Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem z dyskiem twardym lub komputerem

Witajcie

Mam pewiem problem z komputerem lub dyskiem.

Pewnego dnia włączając komputer wyświetliła mi się informacja:

This product is covered by one or more of the following patents: US5,307,459 ; US5,432,872 ; US5,732,094 ; US6,570,884 ; US6,115,776 and US6,327,625

Realtek PCI express gigabit ethernet controller series v.2.25 (090106)

Client mac addr: 00 24 1D 72 2F 6C
    GUID: 00000000 - 0000 - 0000 - 0000 - 00241D722F6C
    PXE - E53: No Boot filename received

PXE - M0F: Exiting PXE ROM
    Disk Boot failure, Jnsert system disk and press enter

Teks wyświetla się w Dos-ie i dalej nic nie idzie.

Gdy próbowałem wgrać na niego jeszcze raz Windowsa 7 to niemogłem ponieważ windows przy próbie instalacji widział go jako BOOT: (X) i prosił o jakieś sterowniki których nie mam.
    Bios Jak i Dos nie widzą tego dysku, a jak dysk podłącze to kręci się normalnie a co jakiś czas słychać takie cykliczne "kliknięcie"

Dysk to:
    Hitachi HDT721032SLA360
    320GB
    Wejście SATA

Płyta główna:
    GIGABYTE GA-G31M-ES2L

Procesor:
    Pentium Dual-Core 2.80GHz

Pamięć RAM:
    3GB

Karta graficzna:
    ATI Radeon HD 4600 Series

Dodam jeszcze że na drugim dysku Samsunga ATA system działa normalnie.

Proszę was bardzo o pomoc ponieważ już chyba tydzień siedze przed internetem i się głowie o co chodzi :hmmm:
    Może ktoś z was mi pomoże nim pójde do jakiegoś informatyka i skasuje mnie 400zł :neutral:

Pozdrawiam

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Witaj, to mój pierwszy post, ale mam nadzieję, że chociaż pomogę Ci. Możliwe, że dysk upadł i dlatego słyszysz cykliczne kliknięcie. Mógł się także uszkodzić BIOS. Jeżeli nie było upadku, albo mocnego uderzenia dyskiem, to sprawdź go na innym komputerze. Jeżeli okaże się, że to uszkodzenie mechaniczne to możesz próbować kupić podobny dysk, z uszkodzeniami talerzy i przekładać Twoje talerze do nowej obudowy, jednak nie ma gwarancji, że i w tamtym dysku podczas wyjmowania talerzy nie uszkodzono mechanizmu.
    Pozdrawiam

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Jeżeli okaże się, że to uszkodzenie mechaniczne to możesz próbować kupić podobny dysk, z uszkodzeniami talerzy i przekładać Twoje talerze do nowej obudowy, jednak nie ma gwarancji, że i w tamtym dysku podczas wyjmowania talerzy nie uszkodzono mechanizmu.
    jak rozumiem, kolega ma już doświadczenie w takim przekładaniu, i jest w stanie ponieść konsekwencje takiego działania, że ma odwagę sugerować tego typu mordercze dla dysku działania?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Witaj, nie trzeba mieć laboratorium, żeby przełożyć talerze. Nie mówię, że zainteresowany SAM ma to zrobić, a jedynie zasugerowałem, że w przypadku uszkodzenia układu napędzającego talerze, lub mechaniki obrotu lub zaczytywania danych, należałoby rozważyć przekładkę. A czy zrobi to sam, czy z pomocą, to już zależy od autora postu. Oczywiście polecam zrobienie tego w firmie, która zajmuje się odzyskiwaniem danych.
    Pozdrawiam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mnie to wygląda na brakujące sterowniki SATA . Wejść na stronę producenta i pobrać pasujące do odpowiedniego modelu na dyskietkę.

W przypadku lapka niestety potrzebna jest zewnętrzna stacja dyskietek podłączana do USB (tak pisze na przykład na stronie hp)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ten model plyty glownej nie wymaga sterownikow sata, a juz na pewno nie z Windows 7 (a gdyby nawet to od Visty wzwyz sterowniki takie mozna wgrac rowniez z pendrive'a).

To klikniecie dysku wiele wyjasnia - najpewniej padla elektronika.
    I jesli cokolwiek tu trzeba przekladac, dla odzyskania danych, to wlasnie ta plytke ze scalakami, a nie talerze...
    Tylko trzeba sie zastanowic, czy gra jest warta swieczki, bo wiekszosc firm za taka przyjemnosc liczy sobie pare tysiecy zl.
    A jezeli zadnych cennych danych tam nie bylo, to oddac dysk do reklamacji.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)