Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jak zmniejszyć koszt korzysytania z komórek z Androidem?

Witam i proszę o informację od tych userów, którzy korzystają już z komórek z systemem Android (m.innymi Samsun Galaxy i LG GT 540 Swift).Przeczytałem,że ponieważ jest to Linux ale Google więc poza wielu zaletami ma jedną poważną wadę. Sam łączy się cyklicznie z Internetem wysyłając i ściągając dane i nabija przy okazji astronomiczne rachunki.
    Stąd moje pytanie, jak posługiwać się takimi telefonami i korzystać z nawigacji oraz ściągać interesujące dane i pocztę ale tylko tyle ile chcemy a więc jak ograniczyć czy wyłączyć okresowo łączenie się telefonu z internetem.
    Jeśli już koś rozwiązał ten problem proszę w imieniu swoim i wielu zainteresowanych o podpowiedź jak można to osiągnąć.
    Chcę kupić któryś z wymienionych wcześniej telefonów i tylko obawa przed rachunkami przekraczającymi jak czytałem nawet 500,zł powstrzymuje mnie przed tym krokiem.
    Na koniec pytanie czy te komórki mają wyświetlacze TFT czy Amoled, bo różne źródła różnie to podają
    Pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Na koniec pytanie czy te komórki mają wyświetlacze TFT czy Amoled, bo różne źródła różnie to podają
    Samsung Galaxy ma AMOLED,a ten LG TFT. W razie wątpliwości najlepszym źródłem informacji są strony producenta.

IMHO, z telefonów z androidem najciekawszą ofertę ma HTC i sam bym wybierał z telefonów tego producenta.

Kupowanie takiego telefonu bez pakietu danych u operatora mija się z celem - bez tego faktycznie rachunki szybko osiągną wartość kilkuset złotych. A z kolei posiadając taki pakiet nie musisz się wcale przejmować ściąganymi i wysyłanymi danymi, oczywiście korzystając z usług danych w granicach rozsądku.

Jesli jednak koniecznie chcesz zablokować, czy tez ograniczyć samoczynną wymiane danch, to istanieje wiele aplikacji które takie fukcje umozliwiają - na szybko to znalazłem "Togle Data Widget" który umożliwia całkowita blokadę wymiany danych w telefonie. Na android market z pewnością znajdziesz bardzo dużo aplikacji oferujących podobne funkcje. Ponadto warto zaisntalowac aplikacje do monitorowania ilości przesłanych danych - ich także jest tam spora ilość.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zdecydowałem się na Samsunga Wave i ...

Dzięki za odpowiedź.
    Długo się zastanawiałem nad wyborem telefonu i ostatecznie wybrałem Samsunga Wave s8500 ze wspaniałym wyświetlaczem i systemem badaOS.
    Mam go od kilku dni w sieci Play. Niestety jak większość telefonów sieciowych jest brandowany, co w sieci Play m.innymi powoduje trudność w korzystaniu z innej nawigacji niż NaviExpert. Wyłączono bowiem ikonę GPS.
    Jak na razie jest mało aplikacji użytkowych na ten telefon(na grach mi nie zależy).
    Mam nadzieję,że wśród forumowiczów są tacy którzy przynajmniej od 2-3 miesięcy użytkują ten telefon i mogą podzielić się uwagami i udzielić rad dotyczących korzystania z tego telefonu i jego nowego systemu.
    Może już odkryli jak na ten telefon można pobrać oraz uruchomić dobre nawigacje za free, oraz jaki najmniejszy pakiet jest potrzebny aby w miarę swobodnie się nim posługiwać, nie obawiając się kosmicznych rachunków. 100MB wystarczy czy potrzebny jest większy pakiet.
    Chodzi głównie o oszczędne przeglądanie netu, łączenie się z pocztą i aplikacjami korzystającymi z internetu.
    Mam nadzieję że ten temat zainteresuje wielu obecnych i przyszłych użytkowników Samsunga Wawe i systemu badaOS który jak można się spodziewać po wysiłkach Samsunga z czasem stanie się nie mniej popularny niż Android czy Symbian.:hmmm:
    Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wykupić pakiet danych u operatora. Znajomy ma 1GB i nawet tego w całości nie wykorzystuje miesięcznie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Cyr4x Zobacz post
    Wykupić pakiet danych u operatora. Znajomy ma 1GB i nawet tego w całości nie wykorzystuje miesięcznie.
    Nie wiem jak jst w innych sieciach, ale w Play-Internet w telefonie- w tej opcji pozwalającej z każdego miejsca łączyć się z internetem 500MB kosztuje 35zł.
    W Play Online jest taniej i 500MB kosztuje 15zł a 1GB-25zł.
    Niestety w tej opcji korzystać z połączenia można tylko w zasięgu sieci Play (bez roamingu Plusa) a więc w większych miastach co co dyskwalifikuje tę opcję przy korzystaniu z nawigacji typu NaviExpert ściągającej mapy z serwera.
    IMHO zapotrzebowanie na pakiety uległo by znacznemu zmniejszeniu a tym samym koszt użytkowania tego telefonu gdyby Play przy brandowaniu nie zmienił zainstalowanej "fabrycznie" przez Samsunga nawigacji ROUTE 66 nie potrzebującej do wytyczenia trasy i prowadzenia połączenia z serwerem na nawigację NaviExpert, bardzo dobrą ale drogą w użytkowaniu bo wymagającą każdorazowo pobrania mapy trasy z serwera a także każdorazowego łączenia się z serwerem przy zmianie trasy podczas jazdy.
    A może jest możliwość pobrania i zainstalowania na tym telefonie nawigacji ROUTE 66 lub podobnej, nie wymagającej łączenia się z serwerem?:hmmm:
    Jeśli któryś z użytkowników telefonu Wave w Play coś takiego zastosował proszę o podpowiedź jak należy to zrobić i jaka to nawigacja.
    Za wszelka pomoc z góry dziękuję.

Witka
    Gość

wyłączyć transmisję danych?
    Ja mam Samsunga Galaxy III (tak to się pisze?) i wyłączam dostęp do sieci niemal cały dzień... łączę się wifi jak korzystam z aplikacji jakichś (mapa, gps, czy np przypominacz ogarnik.mobi) albo wcale jak nie muszę.

Koszty? Maleńkie - w ramach wybranej taryfy (orange free) mam tam jakiś transfer i to nawet nie wykorzystuję.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Jak zmniejszyć koszt korzysytania z komórek z Androidem?

Dobrą opcją jest zainstalowanie sobie darmowej aplikacji UPC Phone, jeśli masz telefon stacjonarny tego operatora. Można wtedy dzwonić z komórki wykorzystując minuty ze stacjonarnego i też odbierać przychodzące na stacjonarny. Znacznie też obniżają się koszty połączeń jak dzwonisz z zagranicy. Wrzucam link do tej usługi, gdzie są wszystkie informacje nt. wymagań sprzętowych itp. upc.pl/telefon/uslugi-dodatkowe/upc-phone/

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ta apka jest rzeczywiście świetna. Fajne też jest to, że w tej usłudze można mieć podłączone nawet 3 numery i wtedy połączenia między tymi numerami są w ogóle za darmo. My tak mamy z bratem i dzwonimy za 0zł

Początkujący
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Siła Reputacji
    0

Dobrym źródłem dotyczącym telefonów komórkowych jest strona : telepolis . Tam masz super opisy telefonów. Wiem z ponad dziesięcioletniego doświadczenia w branży. Polecam zdecydowanie !

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)