Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Dopalacze - we wrześniu wydano na nie 240 mln zł

Widocznie zgiełk wokół dopalaczy jedynie nabija kieszenie ich właścicieli. Przed wakacjami punktów sprzedających te specyfiki było 200. We wrześniu już 1800. Obecnie zamknięto połowę.

Obroty największych z nich w ciągu miesiąca sięgały miliona złotych. Money.pl szacuje, że tylko we wrześniu branża na czysto zarobiła ponad 160 mln złotych.

Handel dopalaczami ma też swoje zalety. Sklep o średnich obrotach odprowadził we wrześniu podatki w wysokości 44 tysięcy złotych. Miesięcznie daje nam to ponad 79 mln złotych wpływów do budżetów samorządów i Skarbu Państwa.

Cały artykuł dostępny na
    Money.pl.

A czytelnicy Forum DI, za czy przeciw dopalaczom?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dankot Zobacz post
    A czytelnicy Forum DI, za czy przeciw dopalaczom?
    Witam,

Mi ten "stuff" jest zbędny, miałbym liberalniejsze podejście do sprawy, gdybym nie wdział na własne oczy tych, którzy tym biznesem kręcą - czarne najdroższe dresy, luksusowe terenowe Toyoty i Land Rovery - obowiązkowo czarne, przymuleni czymś całą dobę i bardzo agresywni na zewnątrz, głośni i wulgarni.
    Nie chcę takiej hołoty w Polsce...

zimny
    Gość

Jeżeli o mnie chodzi to mi to jest obojetne czy one są legalne czy sa nielegalne. Oczywiście ktoś zaraz napisze, jak dorośniesz i będziesz miał dziecko to inaczej napiszesz... No cóż, jestem juz dorosły, mam dziecko i pisze własnie tak. Jak by się kiedyś okazało, że mój dzieciak wsiąknie w podobne g***o, to będzie to moja i mojej żony porażka i nie bede zwalal tego na szkołę, jego otoczenie czy wszystko inne "co to ma za nas wychowywac nasze dzieci". Jak będzie nie wiem, wiem natomiast jedno, jak bedzie to nielegalne, to handel przeniesie sie do szarej strefy. Kasa z podatków przestanie napływać, a ten kto będzie chciał i tak znajdzie sobie cos zastępczego (kleje, rozpuszczalniki, wóda), albo zaopatrzy sie u dila w coś innego.

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Lublin
    Siła Reputacji
    0

Według mnie nawet cukier może być niebezpieczny w rękach nieodpowiedzialnej / nieodpowiedniej osoby. Wszystko zależy od tego na ile jesteśmy w stanie sami kontrolować się. Przecież papierosy też zabijają, wóda tak samo, dlaczego nie zakazać tego? Obstawiam, że więcej osób umiera z powodu nadużywania alkoholu niż z powodu dopalaczy. Zaznaczam, że ja tego świństwa nie próbowałem, także nie wiem jakie daje efekty.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a podobno Polacy tacy biedni. Zauważyłam, że pieniądze to są na to co nie trzeba...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Kasalenna Zobacz post
    a podobno Polacy tacy biedni. Zauważyłam, że pieniądze to są na to co nie trzeba...
    Prawda jest taka, że brak pieniędzy to jedynie wymówka. Przecież nikt nam pieniędzy na stole nie kładzie i mówi: "masz". Tylko sami jesteśmy sobie winni za niskie dochody. Jak to znany Ferdynand Kiepski - synonim przeciętnego Kowalskiego mówi: "Pieniądze każdy mieć by chciał, a robić nima komu".

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dankot Zobacz post
    Prawda jest taka, że brak pieniędzy to jedynie wymówka. Przecież nikt nam pieniędzy na stole nie kładzie i mówi: "masz". Tylko sami jesteśmy sobie winni za niskie dochody. Jak to znany Ferdynand Kiepski - synonim przeciętnego Kowalskiego mówi: "Pieniądze każdy mieć by chciał, a robić nima komu".
    Nie mogę się z tym do końca zgodzić. A emeryci, a renciści, którzy drżą podejmując w Polsce nawet pracę dorywczą, są gnani komentarzami "liberałów" - "-wyciąga rentę, a zdrowy jak byk, patrzcie, pewnie za łapówę ma - zabrać mu", oraz bardzo niejasne zachowania ZUS-u, zdarzały się już przypadki odbierania rent ludziom bez rąk, bez nóg, i po Heine-Medina.
    Wcale nie jest tak, jak się powszechnie uważa, że rentę trzeba "wychodzić i wystać". W przypadku konkretnych jednostek chorobowych komisja jedzie do domu chorego, a i sam chory wielkiego wyboru - brać rentę czy nie brać - nie ma. Nie ma innej alternatywy, a żyć chce.
    Z drugiej strony, rencista na rencie stałej nie zna dnia ani godziny, gdy to świadczenie stanie się jego jedynym źródłem utrzymania, zapobiegającej szybkiej degrengoladzie na ulicę i do przytułku. Nie każde z nas ma młodą i bogatą rodzinę, gotową pomóc...
    Wiem że teoretycznie rencista może pracować oficjalnie do pewnego pułapu zarobkowego, może rentę nawet sobie zawiesić, ale... choćby z życia wiem, że takich śmiałków jest niewielu.
    Pozostają umowy-zlecenia oraz prace na czarno.

Co do dopalaczy, Polakom nie są potrzebne narkotyki i ich substytuty.
    Szczególnie mlodym...

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    XXX
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Peterek Zobacz post
    Co do dopalaczy, Polakom nie są potrzebne narkotyki i ich substytuty.
    Szczególnie mlodym...
    widocznie potrzebują, taki jest popyt na to, wielu bierze regularnie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał umrao Zobacz post
    widocznie potrzebują, taki jest popyt na to, wielu bierze regularnie
    Myślę podobnie jak umaro. Dopalacze to bardzo wygodny sposób obejścia przepisów dla wszystkich tych, którzy chcieli by brać narkotyki twarde, ale mogą mieć jakąś blokadę. Dopalacze dając dostęp na wpół legalny do środków działających odurzająco, tę blokadę usuwa i sprawia, że stosowanie tych środków jest niejako prestiżem. Czy ktoś się ze mną nie zgadza?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Albo raczej młodzieńczym szpanowaniem, że sie to bierze, ze względu na skutki uboczne jakie to podobno ma :P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)