Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cuda na ebay.pl?

Zachciało mi się (baby czasem tak mają) dziś poczytać o czym rozmawiają na forum na ebay.pl. Niby normalna rzecz, ale... nie poczytałam. Dlaczego? Hmmm... po kliknięciu na którykolwiek link na tym forum otwierała mi się strona... allegro.pl.
    Czy ktoś potrafiłby mi to prosto i w miarę sensownie wytłumaczyć?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Bardzo proste:

W ebay.pl pracuje 5, a raczej 1 osoba, ktora ma takie pojecie o webmasterce jak ja o chinskiej sztuce baletu mongolskiego. Zastosowanie prostego java script przekierowujacego na strony allegro nie jest duzym wyzwaniem.

javascript:document.location='http://www.allegro.pl'

Oczywiscie zespol, czy tez jedna osoba tam pracujaca, ktora zajmuje sie tylko marketingy lub tez tylko na tym sie zna nie potrafi wprowadzic blokady takich rzeczy. A dodam, ze w PHP jest za to odpowiedzialna jedna fukcja htmlspecialcharacters();.

A al dupe sciska.
    Wysany Sob Kwi 30, 2005 10:35
    Post scalony autoamtycznie - edytuj swoje posty - opcja zmie

Podejrzewam, ze gdybym ja zaczal pisac system aukcji od podstaw to ludzie majac do wyboru moj system i ebaya poszliby do mnie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Konkord ja tam nie wątpie w Twoje zdolności ale jak ja Ciebie znam to byłby złamaniem wszystkich konwencji pisania takich serwisów ;-) Co do ebay - dla mnie rozczarowanie roku 2k5 bo już raczej nic bardziej mnie nie rozczaruje. Psioczyłem na Aledrogo.pl i co? I teraz dziękuje, że są bo nie miałbym gdzie handlować... Ebay.pl to tragedia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

By takie cudeńka były "dziełem" pracownika ebay to ... nie wydaje mnie się. Przecież od razu by wyleciał z pracy, gdyby jakiś szef się dowiedział. Podejrzewałam tu raczej działania ze strony konkurencyjnego serwisu, który - chyba - czuje się zagrożony bardzo szybko zwiększającą się ilościa aukcji.

Fakt, że ebay ma wiele minusów, jednak w moim odczuciu jest cieplejszy. Poza tym... nikt nie rodzi się doskonały, więc mam nadzieję, że wkrótce i ten serwis się zmieni. Teraz nie jest aż tak tragicznie, chyba że jesteś przyzwyczajony do innego serwisu to może wydawać się wszystko trudne.

Jednak gdy napiszesz i uruchomisz swój własny system aukcji, Konkord, to przyjdę do Ciebie pohandlować. Wiedz jednak, że czasem bywam wymagająca, więc mógłbyś mieć ze mną "urwanie głowy"

PS. Czy mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób wstawiasz linki do stopki? A linki obrazkowe? Też bym chciała, a nie potrafię

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie chodzi tu o inny serwis, tylko o niekompetencje pracownikow, ktorzy nie potrafia zabezpieczyc serwisu przed java scriptem.

[ url=adres z http]opis[ /url] bez spacji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czyli, jak rozumiem, to, co się mi robiło na tamtym forum było "dziełem" użytkowników. Tak właśnie myślałam.
    Nie myślę, że pracownicy nie potrafią zabezpieczyć serwisu. W końcu przeszli jakąś rekrutację i ktoś o takiej wiedzy informatycznej jak np. moja, nie został tam na pewno zatrudniony. Może po prostu nie domyślają się, że użytkownicy (lub konkurencja) są tak pomysłowi. W miarę dobrze zapanowali nad aukcjami dla komentarza (są jeszcze takie to fakt, lecz już nie tak jawne), więc zapewne i z tym sobie poradzą. Może tylko jeszcze o tym nie wiedzą?

PS. Dzięki ogromniaste

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie oszukujmy się - taka wpadka świadczy tylko o durnocie ichnich programistów. Od dawna nie spotkalem sie z taką amatorka, a zabezpieczenie tego zajmuje kilka chwil. Jak widac jebaj leje na nas cieplym moczem. Tylko czekac az kiedys wejdziemy i zobaczymy slodko wiszacy napis

owned by xxxx
    lub
    hacked by xxxx

Szopka większa niz na Wiejskiej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

I tu też trudno mi się z Tobą zgodzić. Moim zdaniem to nie durnota programistów, lecz ... ehhh nie wiem jak to powiedzieć... przygotowując oprogramowanie tego serwisu dla naszego kraju potraktowali nas tak, jak byśmy byli "100 lat za Murzynami" (tak to się kiedyś mówiło) i nie pomyśleli o tym, że "Polak potrafi".
    Ciągle wierzę, że gdy poznają nasze możliwości, umiejętnosci itd., to zmienią to, co trzeba. W końcu chyba nie przyszli do naszego kraju po to, by wisieć na drugim czy trzecim miejscu, lecz po to by być liderem.
    Wielu ludzi na nich narzeka, a liczba aukcji wciąż wzrasta. Nie jestem więc chyba jedyną osobą, która pokłada w nich jakieś nadzieje.

Wybacz mi, jeśli nie używam właściwych słów czy określeń - weź pod uwagę że rozmawiasz z laikiem.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Mam wrazenie, ze probujesz ich w jakis sposob bronic.

W Polsce i na Świecie te metody sa znane od lat i tak sie testuje miedzy innymi bezpieczenstwo skryptow. Jak widac jebaj dal ciala po calej linii i nie znajduje dla niego zadnego usprawiedliwienia. To je po prostu kardynalny blad.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie bronię ich. Mają masę wad, ale to nie zmienia tego, że w przeciwieństwie do Allegro, emanują jakimś ciepłem. W innych znanych mi serwisach aukcyjnych czegoś takiego nie czuję.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)