Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
    Początkujący
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Czy polskie społeczeństwo stać na jedzenie w restauracjach?

Wyjście na kebab jeszcze tak, do fastfoodu również ale żeby pójść na wykwintną kolację to już raczej nie.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

A moim zdaniem wszystko idzie w dobrym kierunku. Powstaje coraz więcej nowych restauracji oraz kawiarni. I funkcjonują tak więc ludzie jednak czasami wychodzą sobie na coś smacznego . Sam pracuję w warszawskim śródmieściu. Jeśli nie biorę ze soba jedzenia z domu to lubię wybrać się czasami na lunch. Wiele restauracji w porze obiadowej oferuje o wiele lepsze ceny niż wieczorami.Na przykład najsmaczniejsze sushi jakie do tej pory jadłem. Świetnie podane. Zestawy są niedrogie bo kosztują ok 30 zł a są dość solidne ( z zupą oraz sałatką kimchi).
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 09-09-15 o 21:22 Powód: reklama

Obserwator Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

W restauracjach raczej nie. Przynajmniej niezbyt często. Wiem, że kiedyś była w Polsce tradycja jedzenia w restauracjach obiadu weekendowego, czyli 4 obiady miesięcznie. Na coś takiego na pewno wiele osób stać. Choć jak znam życie zawsze łatwiej jest zamówić coś z dowozem do domu (pizza, chińszczyzna, etc.)

Koprobo
    Gość

Wydaje mi się, że coraz więcej osób na to stać. Ludzie obecnie wydają dużo na jedzenie, ale wiadomo że chcą mieć pewność, że dostana dania sporządzone z najwyższej jakości składników i zwracają coraz częściej uwagę na to jak dane danie będzie podane (w koncu zdjęcie na instagram musi polecieć :P). Sam po sobie zauważam, ze lubię od czasu do czasu przejść się do lepszej restauracji i wydać na obiad "troszkę" więcej. Ostatnio np byłem w restauracji gdzie zjadłem najlepszą cielęcinę w życiu. Czasami dobry obiad/kolacja w restauracji czy knajpie potrafi naprawdę poprawić samopoczucie
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 03-12-15 o 11:30 Powód: wycieta reklama

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie każdego na to stać, a restauracje istnieją, bo jak każdy co jakiś czas sobie pozwoli na taki wyskok, to już im wystarcza. Wiadomo, że są tacy którzy mogą stołować się tam codziennie, innych na to nie stać, a znaczna większość wpada tam do jakiś knajpek od święta. Ważna jest jak zawsze dobra lokalizacja. To gwarantuje sukces. Jedzenie musi być dobre, a i ceny nie z kosmosu. Zainteresowanie myślę, że jest i będzie. Jedzenie drożeje, ale i nasze kubki smakowe są bardziej wybredne i już schabowy z ziemniakami i mizerią przestaje nam wystarczać.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Generalnie coraz chętniej wychodzimy z domu, bo atrakcji jest więcej. W naturalny zatem sposób co raz częściej odwiedzamy knajpy. Oczywiście głównie w większych miastach. Schabowy już dawno przestał być atrakcją, a programy kulinarne tym bardziej zachęcają nad do jedzenia fajnych rzeczy, które nie zawsze mamy czasu lub chęci sami ugotować. Mam jednak wrażenie, że to przede wszystkim dotyczy większych miejscowości, bo w mniejszych poza pizzerio rzadko ci się utrzyma na dłużej. Co ciekawe ponoć na pizzy najlepszy biznes właśnie w małych miastach. W większych już się widać przejadły.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Minie dużo czasu, zanim zarobki w całej Polsce będą w miarę wyrównane, bo na ten moment jest przepaść między wschodem, a zachodem

Cytat Napisał mariolka Zobacz post
    Ostatnio czytałam, że jednym z mierzalnych wskaźników poziomu życia jest to, czy człowieka stać na jadanie w restauracjach (śniadania, brunch'e, lunch'e, kolacje, kawy itp.).
    Za granicą wydaje mi się to bardzo powszechne. A w Polsce wiem, że są ludzie, którzy właściwie nigdy nie chodzą do restauracji.
    W związku z tym zastanawiam się jakie szanse na powodzenie mają np. serwisy, które oferują zamawianie jedzenia z restauracji, ale na wynos, z dowozem do domu.
    Ja częstko korzystam sobie ze stronki, na której zamawiam sobie różne potrawy, naprawdę dobre jedzenie.
    Korzystacie z takich wygód?

Będzie kasa będziemy korzystać z restauracji.Ale to chyba nie prędko.

Anastasia
    Gość

Od czasu do czasu, tak. Ale w większości przypadków, wychodzi się raczej na fast food.

szocik44
    Gość

Moim zdaniem nie. A przynajmniej restaracjach trochę dróższych. Jak bym miał jeść co dziennie w knajpie to nie miałbym na życie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia