Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał norton Zobacz post
    Że takie prawo jest kretyńskie,to fakt,ale mimo takich kar zdrady są,chyba,że ktoś właśnie kogoś oskarża przez złośliwość,przez zemstę.To do tego powinni jeszcze dołożyć odpowiednią karę temu, który rzuca niesłuszne podejrzenia.A swoją drogą gdyby takie kary stosowano w Europie, pewnie, albo nie byłoby zdrad,albo ludzi.Ale to wcale nie jest śmieszne,to dramat dla niektórych niewinnie oskarżonych.
    ... były takie kary ... były zdrady ... a mimo to ludzie przetrwali ... bo są ...[ludzie !] ... my Europejczycy mamy takie czasy Droga Norton za sobą ... inni mają to przed sobą ... a tak zupełnie na marginesie ... czy nie odnosisz aby przypadkiem wrażenia ,że zarówno kary stosowane w Islamie [patrz temat] a kary [na szczęście już nieaktualne u nas w Europie ...!!!] stosowane przez albo z inspiracji chrześcijańskiego kapłaństwa ... nie mają tego samego źródła ...?

... w Torze tj w Pięcioksięgu nie ma takich kar ... to skąd się wzięły w chrześcijaństwie i islamie ...? hmm ... ciekawe ...?

P.S. Według Doktorów Kościoła kobieta to dzieło szatana ... a Biblia mówi: i stwierdził Bóg [?] iż niedobrze jest gdy mężczyzna jest sam i stworzył kobietę ... ... na wieczne strapienie Ojców i Doktorów Eklezji jedynie słusznych ... ...
    bowiem jeśli matką Jezusa była istota szatańskiego pochodzenia to czyim synem jest Jezus ... ?
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 17-10-11 o 12:04

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał simian raticus Zobacz post
    Kopulacja = się romantyczna miłość!
    ... nieprawda ... równa się zwiększonym wydatkom na środki higieny intymnej , zagrożeniem dla zdrowia vide HIV i inne "syfy" , a także stanowi zagrożenie alimentacyjne dla mężczyzn ... i gdzie tu romantyczna miłość ...?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Chociaż z drugiej strony takie prawo w Polsce byłoby nawet dobre,mniej byłoby zdrad małżeńskich.Tylko,że karani powinni być równo tak mężowie zdrajcy jak i niewierne żony.Hello! .

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Z deczka się mylisz rebecca:
    ... w Torze tj w Pięcioksięgu nie ma takich kar ... to skąd się wzięły w chrześcijaństwie i islamie ...? hmm ... ciekawe ...?
    Zajrzyj tu: http://www.isnr-ng.uksw.edu.pl/slownik/cudzolostwo.htm i ujęcie biblijne
    Księgi kapłańskie, powtórzonego prawa, wyjścia, rodzaju (podane wersy i księgi gdzie należy zajrzeć). Ale także haczy o Nowy Testament oraz to czym jest cudzołóstwo według Żydów.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał thek Zobacz post
    Z deczka się mylisz rebecca:
    ... z deczka się nie mylę ... za to Ty "thek" albo nie czytasz uważnie tego co napisałam ...
    [wklejka]

... albo ...? no właśnie sam oceń ... ...

ZAJRZAŁAM tam gdzie mnie posłałeś i...

tamże
    Stąd też uwodziciel dziewczyny miał tylko obowiązek albo ją poślubić, albo też zapłacić odszkodowanie ojcu (Wj 22, 15; Pwt 22, 28).

toteż jak to się ma do kar stosowanych w chrześcijaństwie za łaskawym przyzwoleniem Jezusa Chrystusa ... chę ... ? o Islamie już nie wspomnę ... ...

Toreż drogi thek ... zanim kogoś zechcesz poprawiać to naprzód sprawdź czy nie bredzisz ... ponadto strona na którą mnie odesłałeś [łaskawie ...!] to gruncie rzeczy katolicka interpretacja Prawa Bożego wg klechów na dodatek mocno kontrowersyjna ... a przede wszystkim jej jakość świadczy o nieuctwie tychże ... tamże ...

Merry Christmas

p.s. thek'u poczytaj sobie Torę ... i nie bredź ...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał norton Zobacz post
    Chociaż z drugiej strony takie prawo w Polsce byłoby nawet dobre,mniej byłoby zdrad małżeńskich.Tylko,że karani powinni być równo tak mężowie zdrajcy jak i niewierne żony.Hello! .
    norton , norton , ty niepoprawna marzycielko ... ...

p.s. Idą święta a z nimi grzech obżarstwa ... i jak tu zachować figurkę Afrodytki ...?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Pytanie więc, co na tej stronie robi:
    Zabroniony był grzech z kobietą przyrzeczoną i zamężną, karany był śmiercią obojga cudzołożników (Wj 20, 14; Kpł 20, 10; Pwt 5, 21). Sposób wykonania kary śmierci nie jest wyszczególniony, jednakże wiemy z J 8, 5 i Ez 16, 40, że chodziło o ukamienowanie
    Pytanie więc do Ciebie. Czytasz co chcesz czy wszystko? Bo to było zaledwie dwie linijki pod:
    Stąd też uwodziciel dziewczyny miał tylko obowiązek albo ją poślubić, albo też zapłacić odszkodowanie ojcu
    . Ślepota czy pomijanie niewygodnego fragmentu?

Co do kwestii "wiarygodności" i pełności to Tora jest o wiele bogatsza niż katolicki Stary Testament, który wiele ksiąg wyrzucił, tak więc siadanie choćby do oficjalnie uznawanej za kanon Biblii Tysiąclecia i Tory wykaże luki w tej pierwszej, nie na odwrót. Podając więc biblijne cytaty, znajdziesz je w Torze także, i zapewne z o wiele większą ilościa materiału do porównania oraz wyboru. Dwa, to fakt, że Tora jest jedynie częścią wiary żydowskiej, na którą sie wszak powołujesz. Zapominasz, że w tym wypadku istnieje między innymi Talmud, który mówi choćby o tym JAK należy interpretować Torę.

I nie obrażaj mnie tekstem o bredniach w sytuacji gdy przemilczasz niewygodne fakty w podanym tekście. To jest gorzej niż hipokryzja. Obsmarować rozmówcę, próbując zdewaluować jego opinię, obśmiać źródło lub obniżyć jego wartość merytoryczną frazami, które nie mają żadnego znaczenia i potwierdzenia w faktach (w stylu "strona jest uznawana za kontrowersyjną", według kogo? Ciebie?? a może pana Mietka spod sklepu???). A tuż obok robić gorzej i jeszcze wytykać mniejsze przewinienia rozmówcy. Pamiętasz biblijny tekst o belce w oku? Zastosuj do siebie. To są Twoje metody odpowiedzi na tym forum. Dlatego Twoje opinie IMHO są równie wiarygodne jak artykuły w brukowcach

A już manierę pisania ciągle wielokropkami pominę milczeniem. Jest równie czytelna jak wypowiedzi polityków. Wyciąganie w tym wypadku powiązania między jakością strony a jej wartością merytoryczną stawia Cię właśnie w świetle osób, które zrobią wszystko byle zanegować to, co im nie pasuje. Gratuluję wyprowadzenia formuły, wedle której to samo zdanie zapisane w pliku tekstowym i IDENTYCZNE zredagowane w języku LaTeX to dwie zupełnie różne rzeczy, a więc "białe jest czarne" Naprawdę zabawne rzeczy właśnie czytam. Co prawda oderwane od rzeczywistości, ale przynajmniej pośmiać się można.

Ogólnie już od dawna chyba niemal każdy będący tu ciut dłużej uznaje Cię za takiego oswojonego trolla i ja nie jestem wyjątkiem. Dlatego by Cię nie karmić zakończę. Podałem parę cytatów, które rzuciły na Twoje zdanie inne światło. Z Twojej strony wybrano z nich tylko pasujące do Twojego światopoglądu i takie, które można potraktować niejednoznacznie. Rozmowa z Tobą nie ma sensu, gdyż jesteś betonem zastygłym i bez łupania nie zmieni się Ciebie. A nie chcę zniżyć się do Twojego poziomu i obrzucać kalumniami każdego myślącego inaczej. Z Toba trzeba pisać jak z dzieckiem... Cierpliwie i mądrze, tak by inni widzieli, że nie da się inaczej bo to zupełnia inna "liga". Jesteś jak mały piesek, który kąsa. Kopnąć Cię lub zamknąć w klatce nie można bo odezwą się obrońcy praw zwierząt, a i pobawić nie można bo pogryziesz. Trzeba po prostu przeczekać, założyć kaganiec lub nie zwracać uwagi. A jeśli przesadzisz - uśpić by nie stwarzać zagrożenia dla innych. A już na pewno nie wypuszczać na wolność, bo zdziczejesz całkiem.
    Ostatnio edytowane przez thek ; 22-12-11 o 13:05

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zacznę od przypomnienia tematu:
    Seks pozamałżeński? Należy się chłosta!
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Pytanie więc, co na tej stronie robi:
    Pytanie więc do Ciebie. Czytasz co chcesz czy wszystko? Bo to było zaledwie dwie linijki pod:
    . Ślepota czy pomijanie niewygodnego fragmentu?
    Wskaż takie miejsce w Torze , w którym jest mowa o chłoście ...

Co do kwestii "wiarygodności" i pełności to Tora jest o wiele bogatsza niż katolicki Stary Testament,
    w co bogatsza ...?
    Dwa, to fakt, że Tora jest jedynie częścią wiary żydowskiej, na którą sie wszak powołujesz. Zapominasz, że w tym wypadku istnieje między innymi Talmud, który mówi choćby o tym JAK należy interpretować Torę.
    ... no właśnie ... INTERPRETOWAĆ ...!!!

I nie obrażaj mnie tekstem o bredniach w sytuacji gdy przemilczasz niewygodne fakty w podanym tekście.
    A do czego niby mam się tu odnieść ... ? jeśli tekst przez Ciebie przytaczany wogóle nie odnosi sie do tematu ... "Seks pozamałżeński? Należy się chłosta!"

obśmiać źródło lub obniżyć jego wartość merytoryczną frazami, które nie mają żadnego znaczenia i potwierdzenia w faktach
    a mają ?
    (w stylu "strona jest uznawana za kontrowersyjną", według kogo? Ciebie??
    a jak nazwać takie brednie i przekłamania ...?

reszta Twojego tekstu to inwektywy pod moim adresem

tytułem wypisów z "kontrowersyjnej stronki" [TWOJEJ]
    Pwt 5, 21 5:21 - Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani będziesz pożądał domu bliźniego twego,

roli jego, i sługi jego, i służebnicy jego, wołu jego, i osła jego, i wszystkich rzeczy, które są bliźniego twego.

Kpł 20 20:10 - Kto by się kolwiek cudzołóstwa dopuścił z czyją żoną, ponieważ cudzołożył z żoną bliźniego

swego, śmiercią umrze cudzołożnik on i cudzołożnica.

Wj 20, 14 20:14 - Nie będziesz cudzołożył.

a w temacie jest mowa o chłoście !!!

i jednak dalej bredzisz

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

a tak zupełnie na marginesie ... czy Ty thek czytałeś wogóle Biblię [nie wspomnę o Torze ... ze skromności ] bowiem z Twoich wypowiedzi wynika że znasz [?] jedynie INTERPRETACJE ... tychże ...

p.s. wielokropki to takie skróty myślowe - stosuje się w dyskusjach z osobami co nie co zorientowanymi w przedmiocie ... i to by było na tyle ...

polecam sie "zapgrejdować" ...WSKAZANE

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Przypomnę iż słowo "pozamałżeński" to niekoniecznie "przedmałżeński" i tyczy zarówno osób stanu wolnego, jak i zamężnych oraz wdowców. W judaizmie każdy z tych przypadków jest nieco inaczej widziany, bo wiąże się choćby w tym, jak niegdyś wyglądała sprawa śmierci małżonka. Wdowa stawała się wtedy żoną jego brata. Co ważniejsze, wspomniana przeze mnie strona także wskazuje chłostę jako karę dla kobiety, jeśli jest ona niewolnicą. Dlatego ponawiam apel o nie wybieranie sobie tego co jest wygodne. Chciałaś o karze chłosty dla kobiet, to masz. I teraz nie próbuj obracać kota ogonem, że tyczy to niewolnicy Jest? Jest. To jest właśnie to czego NIENAWIDZĘ u kobiet w związku z Twoimi wielokropkami. Powodujecie niedopowiedzami starszny szum informacyjny. Może dla Ciebie wielokropki są jednoznaczne, ale jego używanie powoduje możliwość wielu interpretacji, zależnie od stopnia wiedzy rozmówcy. Wystarczy, że ktoś wie ciutkę więcej niż Ty i Twoje "jednoznaczne" wielokropki kończą się możliwością kilkunastu interpretacji rozmówcy. Tak więc jeśli chcesz pisać na forum to UŚCIŚLAJ i nie "zaszumiaj".

W co bogatsza? Zapytaj dowolnego lepiej zorientowanego księdza czym różni się obecny kanon od tego co uznawano na początku chrześcijaństwa. Synody robiły trochę machlojek. To uznać, tamto wywalić. Najlepiej jest to widoczne w księgach profetycznych Lepiej zerknij tam sobie by zobaczyć jakie księgi "poznikały". Sugeruję zacząć od proroka Daniela, którego księgi "trochę" okrojono.

Tu nie chodzi tylko o interpretacje w znaczeniu takim jak można by się zasugerować, czyli co dany fragment znaczy. Tu chodzi także o wyjaśnienia, komentarze do mniej zrozumiałych fragmentów. Przez lata historii znaczenia niektórych obrządków ulegały zacieraniu. Talmud wyjaśnia ich znaczenie, pochodzenie, genezę. Jest uzupełnieniem samej Tory.

Tekst odnosi się do tematu, a dokładniej tego, co moim zdaniem sobie wybrałaś i na własny sposób, nomen omen, zinterpretowałaś

Widzę, że po raz kolejny próbujesz to co napisałem obalić "per autorytet" w zdaniu "a mają?". Nie jesteś osobą, która samym tym fragmentem może budzić popłoch, co najwyżej uśmieszek wynikający z faktu, iż masz takie mniemanie o własnej nieomylności, wyższości nad rozmówcą i myślą, iż takie odbicie piłeczki wzbudzi u mnie popłoch. Przy większych niż Ty autorytetach naukowych stałem z podniesioną głową i bez podkulonego ogona.

Poza tym co kilka zdań, czego bym nie napisał, ripostujesz słowem "brednie". Tego typu wypowiedzi nigdy nie cechowały osób zdolnych do jakiejkolwiek dyskusji. Za to nagminnie są używane przez fanatyków, którzy w swoim zaślepieniu negować potrafią nawet to co odbierają zmysłami, "bo je można oszukać". Przypominasz mi jednego trolla z forum na którym jestem moderatorem, a któryż to troll uważa, że coś takiego jak SEO nie istnieje i jest zbiorową halucynacją setek tysięcy osób jakaś "tajemna" wiedza jak piąć się w górę rankingów wyszukiwarek jak google. A sami programiści tych algorytmów nie spędzają tysięcy godzin by je tak skomplikować, aby nie były do odgadnięcia przez te tysiące. Taki sam poziom i Ty prezentujesz.

W reszcie posta nie ma inwektyw. To łagodne wytknięcia Ci, że stosujesz wobec współrozmówców zagrania gorsze niż im wytykasz. Do tego powiedziałem wprost co ja i część osób tu piszących myślimy o Tobie. Nie jest to prawda słodka, ale nie ja do tego doprowadziłem. Gdyby styl Twojego pisania był inny to i odbiór byłby inny. Na razie kończę. Chcę się wyspać.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)