Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
    Raquel
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał dankot Zobacz post
    Koniecznie podziel się z wynikami Twoich działań. Ciekaw jestem, jak i zapewne wielu członków FDI, tych procedur, bo kto wie czy sam o taki wniosek nie będę wystepował.
    No i udał się, dotacja przyznana, sprzęt zakupiony, kontrola przeprowadzona pomyślnie, wszystko się ułozyło. A na początku było ciężko, po drodze zresztą też. Wniosek o dotację (refundację kosztów nowego miejsca pracy) złozyłam w maju, więc juz sam czas "walki" z urzędem odzwierciedla fakt, ze nie łatwa to była przeprawa. Radzę nie zrażać się problemami, u mnie nawet odrzucono wniosek, ale pomogło odwołanie i wizyta w niemal każdym pokoju w urzędzie... . Udało się o dodatkowe pieniądze warto powalczyć. Powodzenia.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Tam niby wszystko odbywa się w oparciu o ocenę punktową. Ale ostatecznie to urzędnicy przyznają dotacje, a wiadomo jak to jest.
    Jeśli nie spodobasz się komuś z "klanu" to nie dostaniesz dotacji. Poza tym te 40 tys. zł to jakiś mit. Z reguły UP daje mniej tłumacząc, że to limit maksymalny i nie każdy tyle dostanie.
    Teraz kasy będzie jeszcze mniej więc o dotacji z UP raczej można zapomnieć.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Raquel Zobacz post
    No i udał się, dotacja przyznana, sprzęt zakupiony, kontrola przeprowadzona pomyślnie, wszystko się ułozyło. A na początku było ciężko, po drodze zresztą też. Wniosek o dotację (refundację kosztów nowego miejsca pracy) złozyłam w maju, więc juz sam czas "walki" z urzędem odzwierciedla fakt, ze nie łatwa to była przeprawa. Radzę nie zrażać się problemami, u mnie nawet odrzucono wniosek, ale pomogło odwołanie i wizyta w niemal każdym pokoju w urzędzie... . Udało się o dodatkowe pieniądze warto powalczyć. Powodzenia.
    W takim razie, nie pozostaje nic innego jak pogratulować i życzyć sukcesów rozkręcaniu własnego biznesu. W życiu już tak jest, zawsze są jakieś bariery i przeszkody, ale wystarczy trochę cierpliwości i uporu i da się. Życzę powodzenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pięknie. Warto szukać i szperać. Tak pomoc jest bezcenne u progu kariery zawodowej.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nie zgadzam sie. Nie warto - to nas psuje. Nie trzeba żebrać o dotacje! Znam przykład osoobwy, która przez 2 lata wykonywała polecenia urzędu pracy. W tym czasie musiała być na bezrobociu, wię cnie zarabiała. A potem urząd i tak odmówił. A gdyby pracowała te dwa lata odłożyła by troche kapitalu, i byłoby na start. Te dotacje to przedłużenie rodzinnego systemu "prezentów". Rodzice dawali nam kieszonkowe wg uznania, a nie za wykonane np. usługi domowe. Jesteśmy skażeni tym sposobem wynagradzania. Dzieci myślą tylko o tym jak zorganizować imprezę, bo wtedy starszyzna znosi im prezenty, które i tak trafiają do starszyzny rodziców. Stąd popularnośc "biznesowa" wesel, kominii itp imprez. Podobny system przerzucany jest w dorosłość. A bogactwo przecież przychodz z pracy i służby innym. Ja wykonuję coś drugiemu - a drugi mi za to płaci.

Miro
    Gość

Czy ktoś się orientuje jak będzie z dotacjami w 2012 roku?

Początkujący
    Mieszka w
    Busko
    Siła Reputacji
    0

Będzie tak jak w tym roku, czyli kiepsko ( chodzi o bużet przeznaczony na tą formę aktywizacji bezrobotnych )

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)