Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Szkolenia w firmie - warto?

Czy szkolenia są skuteczne i rzeczywiście potrzebne firmom? Dużo ludzi traktuje je tylko jako przykry obowiązek, a nie możliwość podniesienia kwalifikacji...a pieniądze idą w błoto

zimny
    Gość

Wszystko zależy jakie szkolenia sie funduje pracownikom i jakim pracownikom. Jeżeli dla osób pracujących w marketingu fundujesz szkolenia z negocjacji, sprzedażowe, językowe, to nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Dzięki takim szkolenio podnosisz ich kwalifikacje. Wyrzucaniem w błoto było by dla takiego marketingu organizowanie szkoleń spawalniczych

Pomijam odpowiedni dobór firmy szkoleniowej, bo to też ma wpływ na jakość szkolenia i ewentualne korzyści z niego płynące

Pomijam też nastawienie samych pracowników, jeżeli oni będą korzystać ze szkoleń jako przykry obowiązek, to strata pieniedzy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Masz rację, wszystko zależy od profilu szkolenia, ale też od podejścia samych pracowników. myślę, że tylko dobrze zorganizowane szkolenie może przynieść efekty

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał falinda Zobacz post
    Czy szkolenia są skuteczne i rzeczywiście potrzebne firmom?
    To zależy od wielu czynników. W pracy na etacie szkolenia często są wykorzystywane jako okazja do oderwania się od nieustannej pracy. Rzadko kto wykorzystuje je jako okazję do nabycia nowej umiejętności.

Inaczej jest w przypadku własnego biznesu bądź na przykład modnego ostatnimi czasy marketingu wielopoziomowego. Tutaj za szkolenie płacimy sami, a nie firma. A człowiek ma to do siebie, że szanuje własne pieniądze, więc chce je jak najlepiej wykorzystać.

zimny
    Gość

Cytat Napisał dankot Zobacz post
    Tutaj za szkolenie płacimy sami, a nie firma.
    Nie jestem pewien, więc mogę sie myslić, ale chyba na szkolenia można coś wyłuskać z dotacji unijnych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Szkolenia są przydatne, i wiadomo, że będą związane z firmą i czymś użytecznym a nie nieprzydatnym.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał zimny Zobacz post
    Nie jestem pewien, więc mogę sie myslić, ale chyba na szkolenia można coś wyłuskać z dotacji unijnych.
    Tym bardziej mam na myśli zapłatę z własnej kieszeni. Przykładowo jeśli np. osoba samozatrudniona, bądź osoba fizyczna we własnym zakresie będzie chciała nabyć jakąś umiejętność; samodzielnie włoży w szkolenia więcej wysiłku niż jeśli są jakieś fundusze z zewnątrz (czyli firma/UE/sponsor)...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zgadza się,na szkolenia można uzyskac dodatkowe fundusze z unii europejskiej. Wg mnie są one potrzebne,jeżeli ich tematyka jest ciekawa i pozwoli zwiększyć pracownikom ich kompetencje. Wtedy to naprawde ma sens.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Jeśli tylko są na to fundusze i pracownicy wyrażają chęć uczestnictwa w takich szkoleniach, to trzeba z nich korzystać. Ale muszą oczywiście odpowiadać profilowi firmy i już nabytym umiejętnościom. Warto też zakręcić się w temacie i poszukać sprawdzonych firm szkoleniowych. Jeśli np. ktoś szuka sprawdzonej szkoły z kursami angielskiego albo obsługi komputera, to polecam Axon (m. in. Kraków, Olkusz) - bardzo fajna szkoła i każdy, kto się solidnie przyłoży, podniesie kwalifikacje.

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Lublin
    Siła Reputacji
    0

Według mnie najbardziej efektywne są szkolenia z tematów interesujących pracowników. Bo nie zawsze szkolenia na które wysyła na siłę firma, przynoszą oczekiwane efekty. Oczywiście pomijam w rozważaniach szkolenia po zakupie jakiegoś nowego sprzętu, gdzie nawet przez wiele dni trzeba szkolić pracowników. Jeżeli ktoś ma na przykład pracę sezonową, to chociażby dla zapewnienia rozrywki umysłowej można wybrać się na darmowe szkolenia unijne.
    Pozdrawiam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)