Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

problem z połączeniem

przy próbie połączenia z neostradą wyskakuje komunikat::::::

,,Warning ! Insufficient bandwidth

Other applications curretly occupy the
    USB BANDWIDTH .Please close all other
    applications ,then remove other USB
    devices . Click OK to continue .'

po wciśnięciu OK wyskakuje drugi komunikat::::::

,,Adjusting bandwidth

Please wait while modem is adjusting the USB bandwidth.'

lampka ADSL na modemie włącza się i wyłącza .Nieraz na
    krótko udaje się się połączyć z internetem .
    reinstalowałem program do NEOSTRADY i nic.
    Na portach USB nie mam nic zainstalowanego .
    W czym leży problem ?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Może reinstalacja portu USB (sterowników) coś da? Jeśli nie będziemy myśleć dalej :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dobrze NIMITZ że to ty się zainteresowałeś moim problemem.
    jeśli chodzi o przeinstalowanie portów USB , to nie bardzo wiem jak to zrobić
    żeby się coś nie popsuło .
    modem neostrady przeinstalowałem od nowa ( USB ) , i też nie działało.
    Dzisiaj np:już mam włączoną neostradę ok 3 godziny i wszystko działa OK.
    może jakiś program blokuje co jakiś czas podłaczenie do neostrady .
    Dzisiaj wyłączyłem automatyczną aktualizacje czasu przez internet , to się aktualizuje raz na tydzień , i właśnie gdzieś tydzień temu miałem podobne problemy z połączeniem do internetu.

przy komunikacie (wtedy gdy się nie mogłem połączyć ) :

,,Adjusting bandwidth

Please wait while modem is adjusting the USB bandwidth
    .

-była ikonka zegara , może to był ten problem ????????
    POZDRAWIAM

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hmmm, dziwny problem. Użyj programu HiJack This! i przeklej na forum albo do mnie na mail wszystkie te programy które on wypisze. Zobaczymy co może blokować dostęp do USB. A właściwie - czy przepięcie do innego portu USB nie pomaga? Jakby co wal dalej. Ja bede pytal kolegów już o to. Może któryś się kiedyś z taką sytuacją spotkał :-)

P.S. Ja wczoraj instalowałem neo przez 4 godziny - okazało się, że pan technik owszem zdemontował w domu ISDN i telefon działał jak należy. Zapomniał tylko o drugim gniazdku które nie było połączone... A ja przez 4 godziny patrzyłem na migającą diodę ADSL... To jest dopiero wkurzające ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam!
    Mam bardzo podobny problem.
    Pare dni przed świętami odebrałem zestaw neostrady z Telepunktu. Po podłączeniu go w domu Lampka ADSL się nie zapalała mimo że już wcześniej dzwonili, że linia jest już aktywna. Wtedy właśnie włączało się "adjusting the USB bandwidth". Zadzwoniłem pod 800102102 i zgłosiłem swój problem i jakieś 2 tygosnie było wszystko OK. Po tym czasie nagle net mi się zaczął rozłączać i to trwa do dziś. Zwykle po 20 to sie dzieje. Wczoraj po 22. W tym czasie albo mogę się połączyć na góra minutę, albo wogóle nie zapala się zielona lampka (tzn. nie pali się ciągłym światłem). Już wcześniej dzwoniłem z tym do serwisu. Panowie kazali mi zostawić komputer włączony od 8 do 16 i około 14 zadzwonił jeden pan, że linia jest czysta i nie mają pojęcia co to może być. Chciał się umówić na wizyte pana z serwisu, ale jako że był to czwartek a pan z serwisu odwiedził by mnie dopiero w poniedziałek to się nie zgodziłem i powiedziałem że jeszcze poczekam. No i od tago czasu mam wciąż to samo. Dodatkowo wczoraj, kiedy nie mogła się zapalić ciągłym światłem lamka, znowu wyświtlało się okienko "modem is adjusting USB bandwidth. Bardzo proszę o pomoc. Nie mam ustawionej żadnej aktualizacji czasu z neta, a Windows Update samo mi się ustawiło dopiero na godzinę 04.00.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Nie chce tutaj nikogo straszyc, ale kilka dni temu moj znajomy poprosil mnie o asyste przy pierwszym podlaczeniu neostrady.

No to siup: najpierw instalacja firewalla i antywira i dopiero potem zarzucilismy stery od modemu i podlaczylismy sie do neo. W ciagu minuty firewall odebral kilkadziesiat atakow z roznych komputerow podlaczonych do neostrady (glownie na jeden port 445). Bylo to raczej do przewidzenia, gdyz jego XPek nigdy nie byl latany (jest bez SP1 i SP2), wiec wszelkie krazace po sieci robale, wirusy i trojany tylko czekaja na taki kasek. Tak bylo i w tym przypadku.

Ale do czego zmierzam, mam wrazenie, ze te atakujace komputery z neo to wszystko zombie. Gdyby znajomek wczesniej ze mna nie gadal i gdbybym go nie ostrzegl, zeby najpierw sie zabezpieczyl, a dopiero potem sprobowal sieci, to pewnie tez nawet by o tym nie wiedzial i w pierwszych 5 sekundach od podlaczenia jego komp moglby sie stac zombie.

Zreszta, wydaje mi sie, ze statystyki ZombieMeter potwierdzaja, ze duza liczba kompow w Polsce podlaczana do internetu na stale, staje sie zombie, przez niewiedze uzytkownikow, ktorzy instaluja programy zabezpieczajace po podlaczeniu do netu, a nie przed.

Komputer zombie to taka maszynka, na ktorej - bez wiedzy jego właściciela – zostało zainstalowane złośliwe oprogramowanie, np. służące do rozsyłania spamu lub do ataków DDoS. A masowa wysylka spamu czy przeprowadzanie atakow DoS z kompa moze skutecznie utrudnic jego uzytkownikowi korzystanie z sieci. Moze to nie to, ale lepiej przypomniec sobie jak wygladalo wasze pierwsze podlaczenie do sieci, czy mieliscie wtedy wlaczone programy zabezpieczajace, czy byly one w miare aktualne i porzadnie sprawdzcie swoje kompy pod katem wszelkich szkodnikow, rootkitow (ktore m.in. ukrywaja rozne szkodniki przed np. programami antywirusowymi, etc.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

jedyne co znalazlem:

LINK

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Proponuje sprawdzic modem u kogos innego z Neo. Czy dobrze instalujesz modem ? Podczas instalacji nie moze on byc podlaczony do USB, dopiero jak program instalacyjny sie zapyta wtedy podlacz. Jezeli nie dasz rady dzwon do tych oszolomow tyle razy az Cie przelacza na inny port moze to cos da... W kontaktach z TPSA, powodzenia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

---------- 17:40 17.01.2006 ----------

Meodem sprawdzałem na kompie ojca. Przed zainstalowaniem Neo miałem już zainstalowany Norton Internet Security 2006. Modem podłączyłem zgodnie z instrukcją. I powtarzam - przez 2 tygodnie wszystko śmigało ąz miło...

---------- 17:43 ----------

Poza tym w tym co przesyłacie wszyscy mają ten problem na początku - a ja po jakimś czasie więc nie mam pojęcia o co chodzi.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Juanito: podaj swoją konfigurację, jaki komp, jaki system? Bez tego to z prośbą o pomoc raczej do wróżki, a nie do fachowców… :wink:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia