Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał Fiodor
    bornholm czy przez rok użytkowania tego komputera i internetu miałeś problemy z włamaniami, wirusami, dziwnym zachowaniem kompa?
    Tylko to co pisałem na samym początku. Zresztą mogę nie mieć nawet świadomości lub wiedzy w tym zakresie. Aby bardziej objaśnić problem to mogę przesłać np . Alt+Screen jakiegoś elementu { to już potrafię} oczywiście e-mailem. Wówczas chyba będzie to bardziej czytelne.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mi się wydaje, że po prostu admin, o którym pisałeś, coś zawalił i nie chciał przyznać się do błędu. jeżeli tyle czasu nic się nie działo, to skąd nagle mogłyby się pojawić problemy z firewallem. sp2 na rynku już trochę funkcjonuje, jeżeli masz go wgranego dłużej, niż od dnia problemów z połączeniem, to na pewno nie chodzi o jakieś dziwne problemy z komputerem.

na wszelki wypadek, tak dla świetego spokoju można wgrać zone alarm, chyba Piotrek go używa, może coś podpowie z konfiguracją.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Bezpieczeństwo komputera osobistego

Cytat Napisał krystianz
    mi się wydaje, że po prostu admin, o którym pisałeś, coś zawalił i nie chciał przyznać się do błędu. jeżeli tyle czasu nic się nie działo, to skąd nagle mogłyby się pojawić problemy z firewallem. sp2 na rynku już trochę funkcjonuje, jeżeli masz go wgranego dłużej, niż od dnia problemów z połączeniem, to na pewno nie chodzi o jakieś dziwne problemy z komputerem.

na wszelki wypadek, tak dla świetego spokoju można wgrać zone alarm, chyba Piotrek go używa, może coś podpowie z konfiguracją.
    SP 2 mam już od pół roku , problem z łączem internetowym miałem tylko gdzieś miesiąc temu. Od tego czasu nic się złego nie dzieje. Dlatego też chyba z firewallem nic nie będę kombinował { chociaż myślałem o < KERIO >, pomyślę jak się lepiej doszkolę }. Pomyślałem że;pozostanę przy Ad-Aware { chyba przy wersji 1.06 < aktualnie mam wersję 1.05 } i doinstaluję Spybot S&D . Natomiast pozostawię AVG Anti- virus 7.0.322 , bo pracuje prawidłowo i chyba niema sensu dalej kombinować.

Anonymous
    Gość

Bezpieczeństwo komputera

Jako człowiek również dojrzały, tyle że siedzący w Sieci od paru ładnych lat mogę doradzić co następuje z jedną wszakże uwagą: są to moje bardzo osobiste aczkolwiek sprawdzone na samym sobie doświadczenia. co do antywirusów i firewalli miałem podobne broblemy. Poświęciłem na naukę jednego kompa. Teraz do rzeczy: pół roku temu zdecydowałem się ( tez po testach ) na zakup BitDefendera 8 Pro Plus i okazało się, że to jest to! Program jest w wersji polskiej, jest banalny, intuicyjny w obsłudze, instrukcja w jęz.polskim tez bardzo prosto i z ilustracjami napisana. Program składa sie z trzech części: antywirus , zapora ogniowa czyli firewall oraz antyspam. Program zajmuje ok.18 MB na dysku. Cena: 40$ - zależy od kursu dolara - ja zapłaciłem 180 zł. Więcej szczegółqw dowiesz sie na stronie programu: http://www.bitdefender.info.pl. Poza tym w przedostatnim numerze 09/2005 PC WORLD KOMPUTER jest ten program z półroczną licencją, jak również trzy inne, podobne programy więc możesz spróbować.
    I to tyle. Jeśli tą wypowiedzią wywołałem burzę protestów - cóż - w myśl przysłowia: " każda potwora znajdzie swego amatora". Jednego czego się obawiam to posadzenia o uprawianie na Forum kryptoreklamy ale zwyczajnie chciałem Ci coś doradzić...

Timur

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie, nie wywołasz burzy. Każdy używa tego co lubi i ma prawo polecać to innym. Burza będzie jak zaczniesz się z tym programem narzucać ;-) Co do kryptoreklamy - uzywasz i wiesz że jest sprawdzony. Było pytanie o dobre programy? Dałeś odpowiedź i spokój :-)

P.S. Ja i tak twierdzę, że nic nie zastąpi dobrego firewalla -iptables (ipchains opcjonalnie) na Linux a na Windows używam Kerio Personal Firewall + Nod32 +Ad-Aware

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A ja ostatnio na jednym kompie zmieniłem system na 2003 Server (i tak pełni głównie rolę serwera, więc co mi tam) i nie mam ani antywirusa, ani firewalla. Włączyłem w niedzielę Ad-Aware i nic. Włączyłem Pandę ActiveScan - nic. Nie dowierzając sprawdziłem jeszcze Nortonem online i... nic. Komp jest wpięty 24h do netu i wchodzi się na przeróżne stronki bez zastanowienia, czy kolejne kliknięcie nie zawali systemu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja z kolei siedząc na Windows (98 SE) używam Avast + Outpost. Chwalę sobie. Polskie wersje, proste w obsłudze.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)