Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Indonezja

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Indonezja

Witajcie
    Był ktoś w Indonezji ? To chyba najpiękniejszy kraj jaki widziałam Bardzo chciałabym tam pojechać Pozwiedzać ale może i np do pracy Ale jak na razie to mnie jeszcze nie stać na to Bo wycieczki tam są bardzo drogie z tego co się orientuję... sad.gif
    Macie jakieś opowieści stamtąd ? Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda z perspektywy "zwykłej osoby"

Początkujący
    Siła Reputacji
    0
    Nareszcie znalazłam coś ciekawego. Obecnie jestem w trakcie poznawania szczegółów i wygląda to bardzo ciekawie. Jestem już prawie zdecydowana, że pojadę. A mianowicie znalazłam spam Oczywiście z zakwaterowaniem i w ogóle... Jak uda mi się pojechać to będzie wspaniale

Witka
    Gość

Odp: Indonezja

hehehe, dobre

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

A nie boisz sie jechac do Indonezji? Ja wiem ze jest tam pieknie...ale ja bym sie bała to jest da mnie kraj gdzie nie czułabym sie bezpiecznie...moze za duzo sie naoogladalam o koszmarnych wyprawach ale bym sie nie zdecydowała;o)Podziwiam za odwage;o)

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Do takiego kraju na pewno nie samej, tez sie zastanawialam nad tym lub nad ekwadorem. Panie w biurach podrozy powinny udzielic konkretnych informacji

Witka
    Gość

Mnie na Indonezję nie stac zdecydowanie

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

a co niby tam jest takiego pięknego? Szczerze to jest to znany kraj i pokazywany jako raj ale faktycznie to nic ciekawego. Jest dużo krajów dużo ładniejszych - wiem co mówię. Ryżowe tarasy aby były ładne to trzeba trafić... plaże naprawdę bardzo przeciętne. Świątynie najczęściej we mgle.

Początkujący
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Też marzę aby tam pojechać, ale to w moim wypadku już mało prawdopodobne. Wnet osiągnę wiek emerytalny, a emerytura w Polsce do najwyższych nie należy...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Indonezja jest czwartym co do wielkości krajem na świecie pod względem liczby ludności która wynosi 250 milionów. Pod względem powierzchni wynoszącej 1905 tys. kilometrów kwadratowych plasuje się z kolei na miejscu piętnastym w świecie. Kraj ten zamieszkują głównie muzułmanie - przy znacznej części chrześcijan, hindusów i mniejszości buddyjskich. Jednak obecnych jest tutaj wiele rdzennych plemion między innymi na wyspie Borneo oraz Papuazów zamieszkujących tereny Nowej Gwinei. Stolicą kraju jest licząca ponad 8 milionów ludności Dżakarta. Flaga Indonezji to dwa poziome pasy - czerwony i biały, odwrotnie niż w przypadku flagi Polski, natomiast od flagi Monako różni ją jedynie inna proporcja.

Indonezja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów azjatyckich głównie ze względu na swoją ogromną różnorodność, która wynika w dużej mierze z jej wyspiarskiego charakteru. Jednak znalezienie odpowiedniego zakwaterowania na każdej z jej wysp nie powinno stanowić praktycznie żadnego problemu. Indonezja leży pomiędzy Oceanem Indyjskim i Oceanem Spokojnym, między kontynentami Azji i Australii.
    Ostatnio edytowane przez tred102 ; 28-01-13 o 15:31

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Indonezja położenie: Indonezja to największy na świecie archipelag ciągnący się po obydwu stronach równika, od Oceanu Indyjskiego do Pacyfiku. Tworzy go 18 tysięcy wysp, z czego aż jedna trzecia jest niezamieszkana.

Pogoda w Indonezji, kiedy jechać: Od czerwca do września jest najbardziej sucho i słonecznie na południowych i wschodnich wyspach archipelagu. Na Bali najlepiej się udać na początku lub na końcu pory suchej - w maju, wrześniu lub październiku. Wtedy jest najmniej turystów. Na Sumatrze i na Borneo deszcz pada przez cały rok, przy czym opady nieco słabną w okresie od czerwca do września. Największe deszcze padają od grudnia do marca.

Miasta, wyspy, warto zobaczyć: Świątynie na wyspie Jawa, Yogyakarta, Park Narodowy Komodo, Prambanan, Bunaken, Sumatra, Jezioro Toba, Nanggroe Aceh Darussalam, Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru, Bengkulu, Lombok, Gili Islands, Bali.

Warto wiedzieć: Kuchnia Indonezji jest bardzo różnorodna. Jest to wynik tradycji, religii a także warunków glebowych i klimatu. Przykładowo na wyspie Bali kuchnia jest ostra i obfitująca w przyprawy, a na Jawie jada się dania łagodne i słodkie. Podstawą kuchni indonezyjskiej są mięso, ryby, ryż i owoce morza. Charakterystyczne składniki podkreślające egzotykę indonezyjskich potraw to smażone orzeszki ziemne, delikatna pasta krewetkowa i kokosy.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia