Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
    kuropatwa
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Odp: Nowoczesny dom

Moim zdaniem hasło "nowoczesny dom" jest bardzo pojemne i mieści w sobie nie tylko ekologię jako taką (chociaż to na pewno), ale też zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań aż po dekorację wnętrz.
    Podobają mi się na przykład nowoczesne sypialnie ale z kolei kuchnię wolałabym mieć utrzymaną w bardziej sielskim klimacie, jednak bez rezygnowania oczywiście z nowoczesnych technologii
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 11:15

Wypowiadanka
    Gość

Masz rację, też rozumiem pojęcie "nowoczesny dom" bardzo szeroko :-)) Kojarzy mi się z charakterystyczną, przemyślaną i nieco minimalistyczną aranżacją wnętrz, wykorzystaniem funkcjonalnych rozwiązań,a oprócz tego oczywiście z ekologicznymi i energooszczędnymi rozwiązaniami, typu pompy ciepła, solary itd.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 11:15

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Kuligowo
    Siła Reputacji
    0

na pewno w takim nowoczesnym domu muszą być duże okna, oprócz tego całe wnętrze musi być utrzymane w pewnej konwencji

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

jeśli nowoczesny dom = ekologia to raczej liczne przeszklenia nie pomagają nam w ogrzaniu domu i musimy wtedy zużywać więcej energii

Początkujący
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał momomi Zobacz post
    jeśli nowoczesny dom = ekologia to raczej liczne przeszklenia nie pomagają nam w ogrzaniu domu i musimy wtedy zużywać więcej energii
    Istnieje szło niskoemisyjne, jednak jest ono nieporównywalnie droższe od zwykłego przeszklenia

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nowoczesny jednak nie zawsze musi być ekologiczny. Powinien być ale nie zawsze tak jest. Nowoczesne domy budowane są z betonu (przeważnie) a to nie należy do materiałów ekologicznych. Bardziej ekologiczny to dom np. drewniany, naturalny. Podobają mi się takie domy z bala. Wyglądają niby tradycyjnie, ale środek może być bardzo nowoczesny. Wystarczy dodać duże przeszklenia, jasne wnętrza, nowoczesne dodatki. Oglądałem taki dom wybudowany z bala. Wydawało się, że takie domy mają małe, ciasne pomieszczenia, a tu mnie spotkała duża niespodzianka. Było i tradycyjnie i nowocześnie. A na pewno ekologicznie.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 15-04-17 o 21:48 Powód: spam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia