Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał nitka, Zobacz post
    ŁAŁ SZOK puziniej CI odpiszę bo...........muszę to" przetrawić"
    łał ... extra ... ... ale musisz przyznać że to faktycznie jest szokujące ...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cześć dzięki za obrazujący opis.Zapytam w prost a Ty co szpieg jakiś jesteś?Szokujące mało powiedziane,powala z nóg.Ale tak po zastanowieniu po co komu informację np.czego słucham na Media Playerze?po to tylko by mi wysłać reklamę ?tyle zachodu dla jakiegoś szaraka? co najmniej dziwne.Pieniądze rzecz dość ważna, ale tak jak to TY opisałaś w tym kołowrotku TYLKO to się liczy.Co do tych rezydentów nie mam pojęcia co to i może raczej nie będę dociekać czasami lepiej zostać zielonym i pewnych rzeczy po prostu nie wiedzieć,oczywiście to moje prywatne zdanie.Po za tym takie rzeczy zdarzają się jakimś ważnym osobą chyba.Przestępczość to przerażające ale od czego mamy fachowców?Doprawdy lepiej,się uśmiechnąć i nie wpadać w paranoję.Pozdrawiam

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Sprostuję może odrobinkę ale ja naprawdę myślałam że w sieci to co może właściwie takiego stać przecież to tylko kable,a tu pomału odkrywam że.... wszędzie czyhają na nas jakieś wirusy hakerzy,złodzieje a w najlepszym wypadku "jakieś dziwne ludki"hi,hi,hi,
    Ech co raz bardziej mnie do wszystko zastanawia,bo to taki początkujący internauta jakie ma szanse żeby się nie wpakować w jakieś kłopoty?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zależy jak dobrze się zabezpieczy, takie np prywatne ip wyeliminuje szkodniki rozsyłające się automatycznie o o ile router nie będzie miał fabrycznego hasła. Do tego aktualizacja oprogramowania "na bieżąco", z szczególnym uwzględnieniem systemu oraz programów łączących się z netem. Ze względu na chorendalny czas reakcji na bugi odradzam oprogramowanie Microsoftu. Do tego Firewall (może być i systemowy), oraz program "anty" w przypadku
    Windowsa (popularnie zwie się je antywirusami, ale teraz potrafią zwalczać różne zagrożenia). Osobiście korzystam z darmowego do celów domowych AVG i nie narzekam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

..." Zapytam w prost a Ty co szpieg jakiś jesteś? ... " ...

Nieee , wystarczy że podpiszesz się pod protestem przeciwko COICA ... ani Provider [dostawca] ani rząd nie ma prawa filtrować np forum tzn treści umieszczanych na forum , takie filtrowanie łamie Twoje konstytucyjne prawa
    ... widzisz , jeśli będą filtrować to może się okazać [to tylko przykład !!!] że Twoja wyszukiwarka nie znajdzie adresu FDI bo ktoś uzna że są niereformowalni ... rozumiesz ...
    to Ty wchodząc na jakąkolwiek stronkę ponosisz odpowiedzialność za to co robisz lub co piszesz i nie jakiemuś urzędasowi decydować o tym ... wiesz tu chodzi o blokowanie stron "nieprawilnych" z punktu widzenia np
    Twojego dostawcy internetu -BARDZO CZĘSTE PRZYPADKI - albo orzekania przez urzędnika o tym czy ktoś łamie
    prawo czy nie - od tego są sądy ... vide zablokowanie przez jakiegoś matoła niby przez przypadek ogromnej ilości
    amerykańskich stron ... bo co , miał taki kaprys ... ? czy idiota ... a może zrobił to celowo ...bo np chciał się
    popisać "władzą" ... a kto zapłaci poszkodowanym ... ? jak zwykle podatnik ...
    do tekstu powyżej ;
    ...Immigration and Customs Enforcement (ICE) i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) są poza kontrolą. .... i dalej ...zamknęły 84.000 stron przez przypadek w zeszłym miesiącu, aresztowano mężczyznę za połączenia do innych stron internetowych i urzędników państwowych ... koniec cytatu [ z prasy].

Wiesz, jeśli wpiszesz w Google nazwę filmu oraz słowo "torrent", to materiały chronione prawem autorskim
    pobierasz nielegalnie - w/g COICA . COICA uważa że samo wejście na taką stronę jest złamaniem prawa.Tak, Google jest nielegalną stroną i powinien być zamknięty. To dotyczy wszystkich wyszukiwarek. Jak widzisz jest to ewidentna bzdura .Tak więc, dla tych, którzy są pro-COICA, gdzie można narysować linię i kto może podjąć taką decyzję?
    podpiszesz się pod protestem tzw "Kill Switch" dającego prawo do wyłaczenia Cię z internetu bez sądu ... nawet
    zarzutu Ci nie postawia i mogą Cię w każdej chwili odciąć ... zgodzisz się z takim prawem ...?
    A to zaledwie 2 [słownie: dwa] kwiatuszki z niwy "ustawodawców" piszę w cudzysłowie bo jak nazwać takich
    osobników ... sami łamią tymi ustawami prawo ba nawet Kartę Praw Człowieka ... a przecież "tfurcy" tych bzdur to
    jak by niebyło senatorowie [senator Patrick Leahy J. of Vermont i kongresman Lamar Smith z Teksasu, ]
    Jak widzisz nie trzeba być szpiegiem , wystarczy zaznaczyć swoją obecność w necie , nie po tej stronie barykady
    , którą chcieli by możni tego świata Cię widzieć i już jesteś na OKU WIELKIEGO BRATA ...
    oh , sorry ... Wieli Brat Cię nie szpieguje , on dba o Twoje bezpieczeństwo , on tylko pilnuje aby ktoś Ci nie zrobił
    ziazia ...

O! wielbijmy Wielkiego Brata w piątek , świątek i niedzielę z całych naszych sił , sercem i kasą ... hough ! Tako
    rzecze Kamasutra ... ...

A teraz rodzynek :
    Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa nie podamy żadnych dalszych informacji na temat tejdecyzji.Jakikolwiek kontakt z Panią stanowi zagrożenie dla serwisu.

... niezłe , nie ...? chodzi o Facebook'a ...

--------------------------------------------------------------------
    a teraz jasna strona "szpiegowania' ...
    jeśli masz koleżankę/kolegę który ma laptopa , to możesz przeprowadzić mały eksperyment ... spotkajcie się i niech każdy z was wejdzie na obojętne jaką stronkę gdzie wyświetlają reklamy , warunek : każde z Was musi
    wejść na TĘ SAMĄ STRONKĘ ... różnice zobaczysz w reklamach ... bo są dobierane do każdego z nas ... W
    OPARCIU O CO DOBIERAJĄ ...? hę ... tam znajdziesz odpowiedź po co Cię szpiegują ...ale za net płacisz TY ... transfer danych odbywa się na Twój koszt , po to Ci instalują boty ... nie mówimy o bandziorach , którzy kradną albo niszczą ...

Dzieńdoberek ... Wszystkim ...
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 27-07-11 o 12:01 Powód: format

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

a ja bym poleciła Pandę naprawdę niezła i ma fajna opcję wyszukiwania luk w oprogramowaniu ... a z firewall'i [?] to u mnie zdał egzamin Ashampoo FireWall .
    Ma rację sig , należy zmienić hasło do routera bo firmowe znaja wszyscy np "admin"
    Nie należy też instalować róznych dziwnych programików , wiele z nich instaluje trojany i keylogery ... wiesz ja mam hasło na kompa ale nie to z XP dla admina , bo to łatwo usunąć -każdy praktycznie może to hasło zresetować ... ważne żeby zabezpieczyć bios hasłem , wiele ataków dotyczy biosu ... łatwo wtedy zaimplantować boty rezydenty ... a przede wszystkim to unikać stron niepewnych , nie klikać w linki w meilach od nieznanych Ci osób , z czasem Google [Szpieg ] sporządzi dla Ciebie listę stron polecanych - można zaufać , sprawdzają certyfikaty , google nie rozsyła spamu ... to też cenne ...
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 19-07-11 o 10:24 Powód: poprawienie stylistyki

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

wiele ataków dotyczy biosu ...
    Poprosze o nazwe chociał jednego robaka potrafiącego w jakikolwiek sposób zmodyfikować pamięć ROM, na której znajduje się bios, działający we współcześnie(powiedzmy, w ciągu ostatnich 10 lat) produkowanych płytach głównych.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

sarkazm zupełnie niepotrzebny ... szanowny Panie ...

A oto ten jeden robak ... ... ale nie jedyny ...

A imię jego CIH ...

Wirus CIH, znany również jako Chernobyl, spowodował zakłócenia funkcjonowania każdego zainfekowanego
    systemu poprzez usunięcie danych w Flash BIOS, co uniemożliwia nawet uruchomienie komputera. Użytkownicy
    domowi musiali odwiedzić serwis, aby uzyskać Flash BIOS przepisany w celu przywrócenia komputera do stanu
    używalności. W wielu laptopach Flash BIOS było przylutowane bezpośrednio do płyty głównej wraz z napędem, karty graficznej i innego sprzętu. Oznaczało to, że w większości przypadków koszt naprawy przekracza koszt nowego laptopa, w wyniku uszkodzenia komputera przez CIH można po prostu komputer wyrzucić.

Producenci "robaczków" nie śpią ... !!! ... czekamy na następne robaczki ... informacja pochodzi ze strony SECURELIST firmy Kaspersky ...

A tu link do stronki z darmowymi skanerami antywirusowymi online :

http://www.bezpiecznypc.pl/skanery.php

a poza tym wiele różnych ciekawych narzędzi , oraz możliwość pobrania wielu naprawdę extra programów
    zabezpieczających ... ...

P.S. Nie wiem czemu robią się takie przerwy między wierszami , to nie ja ... w każdym razie ...

P.S. 2 korekta do P.S. 1 - przerw nie powinno już być ... poprawiono ... ...
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 27-07-11 o 12:04 Powód: pytanie? format text

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

P.S. Nie wiem czemu robią się takie przerwy między wierszami , to nie ja ... w każdym razie ...
    Przede wszystkim, na forum jest takie coś jak cytat, co, w momencie gdy kopiujesz nieswoje wypowiedzi, należało by użyć, po drugie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poprawiła formatowanie tak skopiowanego tekstu.

sarkazm zupełnie niepotrzebny ... szanowny Panie ...

A oto ten jeden robak ... ... ale nie jedyny ...

A imię jego CIH ...
    Jak widać potrzebny, powtórzę jeszcze raz

Poprosze o nazwe chociał jednego robaka potrafiącego w jakikolwiek sposób zmodyfikować pamięć ROM, na której znajduje się bios, działający we współcześnie(powiedzmy, w ciągu ostatnich 10 lat) produkowanych płytach głównych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Po drodze" trzeba by jeszcze przekonać użytkownika do przestawienia zworki, zwykle "fabrycznie" moduły biosu są tylko do odczytu a zapisać można tylko ustawienia. Zworkę tą przestawia się w zasadzie tylko przy aktualizacji biosu, czego początkujący użytkownik robił raczej nie będzie. Aczkolwiek przyznam że gdyby taki szkodnik powstał i został w miarę dobrze napisany, byłby być ch...lnie trudny do wykrycia bo uruchamiał by się przed systemem a co za tym idzie oprogramowaniem próbującym go zwalczyć. (mógłby np kontrolować operacje dyskowe/kontakt z biosem celem usunięcia z odpowiedzi siebie oraz chroniony przez siebie soft).

ps proszę zwrócić uwagę na "gdyby" jedyny wirus biosowy o jakim słyszałem instalował się na modemach z konkretnym chipem jeszcze za czasów internetu "wydzwanianego".

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia