Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 90
    ratun
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Odp: Czy polskie społeczeństwo stać na jedzenie w restauracjach?

W fastfoodowych tak, ale w jakichś lepszych już nie bardzo

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

raz na tydzień może stać (mam na myśli prawdziwe restauracje, a nie bary), ale na pewno nie codziennie, czy kilka razy w tygodniu - no chyba, że ktoś zarabia grubo ponad przeciętną, ale większość społeczeństwa musi się zadowolić marną pensją, nie pozwalająca na luksus jedzenie w porządnej restauracji.

Mori
    Gość

A widzisz żeby restauracje upadały? raczej ich przybywa a nie ubywa.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Większość społeczeństwa Polskiego stać aby od czasu do czasu wybrać się do restauracji jednak często wolą odłożyć te pieniądze na co innego. Warto też zwrócić uwagę na to ile jest restauracji w Polsce i ile ludzi z nich korzysta i nie jest to wcale mały odsetek.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Większość społeczeństwa raczej nie stać. Młodzi wolą iść do baru na bronka

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Pytanie co to znaczy, że kogoś stać? Tzn. że może np. dziennie zjeść obiad w knajpie czy też udać się raz w miesiącu do knajpy. Jeśli chodzi o opcję pierwszą to raczej niewiele osób może sobie na to pozwolić. Tutaj w porównaniu do krajów zachodu jesteśmy jeszcze daleko w tyle. Tam nikt nie szykuje sobie jedzenia do pracy (a jeśli tak, to tylko np. przez wzgląd na kwestie zdrowotne). Jeśli chodzi o jednorazowe wypady to myślę, że duża część społeczeństwa może sobie na to pozwolić, a inną sprawą jest to czy swoje oszczędności chce na to przeznaczać.

Również często zastanawiam się kogo stać na to, żeby praktycznie codziennie jeść w restauracjach. Ja niestety na taki luksus mogę sobie pozwolić 2-3 razy w roku. Wybieram miejsca gdzie zjem coś zaskakującego i wiem, że sam nie byłbym wstanie ugotować takiego dania.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 01-06-15 o 11:02

Głupie pytanie, bogatych tak, biednych nie. Chyba, że dla kogoś restauracja do np Kebab, wtedy większość Polaków stać na tego typu "restauracje"

olkaka11
    Gość

Wydaje mi się, że w większych miastach jest to coraz częstsze zjawisko i celebrujemy bardziej jedzenie. Natomiast idąc do restauracji i wydając w normalnej restauracji około 80-100zł to dość sporo, dlatego ja na takie przyjemności pozwalam sobie 1-2 razy w miesiącu. Jak wiadomo wszystko zależy od zarobków Natomiast podczas weekendu wspólne gotowanie w domu jest przyjemnością Pozdrawiam!

Milena
    Gość

Tych, których stać, to stać na najlepsze i rachunki rzędu kilku tysięcy złotych na jednym posiedzeniu. Reszty nie stać w ogóle, albo czasami na jakieś naleśnikarnie za 20 złotych. Klasy średniej już u nas praktycznie nie ma. Okrutna prawda.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia