Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

palenie e-papierosa

Witam, Chciałbym dowiedzieć się czy e-papierosa można palić w każdym wieku i czy są jakieś przeciwwskazania? Czy Używając go można przedawkować nikotynę? Jeszcze nie słyszałem aby e-papierosy były szkodliwe,lecz są podobne do tradycyjnych papierosów i zamiast ułatwiać- utrudniają rzucenie palenia.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

E-papierosy podczas inhalacji wytwarzają parę, w której znajduje się czysta nikotyna. E-papieros nie zawiera substancji smolistych i tysięcy pierwiastków chemicznych, które towarzyszą procesowi spalania tytoniu.

Z tego wynika, że "palenie" e-papierosa jest mniej szkodliwe niż palenie (spalanie) zwykłego papierosa tytoniowego.

Nikotyna sama w sobie uzależnia, jest toksyczna i trująca w dużych dawkach, nie jest jednak rakotwórcza.

E-papierosa z nikotyną mogą "palić" osoby dorosłe, podobnie jak papierosy - dozwolone od lat 18.
    Jednak można kupić tzw. "liquidy" lub gotowe nasączone kartridże bez nikotyny, z samym aromatem np. wiśniowym.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał logos Zobacz post
    Witam, Chciałbym dowiedzieć się czy e-papierosa można palić w każdym wieku i czy są jakieś przeciwwskazania? Czy Używając go można przedawkować nikotynę? Jeszcze nie słyszałem aby e-papierosy były szkodliwe,lecz są podobne do tradycyjnych papierosów i zamiast ułatwiać- utrudniają rzucenie palenia.
    Przede wszystkim e-papierosy to nie jest zabawka. Zawieraja nikotyne, zatem uzalezniaja...dla palaczy tradycyjnych papierosow sa jednak dobra alternatywa, z wielu powodów - nie zawieraja substancji smolistych, nie smierdza, i przede wszystkim nie ma mowy o biernym paleniu osob przebywajacych w towarzystwie palaczy. prowadze w tej chwili kampanie promujaca marke e-papierosow http://www.premiumecigarette.com/pl/ . Jesli pytasz czy sa szkodliwe, to tak, sa szkodliwe i jesli do tej pory nigdy nie paliles papierosow to nie zaczynaj palic tych elektronicznych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Narkotyk

Generalnie to e-papierosem możesz się tylko naćpać. Tak, tak nikotyna to narkotyk i to jeden z najbardziej uzależniających. Najgorsze w tym (jeżeli postrzegamy nikotynę jako narkotyk), że bardzo szybko wzrasta w naszym organizmie poziom nikotyny po zapaleniu papierosa, ale jednocześnie bardzo szybko spada i już po 20 minutach znowu chcemy brać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

E-papieros jest skierowany przede wszystkim do osób, które są nałogowymi palaczami. Ma być to alternatywa dla nich, dużo "zdrowsza" (tzn. nie zawierająca tych trujących substancji, których jest około 4000!!!) bo oparta na czystej nikotynie. W ogóle palenie to okropny nałóg, więc jeżeli jeszcze nie zacząłeś palić to tylko się ciesz zdrowiem i nie próbuj :-D

Raquel
    Gość

Zdecydowanie masz rację. Ja zuciłam palenie bez wspomagaczy i zamienników. Póki co ponad rok juz nie palę i w głowę zachodze jak mogłam tak smierdzieć, fuuj.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

ja też rzuciłam papierosy. ale przekonały mnie głównie ich ceny...jak sobie policzyłam ile rocznie wydawałam na papierosy...szok! ciężko było rzucić, kilka razy się łamałam ale jednak się udało

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

hehe...najlepszym sposobem-cena papierosa.
    Nie polecam e-zamienników.
    Producenci tego wynalazku bazują na tym ,że dużo ludzi chce rzucić palenie i najlepiej bez wysiłku.
    Ale tak się nie da.
    Swój odwyk trzeba przejść
    Paliłem 10 lat.
    A potem wykorzystałem prostą poradę :
    "Cokolwiek się będzie działo - nie dotykaj papierosa"
    A działo się działo...
    No ale się udało.
    Więc -swoją wolą próbujmy to rzucić.
    I wola przynajmniej będzie silniejsza

zimny
    Gość

Dokładnie! Ćos około 17 lat palenia, kilka nieudanych prób rzucenia, aż w końcu powiedziałem doś, zero wynalazków, wróżek i innych "pewniaków" na rzucenie... I tak juz bez tego syfu od jakichś 2 lat... By było smieszniej nawet mnie nie kusiło by sobie zapalić, co jest bardzo dziwne, zwłaszcza że wcześniejsze próby zerwania nie powiodły się...

Najfajniejszy przypadek o jakim słyszałem z tych super sposobów, to cos ala hipnoza, kolega został zaprogramowany na 1 miesiąc, że nie będzie palił. Faktycznie nie palił, choc fajki mu pod nos podstawialiśmy. Minął miesiąc, a On idzie z fają w zębach jak by nigdy nic.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Palenie e-papierosa to kolejny sposób na zbicie kasy na ludziach, którzy próbują rzucić palenie. Według mnie to naciąganie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)