Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Czy polskie społeczeństwo stać na jedzenie w restauracjach?

Ostatnio czytałam, że jednym z mierzalnych wskaźników poziomu życia jest to, czy człowieka stać na jadanie w restauracjach (śniadania, brunch'e, lunch'e, kolacje, kawy itp.).
    Za granicą wydaje mi się to bardzo powszechne. A w Polsce wiem, że są ludzie, którzy właściwie nigdy nie chodzą do restauracji.
    W związku z tym zastanawiam się jakie szanse na powodzenie mają np. serwisy, które oferują zamawianie jedzenia z restauracji, ale na wynos, z dowozem do domu.
    Ja częstko korzystam sobie ze stronki, na której zamawiam sobie różne potrawy, naprawdę dobre jedzenie.
    Korzystacie z takich wygód?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 09-04-15 o 11:06

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    XXX
    Siła Reputacji
    0

Mnie jeszcze na szczęście stać żeby wyjść do chinczyka :-D Ale to nieczęsto ;D

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Na Chinczyka rowniez czasami ide,ale normalnie do restauracji jako takiej zdarza sie,ale nie zbyt czesto.Jest takie madre powiedzenie:jak nie wiadomo,o co chodzi,to chodzio o pieniadze.Wlasnie, gdyby kazdy mial wiecej gotowki,pewnie czesciej chodzilby do restauracji.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Mnie było stać jak pracowałem w Anglii, wróciłem tu i jest gorzej, póki były oszczędności to można było czasem zaszaleć (walentynki, zaręczyny), ale codziennością to to nie jest. Powoli przestaję wierzyć w to, że zwykły śmiertelnik dostanie od tego kraju możliwość dogadzania sobie W Anglii pracując fizycznie mogłem sobie na to pozwolić

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czy polskie społeczeństwo stać na jedzenie w restauracjach?
    Większość zapieprza żeby starczyło do 1-ego, na spłatę kredytu, dzieci, itp., więc nie mają czasu, nawet jakby chcieli. Jedna mniejszość nie ma pieniędzy nawet na zwykły chleb, druga mniejszość ma na zamówienie kucharzy do domu. Więc i tak i nie. Tych co było stać, stać nadal, tych co nie, nadal nie.

Restauracje Warszawa

Ceny w restauracjach potrafią zwalić z nóg, zwłaszcza w dużych miastach. W warszawskich restauracjach najtańszy obiad z napojem to koszt tak 30-40 zł najmniej. Jakbym miała codziennie stołować się w restauracjach to bym po tygodniu całą pensję wydała. Już wolę sama coś sobie w domu upichcić...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Jeśli ktoś ma czas, to owszem, najlepszym rozwiązaniem jest gotowanie samemu. Można dojść nawet do pewnej wprawy. Jednak z reguły jest tak, że jesteśmy zabiegani i musimy zdecydować się na coś, co możemy zjeść szybko. Dobrze gdy są to restauracje, jednak tak jak ktoś wyżej napisał, ceny w nich bywają astronomiczne, więc częściej żywimy się fast-foodami. Myślę, że rzadko się zdarza, że kogoś stać, żeby jeść codziennie w restauracjach, może w przyszłości to się zmieni, ale teraz żyjemy nadal w szarej polskiej rzeczywistości.
    Pozdrawiam

Miro
    Gość

Nasze społeczeństwo czasów powojennych to żona gospodyni domowa i mąż zarabiający na dzieci.Taki model funkcjonował poparty zarobkami , które pozwalały na najwyżej na bary mleczne.Tak wiec brak pieniędzy to chyba największy problem .

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Mnie się wydaje, że coraz więcej osób chodzi do restauracji. Jest to widoczne szczególnie w większych miastach.

simian raticus
    Gość

Wolę pizzę, golonkę, kebab czy smalec domowy z wytopu albo skwareczki z cebulą i dużo owoców! Tak zdrowiej! Zupy domowe zbielane śmietaną! Ale najlepsza jest swojska wędzonka mocno zasolona i przypeklowana pięknie oraz kiełbasa domowa bez chemii!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia