Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Dwie sprawy

Hybrid View

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Serwis do stream-ingu video i sprawdzanie kompatybilności wtyczek w FF

Szukam:
    - jakiegoś bezpłatnego serwisu, najlepiej w języku angielskim, do umieszczania rzeczy w .flv, mkv, który nie ma hopla na punkcie własności intelektualnej (YT, DM, Vimeo, itp. odpadają, Sevenload wyglądał zachęcająco, ale mają coś do Polski i nie obsługują .mkv),

- strony, plug-in-a, whatever, który by sprawdzał już zainstalowane w FF dodatki i ich zgodność z różnymi wersjami FF, lub w przypadku strony miał jakieś combo-box -y z których byś się wybierało (nie, nie Nighty TesterTools, czy Add-on Compatibility Reporter).
    Ostatnio edytowane przez Anfinuo ; 22-07-11 o 13:46

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nikt ? Nic ?
    Chyba z DI jest gorzej niż sądziłem...

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Przedewszystkim, tytuł tematu nie na temat. Jeśli nawet jest na forum ktoś kto miałby wiedze, to po takim tytule zapewne zignoruje wątek. Pozatym, musisz przyznać temat(y) niszowy(e), szczególnie w połączeniu z tak wariackimi wymaganiami.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Szczerze? Nie znajdziesz takiego serwisu anglojęzycznego. Streaming video masakrycznie obciąża i jego utrzymanie jest drogie, a na to moga pozwolić sobie tylko większe firmy. Do tych z kolei na przejawy łamania praw odezwą sie prawnicy MPAA, RIAA i podobnych oraz sypna takimi odszkodowaniami, że byś się nogami zakrył. Musiałbyś szukać strony gdzieś w kraju, który ma gdzieś takie organizacje, więc o angielskojęzycznych zapomnij. Może jakieś rosyjskie serwery przeszukaj, ale nie sądze by to było proste. Masz po prostu wymagania duże: streaming video, bez sprawdzania legalności materiału czy jego cenzurowania, a od siebie nic (ma być darmowe). Nikt nie jest filantropem i każdy jakoś chce zarabiać, choćby poprzez reklamy

Co do pluginu lub strony to Firefox posiada folder Profiles (w AppData dla Visty) i tam jest fajny plik o nazwie addons.sqlite, który jest plikiem bazy danych sqlite i tym samym można w nim użyć zapytania SELECT * FROM addon, które wyświetli wszystkie informacje o pluginach. Bardzo okrojone informacje można też uzyskać wpisując w Firefoxie about:support. Mając te dane odrobina curla by odpytać serwer o zgodność tej wersji z różnymi wersjami Firefoxa i gotowe. Z poziomu często przeze mnie używanego php jedynym problemem jest dostarczyć skryptowi ów plik addons.sqlite, a resztę sam skrypt sobie zrobi (jeśli go napiszesz). Co do addons.sqlite sprawdziłem co zawiera i to jest jeden z wierszy
    Kod:
    array
      'internal_id' => int 1338
      'id' => string 'firebug@software.joehewitt.com' (length=30)
      'type' => string 'extension' (length=9)
      'name' => string 'Firebug' (length=7)
      'version' => string '1.7.3' (length=5)
      'creator' => string 'Joe Hewitt' (length=10)
      'creatorURL' => string 'https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/user/9265/?src=api' (length=59)
      'description' => string 'Firebug integrates with Firefox to put a wealth of development tools at your fingertips while you browse. You can edit, debug, and monitor CSS, HTML, and JavaScript live in any web page...

This is our production release. For Firefox 4.0b, see below.' (length=250)
      'fullDescription' => string 'Install Firebug 1.8 beta an help us with testing!

Firefox 5.0 users: install Firebug 1.7 (or Firebug 1.8 beta)
    Firefox 4.0 users: install Firebug 1.7
    Firefox 3.6 users: install Firebug 1.7

Firebug integrates with Firefox to put a wealth of development tools at your fingertips while you browse. You can edit, debug, and monitor CSS, HTML, and JavaScript live in any web page.

Visit the Firebug website for documentation, screen shots, and discussion forums: http://getfirebug.com

Firebug for older and for '... (length=593)
      'developerComments' => string 'If you have any problems, please read the Firebug FAQ.

http://getfirebug.com/wiki/index.php/FAQ' (length=96)
      'eula' => null
      'iconURL' => string 'https://static-cdn.addons.mozilla.net/en-US/firefox/images/addon_icon/1843-32.png?modified=1308640553' (length=101)
      'homepageURL' => string 'http://getfirebug.com/' (length=22)
      'supportURL' => string 'http://getfirebug.com' (length=21)
      'contributionURL' => string 'https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/firebug/developers?src=api' (length=73)
      'contributionAmount' => string '$10.00' (length=6)
      'averageRating' => int 5
      'reviewCount' => int 1067
      'reviewURL' => string 'https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/firebug/reviews/?src=api' (length=71)
      'totalDownloads' => int 37771299
      'weeklyDownloads' => int 221761
      'dailyUsers' => int 2160801
      'sourceURI' => string 'https://addons.mozilla.org/firefox/downloads/file/123595/firebug-1.7.3-fx.xpi?src=api' (length=85)
      'repositoryStatus' => int 4
      'size' => int 1347584
      'updateDate' => string '1308597583000' (length=13)
    Co jak widzisz jest dość ciekawymi i przydatnymi informacjami. Nie wszystkie zapewne zrozumiesz jako nieprogramista, ale na pewno przy pisaniu skryptu kilka jest przydatnych. SQLite wspiera większość języków programowania, curl jest całkowicie niezależną biblioteką tak więc nawet napisanie dedykowanego oprogramowania, niezależnego od niczego innego niż ów plik addons.sqlite jest jak najbardziej możliwe.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Przedewszystkim, tytuł tematu nie na temat.
    Tytuł chciałem poprawić, ale jak widać, nie da się. Jeśli jakiś inny dział by pasował bardziej, to proszę o przeniesienie.

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Pozatym, musisz przyznać temat(y) niszowy(e), szczególnie w połączeniu z tak wariackimi wymaganiami.
    Śmiem się częściowo nie zgodzić, streaming video jest mocno popularnym tematem, a FF podobno 1, czy 2 najbardziej popularna przeglądarka.
    Wymagania w dzisiejszym świecie polowań na cza..., "piratów" są wariackie, ale skoro TBP nadal "pływa", to chyba nie totalnie.

Cytat Napisał thek Zobacz post
    Może jakieś rosyjskie serwery przeszukaj, ale nie sądze by to było proste.
    Patrze właśnie na rutube, ale mój rosyjski mocno "zardzewiał".

streaming video, bez sprawdzania legalności materiału czy jego cenzurowania...
    Może być sprawdzanie legalności i cenzura, nie szukam jakiegoś 4chantube, ale niech to wygląda tak jak przy niektórych clip-ach na dailymotion -
    Twoje wideo <wstaw tytuł> zostało oznaczone jako naruszenie praw autorskich.
    Za zgodą autora zostało więc ono zamienione przez oryginalną oficjalną wersję.
    Musisz wiedzieć, że reklama związana z materiałem oficjalnym może teraz znaleźć się na Twojej stronie wideo.
    A wideo pozostało to samo, a i reklam nie dokleili Niestety, częściej po prostu usuwają

...a od siebie nic (ma być darmowe). Nikt nie jest filantropem i każdy jakoś chce zarabiać, choćby poprzez reklamy
    Mogą być reklamy, może być wymagane przejście przez stronę z reklamami jak na ifiles.ru, itp.

Co jak widzisz jest dość ciekawymi i przydatnymi informacjami.
    Zależy dla kogo ;] About i statystyki plug-in-ów, to na addons.mozilla są.

Nie wszystkie zapewne zrozumiesz jako nieprogramista...
    Yep, nie jestem programistą, chociaż kiedyś chciałem nauczyć się C++, ASM, ale studia brutalnie to marzenie zweryfikowały, a na SQL mam wręcz "alergie", ale z tego co widzę to jedyne sprawdzanie jakie robi ten skrypt to: if wersja taka then install, a nie o to mi chodzi. Mi chodzi mi o to żeby mając zainstalowanego FF i dodatki, mogłem sprawdzić czy nowsza wersja FF będzie obsługiwana przez zainstalowane już dodatki. Plug-in do FF, strona z check box-ami, whatever.
    Ostatnio edytowane przez Anfinuo ; 22-07-11 o 14:25

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Somebody, anybody ?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

nikt ! , nikt ..? ... no nikt ...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia