Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Dziwny problem z dzwiekiem...

Cześć,
    No wiec mam dziwny, przynajmniej dla mnie... problem z dzwiekiem... ogladalem film na joemaster i nagle dzwiek ucichł. Próbowalem roznych rzeczy... instalowalem od nowa sterowniki, przywracalem system, ruszalem wejsciem do kompa, podgłośniłem wszystko co sie dało na maxa ale nadal nic nie pomaga ;/
    kiedy włączam muzyke ona jakby cicho ale baaardzo cicho gra w tle, nie wiem czym to jest spowodowane :/
    sluchawki sprawdzalem na kompie brata i wszystko bylo ok, takze musi to byc cos z komputerem.

macie moze jakies pomysly? z góry dziekuje.

info ktore moga sie przydac:
    -Nazwa płyty głównej ASRock ConRoe1333-D667 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

-Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945GC

- Multimedia
    Karta dźwiękowa ATI Radeon HDMI @ ATI Radeon HD 2600 - High Definition Audio Controller
    Karta dźwiękowa Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

ttevis
    Gość

Spróbuj odinstalować wszystko co jest związane z dźwiękiem najpierw standartowo, a potem usunąć "pozostałości" programem np. "Driver Cleaner", "DriverSweeper" itp., po restarcie zainstalować dźwięk raz jeszcze z cd. To dość częste zjawisko przy realteku i przyczyny nie zawsze są jasne.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

zrobiłem tak jak poradziłeś i niestety nie pomogło :/ ma ktos moze jakis inny pomysł?

mozliwe ze cos mi sie staloz karta albo wejsciem? gralaby muzyka w ogole wtedy? cicho bo cicho ale zawsze... ? :P

ttevis
    Gość

Przede wszystkim musisz sie upewnić, że sprzętowo jest wszystko ok, najlepiej jakbyś mógł na np. na innym dysku postawić tymczasowo "czystego" winowsa - wtedy będziesz wiedział czy to sprzęt czy system.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no sprobuję zobacze jak mi to wyjdzie :P

ttevis
    Gość

A tak w ogóle, to istnieje trywialny, "harcerski" sposób na rozwiązanie Twojego problemu. Kupić za parę złotych kartę dźwiękową na PCI (ale na chipsecie innym niż realtek!), w biosie wyłączyć "onboard sound" i po krzyku.
    Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

realtek nie taki zly

a ja proponuje pobrac nowe sterowniki z www.realtek.com.tw dla modelu ALC1200 beda to High Definition Audio Codecs, data ost. aktualizacji to 2010/2/25, sam posiadam ten chipset na plycie asusa i wiem ze zastapienie go czyms na pci za pare zlotych to wielka strata, konkuruje on spokojnie z kartami SB X-fi, a jakoscia dzwieku czesto je przewyzsza, przynajmniej w wersji dla asusa. Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To także dobre rozwiązanie,jeżeli pobranie najnowszych sterowników oraz instalacja nie pomogą,to wg mnie coś jest nie tak z kartą dźwiękową lub płytą główną.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)