Seks pozamałżeński? Należy się chłosta! - Strona 5
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
 1. #41
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  July 11
  Postów
  450
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Cytat Napisał thek Zobacz post
  Ogólnie już od dawna chyba niemal każdy będący tu ciut dłużej uznaje Cię za takiego oswojonego trolla i ja nie jestem wyjątkiem. Dlatego by Cię nie karmić zakończę. Podałem parę cytatów, które rzuciły na Twoje zdanie inne światło.
  Z Wikipedii:

  Symptomy trollowania

  nieumiejętność przyznania się do błędu – troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; najczęściej albo zacznie próbować udowadniać, że od początku uważał inaczej, niż pisał, a tylko nie został właściwie zrozumiany albo zacznie bagatelizować znaczenie swego błędu; w przypadku gdy te sposoby zawiodą troll może być agresywny w stosunku do osób, które wykazały jego błąd;

  brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

  skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;

  częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;

  Cytat Napisał thek Zobacz post
  Chciałbym dodać, że wierzeniami różnych narodów przez długi czas się interesowałem. Nie tylko chrześcijańskimi. Także wierzenia żydowskie, hinduskie, staroegipskie, kultura przedkolumbijska, mitologia germańska, skandynawska. Przez prawie dwa lata mieszkałem i pracowałem także za granicą, gdzie utrzymywałem kontakty z osobami różnych wyznań, począwszy od protestantów, poprzez żydów (synagogę miałem mniej niż 100m od mieszkania) do hindusów i muzułmanów. Ja miałem z nimi codzienny kontakt niemal, a nie tylko "literacki". Poznałem więc także kulturę czy mentalność. Także mniej lub bardziej ortodoksyjne odłamy. Na szczęście nie były to bojówki muzułmańskie, bo bym pewnie miał w plecach puginał lub dotarł do domu z zapewne kilkoma ubytkami Chociaż w mojej biblioteczce mam w sumie między innymi Koran, to jakoś nie miałem jeszcze czasu mocno się zagłębić w niego.

  konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji, etc.;


  @thek'u ... masz lusterko ?


  A mógłbyś te pare cytatów przytoczyć ...?

 2. #42
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  July 11
  Postów
  450
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Cytat Napisał thek Zobacz post
  Wdowa stawała się wtedy żoną jego brata. Co ważniejsze, wspomniana przeze mnie strona także wskazuje chłostę jako karę dla kobiety, jeśli jest ona niewolnicą.

  III. Mojżeszowa (Leviticus)


  20:21 - Także kto by pojął żonę brata swego, sprośność jest; sromotę brata swego odkrył, bez dzieci będą

  I znowu kłamstwo ... kłamcą jesteś thek'u ... ot co ...!


  Tu wklejam tekst ze stronki thek'a [łuconej!!! nadzwyczaj wiarygodnej , a prawda ci tam jest objawiona przez samego thek'a kłąmcę ]...
  Kara była łagodniejsza w przypadku, kiedy niewierną była niewolnica, a to dlatego, że taka relacja nie była uważana ściśle za cudzołóstwo. W tym przypadku winni poddani byli karze ubiczowania, ponieważ niewiasta „nie była wolna” (Kpł 19, 20-32)

  III. Mojżeszowa (Leviticus)


  19:20 - Jeźliby mąż spał z niewiastą, i obcował z nią, a ona będąc niewolnicą, byłaby mężowi poślubiona, a nie byłaby okupiona, ani wolnością darowana, oboje będą karani; ale nie na gardle, ponieważ nie była wolno puszczoną.
  19:21 - I przywiedzie ofiarę za występek swój Panu do drzwi namiotu zgromadzenia, barana za występek.

  19:22 - Tedy oczyści go kapłan przez onego barana za występek przed Panem od grzechu jego, którym zgrzeszył; a będzie mu odpuszczony grzech jego, który popełnił.
  19:23 - Gdy też wnijdziecie do ziemi, a naszczepicie wszelakiego drzewa rodzącego owoc, tedy oberzniecie nieobrzezkę jego, owoce jego; przez trzy lata miejcie je za nieobrzezanie, i jeść ich nie będziecie.
  19:24 - Ale roku czwartego wszystek owoc ich poświęcony będzie na ofiarę chwały Panu.
  19:25 - A piątego roku jeść będziecie owoc jego, aby się wam rozmnożył urodzaj jego; Jam Pan, Bóg wasz.
  19:26 - Nie jedzcie nic ze krwią. Nie bawcie się wieszczbami, ani czarami.
  19:27 - Nie strzyżcie w koło włosów głowy waszej, ani brody swojej oszpecajcie.
  19:28 - Dla umarłego nie rzeżcie ciała waszego, ani żadnego piątna na sobie nie czyńcie; Jam Pan.
  19:29 - Nie podasz na splugawienie córki twej, dopuszczając jej wszeteczeństwa, aby się ziemia nie splugawiła, i nie była napełniona ziemia sprośnością.
  19:30 - Sabaty moje zachowywajcie, a świątnicę moję w uczciwości miejcie; Jam Pan.
  19:31 - Nie udawajcie się do czarowników, ani do wieszczków, ani od nich rady szukajcie, abyście się od nich nie splugawili; Jam Pan, Bóg wasz.
  19:32 - Przed człowiekiem sędziwym powstań, a czcij osobę starego, i bój się Boga swego; Jam Pan.


  I znowu kłamstwo i autorów "stronki" i Twoje thek'u ...

  to te Twoje "światłe cytaty" ...?

  kłamca pospolity ...
  Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 06-02-12 o 15:00

 3. #43
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  July 11
  Postów
  450
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Wszystkie cytaty biblijne pochodzą z e-biblii tu link: http://www.e-biblia.nadzieja.pl/e-biblia/

  i jest jedną z lepiej przetłumaczonych z języków tzw "oryginalnych" ... ta akurat jest bezpośrednim tłumaczenie z LXX [Septuaginta] stąd pewne archaizmy ale tez jest pewna ciekawostka , która zaważyła na tekstach Ewangelii.

  oto ona:
  22:23 - Byłaliby dzieweczka panna poślubiona mężowi, a trafiłby ją kto w mieście, i obcowałby z nią;
  22


  W oryginale , czyli Torze Hebrajskiej wyraz, który w LXX przetłumaczono na "panna" ... brzmi "alma" ... a alma to nie panna jednak. Alma oznacza taką kobietę , która może urodzić dziecko ale jeszcze nie rodziła. Ci którzy tłumaczyli Torę na język grecki przetłumaczyli "almę" na "partenos" z greki została przetłumaczona na łacinę przez św. Hieronima i ten wyraz brzmi "virga" ale nie jest to to samo. Bowiem Partenos to przydomek Ateny i wcale nie oznacza "dziewicza" . Wystarczy wejść na dowolną stronkę z horoskopami i tam znak zodiaku Virga jest tłumaczony na polski jako "Panna" . W języku polskim panna to stan cywilny a nie stan fizyczny - panna nie musi być dziewica aby byc panną.

  Stąd też biorą się takie "cudactwa" w Ewangeliach w języku polskim jak na przykład :
  Ew. Łukasza
  1:26 - A w miesiącu szóstym posłany jest Anioł Gabryjel od Boga do miasta Galilejskiego, które zwano Nazaret,
  1:27 - Do Panny poślubionej mężowi, któremu imię było Józef, z domu Dawidowego, a imię Panny Maryja.

  Dla Polaka to nieco dziwnie brzmi "panna poślubiona mężowi" jak mężatka to nie panna ...

  A teraz jak się to ma do Prawa:

  V. Mojżeszowa (Deuteronomium)


  ... 22:23 - Byłaliby dzieweczka panna poślubiona mężowi, a trafiłby ją kto w mieście, i obcowałby z nią;
  22:24 - Tedy wywiódłszy ono oboje przed bramę miasta, ukamionujecie je, i umrą; dzieweczkę przeto, iż nie wołała w mieście, a męża przeto, iż zelżył żonę bliźniego swego: tak odejmiesz złe z pośrodku siebie.

  Ponieważ jednak Maria poczęła za sprawą Ducha Świętego to Jezus czyim jest synem? Poprawna odpowiedź brzmi Ducha Świętego ! Otóż nieprawda Jezus w/g Kościoła jest synem bożym. No to mamy problem.

  Jednak...Catholic Encyclopedia rozstrzyga za nas ten problem, stwierdzając:

  Jest tylko jeden Bóg w trzech Osobach Boskich: Ojca, Syna i Ducha Świętego i każda z tych Osób zachowuje pełną odrębność od pozostałych. Tak więc, zgodnie ze słowami atanazjańskiego wyznania wiary: Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem i Duch Święty jest Bogiem, lecz nie są oni trzema Bogami, lecz jednym Bogiem.
  Takie wyjaśnienie jest bez wątpienia ARCYDZIEŁEM teologicznego rozumowania i zdecydowanie rozwiewa wszelakie wątpliwości a na wypadek, gdyby jakiekolwiek wystąpiły, Encyclopedia cytuje dalej teologię z III w, św Grzegorza Cudotwórcy:
  W Trójcy nie ma nic stworzonego, nic służebnego, nic dodanego, czego by przedtem nie było, a dopiero później przybyło. Tak więc nigdy nie brakowało Ojcu Syna, ani Synowi Ducha, ale zawsze ta sama Trójca nieodwracalna i nieodmienna. (cytat za Włodzimierz Bednarski, W obronie wiary)  Łał ... [wow?] ...

  no to już wiemy , Bóg zbliżył się do Marii , zapylił ją aby się mógł narodzić i umrzeć za nie swoje grzechy ... ...

  Wiktor Hugo ujął to tak:

  Odkupienie to Sprawiedliwy Bóg, każący cierpieć Niewinnemu Bogu, dla uspokojenia Dobrego Boga"

  To trochę tak , jakby wyrozumiały profesor, znużony ciągłym karaniem uczniów krnąbrnych i niespokojnych , i zmartwiony tym , ukarał na ich oczach ucznia pełnego szacunku i spokojnego , aby wreszcie mógł znieść wszelkie kary dla niedobrych , rozweselonych tym widokiem.
  Jeśli jest problem ze zrozumieniem [?] to : to niech będzie tak ,że ów dobroduszny profesor wymierzy karę samemu sobie na oczach i ku wielkiej radości uczniów duszących się ze śmiechu.

  Po tylu niekonsekwencjach, sprzecznościach, trzeba wielkiej dziecięcej naiwności, aby temu dać wiarę.
  Tak więc mamy do czynienia w czystej postaci "cudzołóstwem" i to w wydaniu Boga !

 4. #44
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  June 10
  Postów
  216
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Ja lepiej wolę prowadzić dysputy naziemne, to co Boskie zostawiam Bogu. A co do zdrad małżeńskich to zawsze były i pewnie zawsze będą,czasami wszyscy o tym wiedzą,tylko małżonkowie dowiadują sie zazwyczaj ostatni, na szczęście u nas głów za to nie urywają,ani nie kamieniują,co nie znaczy,że to popieram.

 5. #45
  simian raticus
  Gość


  Twoja ocena: Yes No

  Małżonka, lub małżonek się znudzą z czasem! Lepszą osobę się znajdzie, lub libido się zmieni podskakując, czy tam malejąc! Chodzi wszędzie o masowy rozpłód i tak!

 6. #46
  Początkujący
  Dołączył
  September 13
  Mieszka w
  Bydgoszcz - Toruń
  Postów
  10
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Odp: Seks pozamałżeński? Należy się chłosta!

  Hahaha, jakie teorie życiowe

 7. #47
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  July 11
  Postów
  450
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Odp: Seks pozamałżeński? Należy się chłosta!

  Cytat Napisał adamtomas Zobacz post
  Hahaha, jakie teorie życiowe
  napisałeś tak jakoś niejasno ... ... mógłbyś rozwinąć swoją "myśl" - celem przybliżenia oczywiście ...

 8. #48
  Zaawansowany uczestnik
  Dołączył
  March 21
  Postów
  271
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Odp: Seks pozamałżeński? Należy się chłosta!

  Zabawa na dwa fronty - zawsze czym prędzej, czym później źle się kończy. Nie warto oszukiwać drugiego... Zresztą kłamstwo ma krótkie nogi - i to jest prawda. Ktoś może przykładowo zatrudnić sobie agencję detektywistyczną https://detektywi.net/wywiad-srodowiskowy/ i może odkryć jaka jest prawda. Po, co to komu?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

 1. Seks lekiem na wszystko :D
  By Krzysiek in forum Dom i Rodzina
  Odpowiedzi: 39
  Ostatni post / autor: 20-09-21, 17:56
 2. Kościół a seks...
  By Nimitz in forum INNE TEMATY
  Odpowiedzi: 14
  Ostatni post / autor: 23-04-12, 13:37
 3. DZIECKO - czy należy je karcić??
  By luise in forum PIENIĄDZE, POLITYKA, WŁADZA
  Odpowiedzi: 18
  Ostatni post / autor: 01-06-09, 08:52
 4. Seks
  By vouge in forum Dla Kobiet
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 03-08-08, 15:01
 5. 59 tyś dolcow za seks
  By konkordpl in forum INNE TEMATY
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 14-12-05, 14:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Jak czytać DI?

Powered by  
ATMAN EcoSerwer