Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wymiana plików za pieniądze w sieci. Dla muzyków?

Znalazłem poniższy wątek, jestem ciekaw Waszej opinii.

Ruszył system płatnej wymiany plików

W sieci pojawił się system TXT402, dzięki któremu za udostępnione na dowolnym serwerze pliki w łatwy sposób można pobierać opłaty.

TXT402.com daje swoim użytkownikom możliwość sprzedaży dostępu do każdego rodzaju danych. Pliki mogą znajdować się w dowolnym miejscu w sieci, w tym na popularnych serwerach udostępniania takich jak Rapidshare, Megaupload, czy Hotfile.

Serwis powstał z myślą o blogerach, właścicielach stron internetowych oraz użytkowników forów dyskusyjnych, a także wszelkich innych miejsc w sieci, gdzie możliwa jest ekspozycja linku generowanego przez system.

Za jednorazowy wykup dostępu do pliku przez TXT402 serwis wypłaca 60% ustalonej przez użytkownika ceny. Płatności w serwisie obsługuje PayPal, wkrótce akceptowalne będą inne formy zapłaty.
    Co o tym myślicie? Upowszechni się taka metoda wymiany plików w sieci w ten sposób?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Maciejlus Zobacz post
    Co o tym myślicie? Upowszechni się taka metoda wymiany plików w sieci w ten sposób?
    Sądzę że nie. Internauta przywykł nie płacić za coś, co w większości przypadków może sobie znaleźć za darmo w legalny czy "mniej" legalny sposób. Stąd imho wątpliwe aby to znalazło jakąś naprawdę dużą bazę użytkowników dzięki której by sie to mogło rozwijać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja myślę podobnie jak kolega. Może i znajdzie się pewna grupa ludzi, którym będzie zależało szybkim dostępie przez ten płatny serwis. Internauta jednak w większości przypadków będzie szukał "darmowych źródeł". Mimo to jakiś sposób zasilenia domowego budżetu właściciel pomysłu znalazł. Ale kokosów z tego nie będzie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A muzycy? Producenci, dj'e, zespoły? 60% czystego zysku to w branży muzycznej bardzo dużo moim zdaniem. Dla przykładu, jako alternatywa dla wydającego płytę w tradycyjny sposób. Mija się koszty dystrybutora (ok. 35% od ceny hurtowej), tłoczenia (wiadomo), ok. 4 zł od sztuki, marżę sklepu (w przypadku empiku ~10 zł od płyty i procent dla wytwórni (różny ;-). Jak wspomniał dancot, może znajdzie się grupa, której będzie na tym zależeć. Moim skromnym skorzysta na tym przede wszystkim branża muzyczna.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z jednej strony zgodzę się z dankotem z drugiej jednak storny biorąc pod uwagę że w Pl notorycznie spada ilość sprzedanych płyt (realnie w sklepach itp) to możę to mieć i sens.
    Maciejlus... wg. mnie taka akcja będzie miała miejsce ale wśród ogromnej rzeszy średnio wypromowanych muzyków których nie stać na wielkie nakłady prdukcji płyt i na kosztowną dystrybucję.
    Wątpię by Górniak, Wodecki, Budka Suflera czy wieśniacki (nie urażając waszych kanonów muzycznych) Feel będzie spredawał muze przez sprzedaż haseł... chyba że ogarną to ich manageros w formie promocji :P
    ale że manageros są 100 lat za murzynami jeśli idzie o sieć, to co najwyżej skończy się na tym że Górniak pokaże więcej cycka na okładce i tak to zwięskzy sprzedaż... ot co !

podsumowując mój zaje#$%^ wywód sądzę że ten system jest mistrzowski jeśli chodzi o niszowe zespoły, albo takie które chcą zaistnieć za małe pieniądze w wielkiej sieci
    ... a biorąc pod uwagę żę takich zespołów jest 99% rynku, to sądzę że system się sprawdzi =)
    tak czy siak... piractwa, torrentów, ściągania z rapida się nie powstrzyma...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał silesium Zobacz post
    albo takie które chcą zaistnieć za małe pieniądze w wielkiej sieci
    z perspektywy muzyka chyba lepiej za duze pieniadze w rownie wielkiej sieci ;D

jeszcze znalazłem tutorial do systemu z zastosowaniem w roznych kwestiach, moze sie przydac:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W innym watku pytalem, tutaj tez sprobuje. Jesli puszczam muzyke do ludzi w ten sposob to czy potrzebuje miec do czynienia z instytucja pt. ZAIKS?

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Lublin
    Siła Reputacji
    0

Pewnie znajdą się osoby, które będą z tego korzystać i znajdą sposób na zarobienie na tym. Według mnie większość Internautów i tak znajdzie to samo w innych źródłach.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

pablo.s: nie musisz, bo sprzedajesz hasło, a nie pliki muzyczne.

seo: no da, większość rzeczy jest za darmo, ale co innego jeśli weźmiemy pod uwagę unikalne materiały, albo po prostu.. legalne.

Ostatnio za 3 dolary kupiłem hasło do albumu mp3, wiedząc jednocześnie, że to zespół wystawia, i do niego ta kasa wraca, a nie do uploadera.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)