Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

wFirma.pl -program księgowości internetowej-ktoś korzystał?

Witam, od dłuższego czasu przymierzam się do założenia własnej działalności. Dotychczas odstraszały mnie koszty związane z obsługa firmy, nie wiedziałam też jak się za to zabrać. Jak się jednak okazało jest sporo projektów unijnych, dzięki którym przekonałam się do tego pomysłu. Na jednym ze szkoleń dowiedziałam się o księgowości on-line, która znacznie obniża koszt obsługi księgowej firmy. Jest kilka firm oferujących tego typu usługę, mnie szczególnie do gustu przypadła oferta wFirmy.pl. Dla osoby początkującej, nie obeznanej z tego typu programami i nie mającej zbyt dużej wiedzy z zakresu księgowości, zdaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Program jest bardzo prosty w obsłudze, wszelkie zagadnienia są na bieżąco objaśniane, nie sposób się w tym pogubić. wFirma współpracuje z biurem rachunkowym, co wydaje mi się dawać gwarancję aktualizacji przepisów, w razie pytań/ wątpliwości można sie z nimi skontaktować. No i poza tym przez pierwszy rok użytkowanie jest zupełnie bezpłatne a i później opłaty nie odstraszają.
    Może są tu osoby, które korzystały z programu wFirma.pl? Będę wdzięczna za radę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja używam

Myślę że to fajne narzędzie do pracy w terenie, zusy, podatki wszystko w jednym miejscu, w dodatku baza klientów naprawde sie przydaje

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Ja korzystam z oprogramowania wFirmy i mam swoją opinię o tej usłudze, ale w przypadku powyższych postów, to bardzo mi "pachną" kiepsko skrojonym w czasie marketingiem szeptanym... więc chyba dam sobie spokój z dyskusją.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hm

Dzięki za odpowiedzi
    Co do do Twojego zarzutu, to chyba za bardzo przyłożyłam się do tego, by jasno przedstawić sprawę, bo już spotkałam się z takim podejrzeniem.
    Niemniej cieszę się, że ktoś odpowiada, bo sprawa mnie nurtuje. Z jednej strony kusi możliwość zaoszczędzenia, z drugiej przeraża myśl, że mogę sama sobie nie poradzić. Napisałam o wFirmie, bo biuro, które prowadziło szkolenie unijne z nimi współpracowało, dostałam od nich dużo informacji. Ale być może może lepiej byłoby zaufać księgowej, albo skorzystać z programu innej firmy?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał AgnieszkaKa Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi
    Ale być może może lepiej byłoby zaufać księgowej, albo skorzystać z programu innej firmy?
    Hmm. Co do wyboru księgowej online lub fizycznej, to wiem, że i jedno i drugie da się załatwić nawet za 50 zł miesięcznie. Wybór rozwiązania zależy od Ciebie i osobistych preferencji.

admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał AgnieszkaKa Zobacz post
    Z jednej strony kusi możliwość zaoszczędzenia, z drugiej przeraża myśl, że mogę sama sobie nie poradzić.
    Wfirma jest faktycznie tanim narzędziem, dużo tańszym od najtańszego księgowego, jeśli prowadzisz niewielką działalność, nie masz do księgowania zbyt wiele różnorodnych faktur, obracasz się w ramach jednej stawki vat, nie zatrudniasz pracowników, znasz podstawy prowadzenia KPiR. Jest także wygodna jeśli szukasz programu do wystawiania faktur, do którego chcesz mieć dostęp niezależnie do miejsca, czy komputera z którego korzystasz.

Ale ze względu na to, że jest to rozliczane w modelu SaaS, czyli płacisz co pewien okres (np. 3 miesiące) za dostęp i możliwość korzystania z programu online, to wcale nie jest to tańsze rozwiązanie niż zakup jakiegoś tradycyjnego programu, z tym że ten koszt masz rozłożony na dłuższy czas. To tak jak z kredytem.

Jeśli nie jesteś pewna swojej wiedzy i tego czy sobie poradzisz, to chyba konkurencyjna ifirma.pl oferuje konsultacje w ramach abonamentu, który jednak jest trochę wyższy od wfirmy.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziekuję wszystkim za wypowiedzi, nieco naświetliło mi to sprawę

Planuję założenie mikroprzedsiębiorstwa, nie sądzę abym zatrudniała pracowników. Uprawiam jeden z tzw. zawodów artystycznych i zleceń starcza akurat na jedną osobę. Być może kiedyś się to zmieni, ale to odległa przyszłość.
    Z racji takiego a nie innego wykształcenia uważam się za, mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe użycia tego zwrotu "debila księgowo - finansowego". Na szkoleniu polecili mi wFirmę i tak się jej uczepiłam, bo jej obsługa wydała mi się prosta. Zmartwiłeś mnie Krzyśku tym brakiem konsultacji. Chyba więc raz jeszcze przysiądę do programu, sprawdzę, czy wszystko wydaje mi się stosunkowo jasne i rozważę skorzystanie z ifirmy lub udanie się do księgowej. Przyznam, że oddanie komuś innemu całej tej papierkowej roboty kusi, ale z drugiej strony chciałabym być w pełni świadoma tego, co dzieje się w mojej firmie.

admin
    Siła Reputacji
    10

Księgowa/y to wygoda, choć trochę droga, ale wcale nie oznacza to utraty kontroli nad firmą - przecież będziesz miała wgląd we wszystkie papiery, bilanse, deklaracje i zestawienia. Poza tym zapewne sama będziesz musiała wystawiać i opisywać faktury oraz przelewać haracze do państwowej kasy. Żebyś tylko znalazła jakiegoś w miarę taniego, ale niegłupiego księgowego, który na bieżąco weryfikuje swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje, bo polskie prawo w tej materii zmienia się jak w kalejdoskopie. Bywają dobre, tanie dusze w tej branży, tylko się dobrze rozpytaj po znajomych

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dawno mnie tu nie było, ale miałam trochę obowiązków, a poza tym przesilenie wiosenne dało się we znaki i z trudem walczę z sennością Jednak w dalszym ciągu interesuje mnie temat. W weekend próbowałam testować serwisy, zaczęłam od szybkafaktura.pl i bookkeeper.pl. W zasadzie nie wiem dlaczego od nich, bo i tak wiedziałam, że nie będę z nich korzystać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a ja trafiłem na coś innego

Ja szukając w necie trafiłem na serwis elaboro, moim zdaniem naprawdę niesamowity ... zresztą sprawdzcie sami. dużo więcej opcji niż inne programy tego typu xfirmy

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)