Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
 1. #31
  ttevis
  Gość


  Twoja ocena: Yes No

  @sig
  Zadziwia mnie Twoje prymitywno -liberastyczne*) pojmowanie państwa. Właśnie dlatego, że nie pojmujemy Państwa jako Wspólnoty pozwalamy traktować się jak marionetki i nie zawsze sobie zdajemy z tego sprawę.
  A co do wyborów polecam http://wolnemedia.net/polityka/nie-i...-to-tez-wybor/ - bardzo trafnie napisane.
  *) liberastczne - od "liberastia"<lol>

 2. #32
  Obserwator
  Dołączył
  May 11
  Postów
  179
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Zastanów się kto jest marionetką w większym stopniu: ten kto poszedł i zagłosował, czy też ten kto stwierdził że nie obchodzi go kto będzie mu narzucał tony zbędnych regulacji? Zresztą z punktu widzenia obywatela najlepiej by było gdyby państwo ograniczyło swoją ingerencję w jego sprawy do służb mundurowych (z wyjątkiem straży miejskiej, takowa była zbędna już na etapie wstępnych założeń), służba zdrowia do prywatyzacji (bo państwowa nie sprawdza się w praktyce). Postrzeganie państwa jako wspólnoty? A co ma np górnik z śląska wspólnego z rolnikiem z mazur? Raczej niezbyt wiele prawda? I właśnie do tego "niezbyt wiele" powinna się ograniczyć ta twoja wspólnota zwana państwem.

 3. #33
  Obserwator
  Dołączył
  May 11
  Postów
  179
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  To znowu ja postanowiłem być złośliwy i policzyć jakie było prawdziwe poparcie dla zwycięzcy czyli PO, bazując na danych z strony PKW otrzymujemy (5629773[głosów na platformę]/30512850[uprawnionych do głosowania])*100%= 18.45% Czyli do wygrania starczyło przekonać do siebie zaledwie jedną piątą obywateli, a ty chcesz jeszcze zmniejszyć tą liczbę. Zastanów się co robisz.

  ps co do obliczeń to w nawiasach kwadratowych są naturalnie moje komentarze, jak chcesz przedstaw własne wykazujące że nie warto chodzić na wybory

 4. #34
  ttevis
  Gość


  Twoja ocena: Yes No

  Dalej nic nie rozumiesz. Nasuwa mi się parafraza sformułowania pewnego wybitnego człowieka (wybitnego - niezależnie od oceny jego poczynań) - "dziecięca choroba prawicowości w kapitalizmie". Część społeczeństwa jeszcze na nią cierpi, ale zaręczam - to jest uleczalne, jak dostaniemy jeszcze bardziej popalić - przejdzie nam. Jaki górnik, jaki rolnik, co to ma do rzeczy, państwo jest z definicji i natury swojej altruistycznym tworem stworzonym w interesie wszystkich jego podmiotów i basta. A wszystkie "izmy" są mydleniem oczu.
  Co do Twoich wyliczeń, to jesteś mało oryginalny (fora internetowe są ich pełne), tyle że wnioski....
  Pozdrawiam

 5. #35
  Obserwator
  Dołączył
  May 11
  Postów
  179
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Jak dostaniemy jeszcze bardziej popalić od obecnego socjalizmu przejdzie nam kapitalizm? interesujące, obawiam się że aż tak dobrego prania mózgu na chwilę obecną nie da się zastosować. Stworzonym w interesie jego członków? Naturalnie, tyle że obecne państwa znacznie ten wspólny interes członków (czyli wspomniane przeze mnie służby mundurowe bez straży miejskiej) przekroczyły, i to do tego stopnia, iż uznały że wiedzą lepiej od obywateli czego ci obywatele chcą. Swoimi własnymi interesami obywatele mogą zająć się sami, w końcu robili to przez tysiąclecia. O ile państwo zostawi im na to dość środków (obecnie podatki/akcyzy/obowiązkowe składki/inne haracze wynoszą szacunkowo ok 70% dochodów brutto) oraz wolności.

 6. #36
  Początkujący
  Dołączył
  May 12
  Postów
  17
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Skoro nie idziemy na wybory to oznacza tylko jedno: nie mamy z tego żadnej korzyści dla siebie.

  Polityka jest niestabilna i nie linearna; oczekiwania społeczne od przywódców politycznych bardzo rzadko odpowiadają planom polityków; zamiast tego koncentruję się oni na określone cele. Jest to skomplikowana sprawa, do której nie powinniśmy próbować nawet wnikać.

  Skoro naprawa świata zależy tylko od nas, nie od naszych przywódców... wynika z tego, że jeste,śmy strasznymi egoistami

 7. #37
  Początkujący
  Dołączył
  June 12
  Postów
  9
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  A potrafisz w pojedynkę świat naprawić? Nie potrafisz. Tylko ktoś kto jest u władzy albo jest mega bogaty może coż=ś zrobić w tym kierunku.

 8. #38
  Obserwator
  Dołączył
  May 11
  Postów
  179
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  świat? Trzeba by owszem mieć władzę i to we wszystkich państwach (zakładając że przez świat rozumiesz naszą cywilizację, na ew życie na innych planetach nie mamy póki co wpływu). A do tego trzeba by dać dobry przykład i uzdrowić sytuację w Polsce. W tym celu trzeba by przebić socjalistów czyli przekonać do siebie państwowych urzędników (którzy w normalnym systemie w większości poszli by do zwolnienia) oraz "wiecznych bezrobotnych" (jedynych przystosowanych do obecnego systemu, a co za tym idzie niezainteresowanych jego zmianą czyli uczciwym zarabianiem na życie)

 9. #39
  Początkujący
  Dołączył
  May 12
  Postów
  17
  Siła Reputacji
  0


  0 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

  Twoja ocena: Yes No

  Exclamation

  Jesteśmy niewiarygodnie ograniczeni i wciąż chcemy wiedzieć wszystko. Jednakże z drugiej strony, kiedy patrzymy na siebie, widzimy nasze własne braki. I to jest prawidłowe, jeśli porównujemy do wielkości Natury, jej mocy, piękna i doskonałości, pięknych krajobrazów, które jeszcze nie zostały zrujnowane przez człowieka z gwieździstym niebem nad nami.

  Spójrz w głąb wspaniałości Natury, zgłębiaj struktury DNA lub atomu, a będziesz zaskoczony tym co widzisz. Jesteśmy mali, bardzo pretensjonalnymi głupcami. Wszystko co zależy od nas jest niczym innym jak maleńkim okruszkiem zdrapanym z wielkiego płótna.

  Ponieważ nie ma znaczenia jak dumni jesteśmy, w rzeczywistości natura karmi nas i utrzymuje nas. Nic nie pojawia się z nikąd.

  Żywność, woda, ubrania wszystko to otrzymujemy od niej, a my odpowiadamy za życzliwość zniszczeniem. To tylko świadczy o naszej głupocie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Jak czytać DI?

Powered by  
ATMAN EcoSerwer