Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Router Asmax1004g netia, problemy z internetem

Krótko mówiąc błagam o pomoc. Korzystam z usługi szybki internet w Netii ponad pół roku bezprzewodowo. Dostaliśmy router Asmax 1004g z wi-fi. I właściwie od początku korzystania z usługi mam problem z korzystania z internetu, połączenie się przerywa albo ledwo działa i nie mam pojęcia od czego to zależy, dzwoniliśmy, wpisywaliśmy ręcznie DNSy dalej to samo. Panowie przyjeżdżali 3 razy, wymieniono nam router i dalej to samo, no to sprawdzili nawet kabel siedzieli na słupie i stwierdzili że wszystko jest w porządku i że wymyślamy, po jeszcze jednym telefonie padło jakieś stwierdzenie że to nasz kabel jest za stary i chyba za mało wydajny. Po prostu żenada... mogę nawet wysłać screeny ze strony routera(czasem nawet na niej połączenie jest za słabe) a nawet zdjęcie kabla telefonicznego no wszystko tylko żeby to wreszcie działało.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Dodam jeszcze że ogólnie telefon mamy z TP. W domu mamy dwa gniazdka telefoniczne. W pierwsze podłączony jest telefon przez spliter a na pietrze ten własnie router bezpośrednio. Wcześniej był przy tym pierwszym wraz z telefonem przez podwójny spliter a to u góry było puste. Czy tak czy tak problem jest ten sam

Początkujący
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Spróbuj może na kablu się połączyć i sprawdź czy problem nadal występuje. Jeśli nie, to trzeba iśc i kupić sobie normalny router za 80zł w sklepie (tylko musi mieć gniazdko telefoniczne WAN, a nie ethernetowe) - różnica między routerem ADSL i DSL. Prawdopodobnie to wina asmaxa, użytkownicy na niego narzekają.

Siła Reputacji
    0

Wiesz, ja mam taki sam problem. Dzwonienie do Netii niestety nie pomaga, według mnie mają słaby sprzęt (routery). W teorii router powinien śmigać z Internetem do 100 metrów (czyli router jest na dole, a ty na górze i net śmiga aż miło). W praktyce, z każdym metrem siła sygnału jest gorsza i siedząc już około 10 metrów od routera masz siłę sygnału niską lub bardzo niską, w porywach dobrą, choć nieczęsto się to zdarza.
    Net się rwie. Router się zacina. Jak mi genialny pan konsultant powiedział, router pewnie się przegrzewa i musi mieć dojście do powietrza, żeby się tak nie działo. No niestety, ale sprzęt stoi właściwie w przeciągu i lepszego natlenienia zaoferować mu nie mogę. Ale spece z Netii i tak stwierdzą, że to moja wina.
    Lepiej sprawdź jaką masz przepustowość, bo to też może być przyczyną Twoich problemów.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia