Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał thek Zobacz post
    Ogólnie już od dawna chyba niemal każdy będący tu ciut dłużej uznaje Cię za takiego oswojonego trolla i ja nie jestem wyjątkiem. Dlatego by Cię nie karmić zakończę. Podałem parę cytatów, które rzuciły na Twoje zdanie inne światło.
    Z Wikipedii:

Symptomy trollowania

nieumiejętność przyznania się do błędu – troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; najczęściej albo zacznie próbować udowadniać, że od początku uważał inaczej, niż pisał, a tylko nie został właściwie zrozumiany albo zacznie bagatelizować znaczenie swego błędu; w przypadku gdy te sposoby zawiodą troll może być agresywny w stosunku do osób, które wykazały jego błąd;

brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;

częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;

Chciałbym dodać, że wierzeniami różnych narodów przez długi czas się interesowałem. Nie tylko chrześcijańskimi. Także wierzenia żydowskie, hinduskie, staroegipskie, kultura przedkolumbijska, mitologia germańska, skandynawska. Przez prawie dwa lata mieszkałem i pracowałem także za granicą, gdzie utrzymywałem kontakty z osobami różnych wyznań, począwszy od protestantów, poprzez żydów (synagogę miałem mniej niż 100m od mieszkania) do hindusów i muzułmanów. Ja miałem z nimi codzienny kontakt niemal, a nie tylko "literacki". Poznałem więc także kulturę czy mentalność. Także mniej lub bardziej ortodoksyjne odłamy. Na szczęście nie były to bojówki muzułmańskie, bo bym pewnie miał w plecach puginał lub dotarł do domu z zapewne kilkoma ubytkami Chociaż w mojej biblioteczce mam w sumie między innymi Koran, to jakoś nie miałem jeszcze czasu mocno się zagłębić w niego.

konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji, etc.;

@thek'u ... masz lusterko ?

A mógłbyś te pare cytatów przytoczyć ...?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wdowa stawała się wtedy żoną jego brata. Co ważniejsze, wspomniana przeze mnie strona także wskazuje chłostę jako karę dla kobiety, jeśli jest ona niewolnicą.

III. Mojżeszowa (Leviticus)

20:21 - Także kto by pojął żonę brata swego, sprośność jest; sromotę brata swego odkrył, bez dzieci będą

I znowu kłamstwo ... kłamcą jesteś thek'u ... ot co ...!

Tu wklejam tekst ze stronki thek'a [łuconej!!! nadzwyczaj wiarygodnej , a prawda ci tam jest objawiona przez samego thek'a kłąmcę ]...
    Kara była łagodniejsza w przypadku, kiedy niewierną była niewolnica, a to dlatego, że taka relacja nie była uważana ściśle za cudzołóstwo. W tym przypadku winni poddani byli karze ubiczowania, ponieważ niewiasta „nie była wolna” (Kpł 19, 20-32)

III. Mojżeszowa (Leviticus)

19:20 - Jeźliby mąż spał z niewiastą, i obcował z nią, a ona będąc niewolnicą, byłaby mężowi poślubiona, a nie byłaby okupiona, ani wolnością darowana, oboje będą karani; ale nie na gardle, ponieważ nie była wolno puszczoną.
    19:21 - I przywiedzie ofiarę za występek swój Panu do drzwi namiotu zgromadzenia, barana za występek.

19:22 - Tedy oczyści go kapłan przez onego barana za występek przed Panem od grzechu jego, którym zgrzeszył; a będzie mu odpuszczony grzech jego, który popełnił.
    19:23 - Gdy też wnijdziecie do ziemi, a naszczepicie wszelakiego drzewa rodzącego owoc, tedy oberzniecie nieobrzezkę jego, owoce jego; przez trzy lata miejcie je za nieobrzezanie, i jeść ich nie będziecie.
    19:24 - Ale roku czwartego wszystek owoc ich poświęcony będzie na ofiarę chwały Panu.
    19:25 - A piątego roku jeść będziecie owoc jego, aby się wam rozmnożył urodzaj jego; Jam Pan, Bóg wasz.
    19:26 - Nie jedzcie nic ze krwią. Nie bawcie się wieszczbami, ani czarami.
    19:27 - Nie strzyżcie w koło włosów głowy waszej, ani brody swojej oszpecajcie.
    19:28 - Dla umarłego nie rzeżcie ciała waszego, ani żadnego piątna na sobie nie czyńcie; Jam Pan.
    19:29 - Nie podasz na splugawienie córki twej, dopuszczając jej wszeteczeństwa, aby się ziemia nie splugawiła, i nie była napełniona ziemia sprośnością.
    19:30 - Sabaty moje zachowywajcie, a świątnicę moję w uczciwości miejcie; Jam Pan.
    19:31 - Nie udawajcie się do czarowników, ani do wieszczków, ani od nich rady szukajcie, abyście się od nich nie splugawili; Jam Pan, Bóg wasz.
    19:32 - Przed człowiekiem sędziwym powstań, a czcij osobę starego, i bój się Boga swego; Jam Pan.

I znowu kłamstwo i autorów "stronki" i Twoje thek'u ...

to te Twoje "światłe cytaty" ...?

kłamca pospolity ...
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 06-02-12 o 15:00

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wszystkie cytaty biblijne pochodzą z e-biblii tu link: http://www.e-biblia.nadzieja.pl/e-biblia/

i jest jedną z lepiej przetłumaczonych z języków tzw "oryginalnych" ... ta akurat jest bezpośrednim tłumaczenie z LXX [Septuaginta] stąd pewne archaizmy ale tez jest pewna ciekawostka , która zaważyła na tekstach Ewangelii.

oto ona:
    22:23 - Byłaliby dzieweczka panna poślubiona mężowi, a trafiłby ją kto w mieście, i obcowałby z nią;
    22

W oryginale , czyli Torze Hebrajskiej wyraz, który w LXX przetłumaczono na "panna" ... brzmi "alma" ... a alma to nie panna jednak. Alma oznacza taką kobietę , która może urodzić dziecko ale jeszcze nie rodziła. Ci którzy tłumaczyli Torę na język grecki przetłumaczyli "almę" na "partenos" z greki została przetłumaczona na łacinę przez św. Hieronima i ten wyraz brzmi "virga" ale nie jest to to samo. Bowiem Partenos to przydomek Ateny i wcale nie oznacza "dziewicza" . Wystarczy wejść na dowolną stronkę z horoskopami i tam znak zodiaku Virga jest tłumaczony na polski jako "Panna" . W języku polskim panna to stan cywilny a nie stan fizyczny - panna nie musi być dziewica aby byc panną.

Stąd też biorą się takie "cudactwa" w Ewangeliach w języku polskim jak na przykład :
    Ew. Łukasza
    1:26 - A w miesiącu szóstym posłany jest Anioł Gabryjel od Boga do miasta Galilejskiego, które zwano Nazaret,
    1:27 - Do Panny poślubionej mężowi, któremu imię było Józef, z domu Dawidowego, a imię Panny Maryja.

Dla Polaka to nieco dziwnie brzmi "panna poślubiona mężowi" jak mężatka to nie panna ...

A teraz jak się to ma do Prawa:

V. Mojżeszowa (Deuteronomium)

... 22:23 - Byłaliby dzieweczka panna poślubiona mężowi, a trafiłby ją kto w mieście, i obcowałby z nią;
    22:24 - Tedy wywiódłszy ono oboje przed bramę miasta, ukamionujecie je, i umrą; dzieweczkę przeto, iż nie wołała w mieście, a męża przeto, iż zelżył żonę bliźniego swego: tak odejmiesz złe z pośrodku siebie.

Ponieważ jednak Maria poczęła za sprawą Ducha Świętego to Jezus czyim jest synem? Poprawna odpowiedź brzmi Ducha Świętego ! Otóż nieprawda Jezus w/g Kościoła jest synem bożym. No to mamy problem.

Jednak...Catholic Encyclopedia rozstrzyga za nas ten problem, stwierdzając:

Jest tylko jeden Bóg w trzech Osobach Boskich: Ojca, Syna i Ducha Świętego i każda z tych Osób zachowuje pełną odrębność od pozostałych. Tak więc, zgodnie ze słowami atanazjańskiego wyznania wiary: Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem i Duch Święty jest Bogiem, lecz nie są oni trzema Bogami, lecz jednym Bogiem.
    Takie wyjaśnienie jest bez wątpienia ARCYDZIEŁEM teologicznego rozumowania i zdecydowanie rozwiewa wszelakie wątpliwości a na wypadek, gdyby jakiekolwiek wystąpiły, Encyclopedia cytuje dalej teologię z III w, św Grzegorza Cudotwórcy:
    W Trójcy nie ma nic stworzonego, nic służebnego, nic dodanego, czego by przedtem nie było, a dopiero później przybyło. Tak więc nigdy nie brakowało Ojcu Syna, ani Synowi Ducha, ale zawsze ta sama Trójca nieodwracalna i nieodmienna. (cytat za Włodzimierz Bednarski, W obronie wiary)

Łał ... [wow?] ...

no to już wiemy , Bóg zbliżył się do Marii , zapylił ją aby się mógł narodzić i umrzeć za nie swoje grzechy ... ...

Wiktor Hugo ujął to tak:

Odkupienie to Sprawiedliwy Bóg, każący cierpieć Niewinnemu Bogu, dla uspokojenia Dobrego Boga"

To trochę tak , jakby wyrozumiały profesor, znużony ciągłym karaniem uczniów krnąbrnych i niespokojnych , i zmartwiony tym , ukarał na ich oczach ucznia pełnego szacunku i spokojnego , aby wreszcie mógł znieść wszelkie kary dla niedobrych , rozweselonych tym widokiem.
    Jeśli jest problem ze zrozumieniem [?] to : to niech będzie tak ,że ów dobroduszny profesor wymierzy karę samemu sobie na oczach i ku wielkiej radości uczniów duszących się ze śmiechu.

Po tylu niekonsekwencjach, sprzecznościach, trzeba wielkiej dziecięcej naiwności, aby temu dać wiarę.

Tak więc mamy do czynienia w czystej postaci "cudzołóstwem" i to w wydaniu Boga !

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja lepiej wolę prowadzić dysputy naziemne, to co Boskie zostawiam Bogu. A co do zdrad małżeńskich to zawsze były i pewnie zawsze będą,czasami wszyscy o tym wiedzą,tylko małżonkowie dowiadują sie zazwyczaj ostatni, na szczęście u nas głów za to nie urywają,ani nie kamieniują,co nie znaczy,że to popieram.

simian raticus
    Gość

Małżonka, lub małżonek się znudzą z czasem! Lepszą osobę się znajdzie, lub libido się zmieni podskakując, czy tam malejąc! Chodzi wszędzie o masowy rozpłód i tak!

Początkujący
    Mieszka w
    Bydgoszcz - Toruń
    Siła Reputacji
    0

Odp: Seks pozamałżeński? Należy się chłosta!

Hahaha, jakie teorie życiowe

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Odp: Seks pozamałżeński? Należy się chłosta!

Cytat Napisał adamtomas Zobacz post
    Hahaha, jakie teorie życiowe
    napisałeś tak jakoś niejasno ... ... mógłbyś rozwinąć swoją "myśl" - celem przybliżenia oczywiście ...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)