Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał Peterek Zobacz post
    Cześć,
    Ogólnie - nie chciałbym więcej takich "prywatyzacji".
    @Peterek, ale czy możemy się Twoim zdaniem jakoś przed tym bronić, tzn. przed prywatyzacją? Co mogłoby rozwiązać problem?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał dankot Zobacz post
    @Peterek, ale czy możemy się Twoim zdaniem jakoś przed tym bronić, tzn. przed prywatyzacją? Co mogłoby rozwiązać problem?
    Witam,

Wiem, że wsadzam kij w mrowisko, ale jestem zwolennikiem własności prywatnej. Uważam jednak, że nie wolno prywatyzować "ideologicznie", za wszelką cenę, bo ktoś tam mówi "prywatne jest lepsze" a ktoś inny zapisuje w ustawie "w roku xxxy sprywatyzujemy to i to" i wyznacza za prywatyzacje nagrody i premie.
    Niedawno mieliśmy przykład działania człowieka (z byłej PZPR), którego uważam za dogmatycznego demagoga.
    W sprawie sprzedaży banku. Nie widzę nic złego w polskim kapitale prywatnym i nie dostrzegam "cudów" w filiach obcych banków - choć w dwóch obcych filiach trzymam swe oszczędności.
    Moim zdaniem Państwo powinno mieć swoje "rezerwy" w gospodarce, a choćby przykład telekomunikacji - uważanej za dziedzinę specyficzną, powiązaną z obronnością, gdzie tuż po "prywatyzacji" nasi zwalniani pracownicy handlowali spisami klientów, a skserowane polskie książki telefoniczne krążyły po francuskich serwerach - wskazuje, że nie wszystko prywatyzować należało.

Swój narodowy telekom ma nawet malutka Austria...

Polska już nie ma, i mieć nie będzie.

Prywatyzując mądrze takich skrajności chciałbym uniknąć, choć i ja uważam że prywatne jest lepiej zarządzane, ale to chyba jednak nie wszystko.

Edit:
    Dodam jeszcze że interesowalem się prywatyzacją TP SA i moim zdaniem złamano tam Prawo. Wiem że niemal cały zysk ze sprzedaży akcji TP SA France Telekom pochłonęła nasza reforma terytorialna oraz "ratowanie" górnictwa i kopalń.
    Czy z tą prywatyzacją nie można bylo zaczekać na lepsze oferty i ceny?
    Czy obecnie nie prywatyzujemy nadal tylko po to aby łatać dziurę, brak pieniędzy na cel często naprawdę dający się przesunąć w czasie. Czy nie robimy tego w myśl ideologii niemal leninowskiej: "prywatne ponad wszystko"? Czy różnorodność form własności jest czymś złym?
    A co do łatania dziur pieniędzmi ze sprzedaży i prywatyzaji. Wystarczy ... mniej ludziom obiecywać.

Wiem, w polskiej polityce to nadal bardzo trudne.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)