Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jakim prawem TVN usuwa moje filmiki?

Wideo które wrzuciłem wyglądało dokładnie tak jak pod tym linkiem:
    http://www.youtube.com/watch?v=cRrtY2XrouE

Po paru tygodniach dostałem ostrzeżenie o naruszenie praw do tego filmiku i został usunięty.

Jakim prawem TVN usuwa wrzucone przeze mnie na moje konto YouTube filmiki skoro zostało z nich usunięte logo TVN i znaczek wiekowy?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

A dlaczego nie? Materiał w 'filmiku' jest tak samo własnością tvn'u jak ich logo...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

ale nie może przecież sobie od tak usunąć skoro nie ma ich znaczka na tym filmiku, skąd YouTube które usuwa te filmiki na żądanie TVNu wie że ten materiał do nich należy?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał bleze Zobacz post
    ale nie może przecież sobie od tak usunąć skoro nie ma ich znaczka na tym filmiku, skąd YouTube które usuwa te filmiki na żądanie TVNu wie że ten materiał do nich należy?
    Heh, nikt nie sprawdza, zgłoszenie -> usunięcie. Czy to na YT, czy RS. + filtry na słowa kluczowe.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Usuwają, bo oni mają prawa do filmu :P

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

YouTube usuwa od ręki wszystko co jakaś firma zgłosi jako własne lub pirackie. Niedawno była heca jak koncern od filmów z USA spowodował pousuwanie wszystkich polskich oficjalnych trailerów umieszczonych przez oficjalnego dystrybutora, bo amerykanie uznali iż polskie napisy to "niedozwolona, nieautoryzowana piracka przeróbka"

Były też historie o usuwaniu filmików robionych przez kogoś ręcznie kamerą, bo ktoś tam uznał je za pirackie.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

niedługo za przeróbke uznają źle przetłumaczony tytuł, wtedy to dopiero będzie checa :P

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Przeczytaj sobie regulamin wrzucania filmików

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Artykuł 17: Wniosek składany przez posiadacza praw

1. Każda Strona zapewnia swoim właściwym organom prawo do wymagania od posiadacza praw, który wnosi o zastosowanie procedur opisanych w art. 16 (Środki stosowane przy kontroli granicznej) ust. 1 lit. b) i
    ust. 2 lit. b), by przedstawił odpowiednie dowody, tak aby właściwe organy mogły stwierdzić, że według prawa
    Strony zapewniającej procedury na pierwszy rzut oka doszło do naruszenia prawa własności intelektualnej tego posiadacza, oraz by przekazał wystarczające informacje, co do których można w uzasadniony sposób
    przypuszczać, że znajdują się w jego posiadaniu, dzięki którym podejrzane towary mogą być odpowiednio zidentyfikowane przez właściwe organy. Wymóg dostarczenia wystarczających informacji nie może nadmiernie zniechęcać do korzystania z procedur opisanych w art. 16 (Środki stosowane przy kontroli granicznej) ust. 1 lit.
    b) i ust. 2 lit. b).

ACTA zawsze działały a próba ich wprowadzenia miała tylko na celu USANKCJONOWANIE BEZPRAWIA ...

... na pierwszy rzut oka ... znaczy się ...

a moja babcia [poprawiam sie : BABCIA ... nie wypada z małej litery] mawia , że na oko to chłop w szpitalu umarł ...

http://prawo.legeo.pl/dokumenty/115/...esc-dokumentu/
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 11-05-12 o 12:15 Powód: załaczam link

Początkujący
    Mieszka w
    Białystok
    Siła Reputacji
    0

Odp: Jakim prawem TVN usuwa moje filmiki?

A jeśli Ty nagrasz film, a TVN go umieści i będzie na nim zarabiał, to nadal będziesz myślał, że mają prawo tak robić?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia