Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

zakochany spamer

Witam,
    zwracam sie do Was z prośbą o pomoc bo sama nie bardzo potrafie znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, nie za dobrze znam sie na komputerach.

Jakiś czas temu dostałam maila od nieznajomego osobnika podającego sie za mężczyznę, który ponoć zobaczył moje zdjęcie na facebooku i w związku z tym postanowił do mnie napisać. Facet (?) pisze m.in. że bardzo mu sie podobam, że chciałby zostać moim przyjacielem chociaż też liczy na więcej, że przyjedzie do Polski (napisał że jest z Afryki) i takie różne bzdety. W sumie wysłał 3 maile z 2 różnych (nigeryjskich) IP przy czym oba adresy powiązane są w dużym stopniu ze spamem (pogooglowałam troche).

Pytanie moje jest takie - na ile ta "znajomość" może być niebezpieczna dla mojego komputera? Istnieje tu zagrożenie włamania się do mojego kompa? I czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć po co ten koleś bawi sie ze mną w ten sposób? Chyba że spam powiązany z tymi IP jest w danym wypadku nieważny i maile pisze faktycznie koleś który sobie coś ubzdurał? A może jest to ktoś znajomy który w jakiś sposób dostał nigeryjskie IP i podaje sie za kogoś innego?

Pomóżcie prosze bo gubie sie w domysłach
    c-m

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał cini-mini Zobacz post
    Pytanie moje jest takie - na ile ta "znajomość" może być niebezpieczna dla mojego komputera?
    To zależy co On robi przesyła i co Ty robisz. Konfiguracji kompa, AV, firewall-a, itd.

Istnieje tu zagrożenie włamania się do mojego kompa?
    Takie zagrożenie istnieje zawsze gdy podłączasz się do internetu, czy używasz jakiś zewnętrznych nośników danych.

I czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć po co ten koleś bawi sie ze mną w ten sposób?
    Bo może, chce, lubi, musi, itd.

Chyba że spam powiązany z tymi IP jest w danym wypadku nieważny i maile pisze faktycznie koleś który sobie coś ubzdurał?
    Może i tak być.

A może jest to ktoś znajomy który w jakiś sposób dostał nigeryjskie IP i podaje sie za kogoś innego?
    Yep, może używać proxy dający Nigeryjski adres IP.

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Lublin
    Siła Reputacji
    0

Po prostu ignoruj jego maile, nie otwieraj załączników. Proste zasady.
    Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Do mnie praktycznie codziennie dochodzą tego typu maile i podobny od jakiegoś gościa z Afryki także który na dodatek robi specjalnie masę błędów żeby tylko uznać go za obcokrajowca wooow!! - żenada. Na dodatek także pisze że widział mój profil na facebooku - a to podwójnie śmieszne bo mnie na facebooku w ogóle nie ma i nie będzie.
    Ja proponuje olać z góry takich matołków i nie być w siódmym niebie tylko dlatego że komuś ktoś się podoba

robertoo
    Gość

tak jak wszyscy piszą, nie otwierać żadnych emaili od niego, i po drugie nie przejmować się tym :-D

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam się z robertoo. Nie wiadomo, co w tych e-mailach za paskudztwa wysyłają. Najlepiej od razu usunąć.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Nie otwierać maili, nie otwierać załączników, nie zawracać sobie głowy, od razu usuwac

metalox
    Gość

ja wszystko zawsze usuwam jak widze ze nadawca jakiś dziwny albo nieznany:-D

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia