Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Akurat tam mam tylko laptopa, a czy jeśli przeniosę modem z dialogu i router do innego mieszkania gdzie jest inny numer telefonu to czy tam też będę mogła skonfigurować router? czy ten internet nie będzie działał tam przez to że jest inny numer telefonu?

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

To nie ma znaczenia. Spróbuj podłączyć jakikolwiek inny komputer do tego routera (jak sugeruje EmmetBrown) tak jak jest u Ciebie i sprawdź czy pobierze konfigurację routera i się z nim połączy.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Aha ok to wezmę router do koleżanki i podłączę i sprawdzę czy będzie dało się go skonfigurować. A jeśli po wpisaniu 192.168.2.1 dalej nie będzie działało to możliwe że router się popsuł?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Przede wszystkim, z instrukcji routera:

3) Reset
    Przycisk reset umoŜliwia wykonanie jednej z dwóch czynności:

1) Jeśli wystąpi problem z routerem, wciśnij przycisk reset za pomocą końcówki
    ołówka (na krócej niŜ 4 sekundy), spowoduje to samoistne przeładowanie routera
    z zachowaniem twoich ustawień.

2) Jeśli problem się utrzymuje lub nasila się, lub zapomniałeś Hasło, wciśnij
    przycisk reset na dłuŜej niŜ 4 sekundy, wówczas nastąpi przywrócenie ustawień
    fabrycznych routera (ostrzeŜenie: twoje ustawienia zostaną zastąpione
    konfiguracja fabryczną).
    Jak długo trzymałaś przycisk reset? Jeśli możliwe jest, ze krócej niż 4s, to wykonaj czynność jeszcze raz, oczywiście w czasie gdy router jest podłączony do zasilania.

Potem, upewnij się, że masz w systemie u siebie, czy też u koleżanki aktywne automatyczne przydzielanie IP, jak to zrobić jest opisane na stronach 8-13 instrukcji, a sama instrukcja do pobrania np. stąd: http://www.edimax.pl/images/Image/Ma..._Manual_PL.zip

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Resetowałam tak jak trzeba, czyli dłużej bo chciałam zreseteowac do ustawień fabrycznych, ale już wszystko się wyjaśniło, nie mogłam skonfigurowac ponieważ jak się dzisiaj okazało kabel łączący router i komputer się zepsuł, ale już jest nowy i wszystko działa, dziękuję za pomoc.

Odp: Router- problem z wyświetleniem okienka 192.168.2.1

ja rowniez mam problem z dostepem do konfiguracji routera. internet dziala, a jak wpisuje adres IP to wyskakuje blad, ze strona jest zajeta; przeciazona. nie wiem o co chodzi ale on dziala jak chce, raz sie wlacza raz nie. ale wiem, ze wszystko z kablami jest ok.

Odp: Router- problem z wyświetleniem okienka 192.168.2.1

witam,

mam ten sam problem, router to TP-LINK TL-WR940N. Adres logowania na niego to 192.168.2.1 - jestem pewien na bank bo taki wlasnie ustawiałem. Niestety okno logowania sie nie pokazuje. Internet działa prawidłowo ale wejsc w konfiguracje routera nie moge. Dodam ze czasem strona logowania sie pojawi a czasem nie wiec jest to różnie. Macie pomysł na taka postac rzeczy. Wolałbym nie resetowac ustawień. Problem pojawia sie na wielu komputerach.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia