Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Dodatkowe gniazdo kablówki

Dzień dobry.
    Nie jestem pewien czy to dobry dział - jeśli nie to proszę, żeby post przesunąć tam gdzie jego miejsce.
    Sprawa jest taka: Mam podłączona kablówkę (tv + internet + telefon)
    niestety są cztery odbiorniki telewizyjne. a gniazdo tylko jedno, co sprawia, że na dalszych telewizorach jakość jest niezadowalająca. W kablówce zasugerowali wykupienie dodatkowego gniazda .
    Pytanie natomiast mam takie (konsultant handlowy nie miał pojęcia) - jak to wygląda technicznie - czy monter daje tylko silniejszy sygnał na istniejąca instalację czy wprowadza mi do mieszkania nowy kabel z puszki (wiercenie itd?)

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

IMHO ani jedno, ani drugie.

To będzie takie trochę wróżenie z fusów, może gdybyś napisał jaki to operator, to można by coś więcej w sieci znaleźć.

1. Do jednego kabla może być podłączone więcej abonentów - myślę że wyklucza to zwykłe zwiększenie mocy, a nawet jeśli nie - nie wiadomo czy twoje odbiorniki, przeżyły taka operacje.

2. Nowy kabel? Całkowity absurd. Na to trzeba zgody właściciela budynku, być może właściciela studzienek, lub gruntu, jeśli trzeba by kopać.

IMHO najprawdopodobniej dostałbyś jakiś wzmacniacz sygnału, u siebie w mieszkaniu.

Warto, żebyś przeszedł się do jakiegoś serwisu RTV i dowiedział się jak zaradzić twojemu problemowi. Tam będzie mniejsza presja na wyciąganie kasy. Być może wystarczy wymienić jakieś elementy twojej instalacji w mieszkaniu, żeby zaradzić problemowi.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Operator to Multimedia.
    Ad 1. i 2. – zapomniałem chyba dodać bardzo ważny szczegół. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych. Na ulicy mamy puszki kablówki i z tych puszek do każdego domku idzie napowietrznie kabel, dlatego uznałem, że byłaby to najprostsza droga.
    A co do serwisu RTV to wolę to jednak załatwić to bardziej formalnie, bo jak coś się dzieje to technik z kablówki stwierdza, że Multimedia odpowiada za jedno gniazdo i dla niego nie ma tu więcej odbiorników wiec wszystko jest ok.
    Poza tym i tak muszą mi tu coś w instalacji zreorganizować bo po wykupieniu szybszego internetu notorycznie wieszają mi się modemy (przypuszczalnie to wina instalacji – monter poszedł po linii najmniejszego oporu i podłączył Internet za trzecim rozgałęzieniem telewizji.)
    Wg mnie (ale to opinia „na chłopski rozum”) najlepiej byłoby puścić dwa dodatkowe kable z ich skrzynki, na jednym podpiąć tylko modemy, a na drugim i moim już istniejącym zostawić po dwa telewizory na kabel.

Ps: Jakby ktoś miała kiedyś podobna sytuację to już wszystko załatwiłem - tak jak podejrzewałem dostałem drugi kabel ze skrzynki.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)