkę pannę, która nie jest za mąż zmówioną, porwał ją, i leżałby z nią, a zastano by je:
    22:29 - Tedy da on mąż, który obcował z nią, ojcu dzieweczki pięćdziesiąt srebrników, i będzie mu za żonę, przeto że ją zelżył, ani jej będzie mógł opuścić po wszystkie dni swoje.

III. Mojżeszowa (Leviticus)

19:20 - Jeźliby mąż spał z niewiastą, i obcował z nią, a ona będąc niewolnicą, byłaby mężowi poślubiona, a nie byłaby okupiona, ani wolnością darowana, oboje będą karani; ale nie na gardle, ponieważ nie była wolno puszczoną.
    19:21 - I przywiedzie ofiarę za występek swój Panu do drzwi namiotu zgromadzenia, barana za występek.
    19:22 - Tedy oczyści go kapłan przez onego barana za występek przed Panem od grzechu jego, którym zgrzeszył; a będzie mu odpuszczony grzech jego, który popełnił.
    19:23 - Gdy też wnijdziecie do ziemi, a naszczepicie wszelakiego drzewa rodzącego owoc, tedy oberzniecie nieobrzezkę jego, owoce jego; przez trzy lata miejcie je za nieobrzezanie, i jeść ich nie będziecie.
    19:24 - Ale roku czwartego wszystek owoc ich poświęcony będzie na ofiarę chwały Panu.
    19:25 - A piątego roku jeść będziecie owoc jego, aby się wam rozmnożył urodzaj jego; Jam Pan, Bóg wasz.
    19:26 - Nie jedzcie nic ze krwią. Nie bawcie się wieszczbami, ani czarami.
    19:27 - Nie strzyżcie w koło włosów głowy waszej, ani brody swojej oszpecajcie.
    19:28 - Dla umarłego nie rzeżcie ciała waszego, ani żadnego piątna na sobie nie czyńcie; Jam Pan.
    19:29 - Nie podasz na splugawienie córki twej, dopuszczając jej wszeteczeństwa, aby się ziemia nie splugawiła, i nie była napełniona ziemia sprośnością.
    19:30 - Sabaty moje zachowywajcie, a świątnicę moję w uczciwości miejcie; Jam Pan.
    19:31 - Nie udawajcie się do czarowników, ani do wieszczków, ani od nich rady szukajcie, abyście się od nich nie splugawili; Jam Pan, Bóg wasz.
    19:32 - Przed człowiekiem sędziwym powstań, a czcij osobę starego, i bój się Boga swego; Jam Pan.

Cholera ... jak mi BÓG [TEN JEDYNY , JEDYNIE ŚWIĘTY !!!] miły ... noż w mordę ... nie wiedzialam iże jak nie powstanę przed człowiekiem sędziwym tom CUDZOŁÓŻNICA ...

o rany a ile jeszcze artykułów innych i też cudzołóstwo ! zamówiłam se horoskop i cudzołóżyłam ... om ja nieszczęsna ... cudzołóstwów mam ci ja sporo ... the end. Muszę napisać do diabła o przydział miejsca w Hell'u.

bla, bla, bla ... dla przewodnika chóru na melodię "Miałam ci ja miałam ..."

Napisałam w poście iże stronka , na którą poslał mnie "thek" [moderator] jest kontrowersyjna, Biorąc powyższe i nie tylko pod uwagę śmiem stwierdzić ,że nadzwyczaj łagodną wydałam ocenę pomienionej ... [znaczy się stronki] ... bla,bla,bla ... d**py da ... itp, itd ...

Jest tam jeszcze rozdział III a nawet IV i też pod tytułem Cudzołóstwo Duchowe ...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Pytanie więc, co na tej stronie robi:
    Pytanie więc do Ciebie. Czytasz co chcesz czy wszystko? Bo to było zaledwie dwie linijki pod:
    . Ślepota czy pomijanie niewygodnego fragmentu?
    Zabroniony był grzech z kobietą przyrzeczoną i zamężną, karany był śmiercią obojga cudzołożników (Wj 20, 14; Kpł 20, 10; Pwt 5, 21).

20:14 - Nie będziesz cudzołożył

20:10 - Kto by się kolwiek cudzołóstwa dopuścił z czyją żoną, ponieważ cudzołożył z żoną bliźniego swego, śmiercią umrze cudzołożnik on i cudzołożnica

5:21 - Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani będziesz pożądał domu bliźniego twego, roli jego, i sługi jego, i służebnicy jego, wołu jego, i osła jego, i wszystkich rzeczy, które są bliźniego twego.

i tu również mamy do czynienia z przekłamaniem. ..."Zabroniony był grzech z kobietą przyrzeczoną... " a gdzie do jasnej cholery jest to napisane , bowiem przytoczone przez autora odnośniki [zamieszczone...?] nie mówią o kobiecie przyrzeczonej a zamężnej. W tm przypadku mamy przykład błędnej klasyfikacji prawnej polegającej na rozciągnięciu art karnego na osoby tego kryterium niespełniającego.
    Autor tegoż fragmentu pt. "II. Ujęcie biblijne " rzeczonej stronki o nicku [?] niejaki MG, wypisująć takie brednie nawet nie zdaje sobie sprawy z implikacji tego co pisze ...

A oto jedna z wielu możliwych -a zapewniam że jest ich mnoho i ciut ciut - implikacja tekstu powyżej ...
    jeśli zastosujemy wykładnię autora [..."Zabroniony był grzech z kobietą przyrzeczoną... "] ...

Ewangielija św. Mateusza (Matthaeus)

1:18 - A narodzenie Jezusa Chrystusa takie było: Albowiem gdy Maryja, matka jego, poślubiona była Józefowi, pierwej niżeli się zeszli, znaleziona jest brzemienną z Ducha Świętego.

i wg tegoż autora jeśli przyjąć jego wykładnię art 20.10 Leviticus to:
    Podpada pod art 20.10 Kapłańskiej .... Izraelu nie dasz żyć cudzołożnikom i obydwoje ukatrupisz i wypędzisz zło z Izraela , tak mówi Twój Pan ...

A propos ..Ciekawe jak można ukatrupić Ducha Świętego ...?

Z tekstu wynika że niejaka Maryja i osobnik zwany Duchem Świętym dopuścili się złamania prawa z art 20.10 Księgi Kapłańskiej tj czynu cudzołóstwa i mamy dostateczną ilość świadków na potwierdenie że inkryminowany czyn miał miejsce ...

A tak na poważnie - to ja się pytam : jeśli Ewangelie zgodnie stwierdzają że Maria poczęła za sprawą Ducha Świętego to czemu w ojcostwo wrabiaja Boga ? ...[] ... hę...?

Tyle w tym punkcie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

I nie obrażaj mnie tekstem o bredniach w sytuacji gdy przemilczasz niewygodne fakty w podanym tekście. To jest gorzej niż hipokryzja. Obsmarować rozmówcę, próbując zdewaluować jego opinię, obśmiać źródło lub obniżyć jego wartość merytoryczną frazami, które nie mają żadnego znaczenia i potwierdzenia w faktach (w stylu "strona jest uznawana za kontrowersyjną", według kogo? Ciebie?? a może pana Mietka spod sklepu???). A tuż obok robić gorzej i jeszcze wytykać mniejsze przewinienia rozmówcy. Pamiętasz biblijny tekst o belce w oku? Zastosuj do siebie. To są Twoje metody odpowiedzi na tym forum. Dlatego Twoje opinie IMHO są równie wiarygodne jak artykuły w brukowcach
    No wiesz ... było by to nadzwyczaj wielkim faux-pas w stosunku do Pana Mietka , Pan Mietek wybrał to lepsze ... ... i dalej będę twierdzić ,że pomieniona stronka jest jednak dziełem kłamców i nieuków ... !!!

JEST KONTROWERSYJNA W/G MNIE I KAŻDEGO LOGICZNIE MYŚLĄCEGO OSOBNIKA ...

No ale ty masz problem z prawidłowym rozpoznaniem ...
    Przypomnę iż słowo "pozamałżeński" to niekoniecznie "przedmałżeński"
    ...

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 02-02-12 o 14:39 Powód: dopisek

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

W co bogatsza? Zapytaj dowolnego lepiej zorientowanego księdza czym różni się obecny kanon od tego co uznawano na początku chrześcijaństwa. Synody robiły trochę machlojek. To uznać, tamto wywalić. Najlepiej jest to widoczne w księgach profetycznych Lepiej zerknij tam sobie by zobaczyć jakie księgi "poznikały". Sugeruję zacząć od proroka Daniela, którego księgi "trochę" okrojono.
    Zapytaj dowolnego lepiej zorientowanego księdza czym różni się obecny kanon od tego co uznawano na początku chrześcijaństwa.

Jeśli spełniać będzie poniższy warunek ...

III. Mojżeszowa (Leviticus)
    26:1 - Nie czyńcie sobie bałwanów, ani obrazu rytego; ani słupów stawiajcie sobie, ani kamienia w obraz wyrytego stawiajcie w ziemi waszej, abyście mu się kłaniali; bom Ja Pan, Bóg wasz.

i poszła dzieweczka na poszukiwania i ...
    "... [qrwa] nie znalazłam takiego ..."

... albowiem w owym czasie wszystek lud kłaniał się bałwanom w chramach ...

Za jednym zamachem wywaliłeś na śmietnik cały kanon chrześcijański ... BRAWO !!!

... to po jasną cholerę wysyłasz mnie na stronkę , która na ten kanon się powołuje lub do niego się odwołuje ... jesteś nielogiczny !

Sugeruję zacząć od proroka Daniela, którego księgi "trochę" okrojono.

Nie ma takiego proroka ... znowu kłamiesz !

Biblia Hebrajska

Tora / Prawo (Pięcioksiąg Mojżesza)
    Księga Rodzaju
    Księga Wyjścia
    Księga Kapłańska
    Księga Liczb
    Księga Powtórzonego Prawa

Prorocy Pierwsi
    Księga Jozuego
    Księga Sędziów

Księga Samuela (1 + 2 Sm)

Księga Królewska (1 + 2 Krl)

Prorocy późniejsi:
    Księga Izajasza
    Księga Jeremiasza
    Księga Ezechiela
    dwunastu Proroków Mniejszych:
    Ozeasz, Joel,
    Amos, Abdiasz,
    Jonasz, Micheasz,
    Nahum, Habakuk,
    Sofoniasz, Aggeusz,
    Zachariasz, Malachiasz
    Pisma
    Księga Psalmów (150)
    Księga Przysłów
    Księga Hioba
    Pieśń nad Pieśniami
    Księga Rut
    Lamentacje
    Księga Koheleta
    Księga Estery
    Księga Daniela
    Księga Ezdrasza-Nehemiasza
    Księga Kronik (1 + 2)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)