Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Udostępnianie połączenia internetowego gdy wyłączony jest PC.

Witam , kupiłem ostatnio Access Pointa i udostępniłem dla niego połączenie internetowe z mojego PC i wszystko jest ok tylko gdy wyłączę kompa to internet już nie działa. Można zrobić tak aby internet działał po wyłączeniu kompa w laptopie lub innym urządzeniu posiadającym Wi-fi ?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Można zrobić tak aby internet działał po wyłączeniu kompa w laptopie lub innym urządzeniu posiadającym Wi-fi ?
    Oczywiście, że można.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Jaki AP i jak skonfigurowany? Bo na chwilę obecna mam wrażenie, że AP podpiąłeś do swojego kompa i to on robi za bramę dla niego, a nie że AP podpięty do netu i komp ma z niego korzystać.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Tak AP mam podłączony do kompa za pomocą skrętki i udostępniam mu połączenie internetowe ponieważ od anteny mam kabel wkręcany . AP to Air Live WL-5460 .

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

I Ty się dziwisz, że net Ci wtedy pada? Przecież by tego uniknąć, musiałbyś mieć AP między anteną i kompem. Bo wtedy by AP był niezależny od udostępniania połączenia. To jak z wężem podłaczonym do kranu. Twój komp robi za kran. Jeśli go wyłączysz, to tak jakbyś zakręcił kran i woda za żadne skarby nie popłynie! Albo więc kombinujesz AP, który ma wejście na koncentryk (bo to chyba to, co opisujesz jako "wkręcana antena"), albo masz nieco inne połączenie, które standardowo używa się w kablowkach, czyli:
    kabel koncentryczny -> modem -> kabel od modemu do karty sieciowej kompa -> komputer
    bo baaardzo rzadko jest w kablówkach i sieciach stosowana karta z gniazdem na kabel koncentryczny, montowana do któregoś slotu wewnątrz kompa.

Zazwyczaj wystarczy wpiąć się jak pokazano tutaj http://www.airlive.com/product/produ...D1217473992975 pod obrazkiem AP + Router, czyli pomiędzy modemem a Twoim komputerem.

Moim zdaniem więc skopałeś podłączenie. Inna sprawa, że nawet jeśli wepniesz pomiędzy modemem i kompem ten AP w trybie AP+Router, to nie masz gwarancji, że to zadziała. AP może nie mieć opcji klonowania adresu MAC i "naprawiania TTL", a tym samym ruch do niego nie pójdzie, bo będzie on rozpoznany w sieci jako intruz, którego MAC karty sieciowej jest nieznany (w sieciach z rozpoznawaniem użytkowników po adresie MAC karty sieciowej).

W tym modelu nie widze w specyfikacji "MAC Address Cloning" i nie znam zabezpieczeń w sieci, więc nie mogę powiedzieć czy bez tego uda Ci się w tej konfiguracji udostępniać połaczenie. Opcja "naprawiania TTL" jest bardziej maskowaniem, żeby nie wykrył admin, iż dzielisz połączenie na więcej kompów Jeśli jest niezbyt kumaty to i bez tego sie obejdzie. Niektórzy jednak ścigają takich, bo w regulaminach mają punkty, iż nie można dzielić połaczenia, tylko trzeba wykupić coś takiego jako opcja dodatkowo płatna w abonamencie.

Co do urządzenia, które musiałbyś jednak mieć, gdybyś faktycznie miał od razu koncentryk prosto do kompa, to poszukiwania musiałbyś zacząć od modemu na kabel koncentryczny lub urządzenia typu router+modem z koncentrykiem, a te sa niemal niespotykane, gdyż zazwyczaj mają RJ-11 jako wyjście na świat.
    Ostatnio edytowane przez thek ; 22-07-11 o 13:29 Powód: Uzupełniłem nieco informacje

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Tak AP mam podłączony do kompa za pomocą skrętki i udostępniam mu połączenie internetowe ponieważ od anteny mam kabel wkręcany . AP to Air Live WL-5460 .
    Ja rozumiem ten post tak, że kolega ma internet po wifi, i do pc podłącza antene, przy pomocy stosownego przewodu.
    Rozwiązanie? O ile AP posiada możliwość podłączenia zewnętrznej anteny, to podpiąc to co masz do AP, i o ile to mozliwe przestawić go w tryb repeater, czy też WDS.
    Niestety, nie mam pojęcia jak takie coś będzie współpracowało z siecią operatora.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Czyli czekamy na autora tematu z odpowiedzią na temat schematu połaczenia i typu :)

W chwili obecnej więc mamy niejednoznaczność. Jak faktycznie wygląda połączenie tego wszystkiego. Wiemy, że w chwili obecnej mamy antenę, która przy pomocy kabla koncentrycznego łączy się z komputerem a ten już normalnie skrętką z AP. Pytanie jest tylko czy antena z kablem koncentrycznym ma modem pomiędzy kompem a anteną, czy może ma on kartę wewnętrzną podłączaną do jednego ze slotów kompa, która robi za modem i to ona ma wyjście na koncentryk od anteny.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia