Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
Hybrid View
-
21-07-11, 13:42 #1
- Dołączył
- July 11
- Postów
- 2
- Siła Reputacji
- 0
Udostępnianie połączenia internetowego gdy wyłączony jest PC.
Witam , kupiłem ostatnio Access Pointa i udostępniłem dla niego połączenie internetowe z mojego PC i wszystko jest ok tylko gdy wyłączę kompa to internet już nie działa. Można zrobić tak aby internet działał po wyłączeniu kompa w laptopie lub innym urządzeniu posiadającym Wi-fi ?
-
22-07-11, 00:20 #2
- Dołączył
- May 06
- Postów
- 1,460
- Siła Reputacji
- 0
Można zrobić tak aby internet działał po wyłączeniu kompa w laptopie lub innym urządzeniu posiadającym Wi-fi ?
-
22-07-11, 10:08 #3
- Dołączył
- August 09
- Postów
- 69
- Siła Reputacji
- 0
-
22-07-11, 11:02 #4
- Dołączył
- July 11
- Postów
- 2
- Siła Reputacji
- 0
-
22-07-11, 13:03 #5
- Dołączył
- August 09
- Postów
- 69
- Siła Reputacji
- 0
I Ty się dziwisz, że net Ci wtedy pada? Przecież by tego uniknąć, musiałbyś mieć AP między anteną i kompem. Bo wtedy by AP był niezależny od udostępniania połączenia. To jak z wężem podłaczonym do kranu. Twój komp robi za kran. Jeśli go wyłączysz, to tak jakbyś zakręcił kran i woda za żadne skarby nie popłynie! Albo więc kombinujesz AP, który ma wejście na koncentryk (bo to chyba to, co opisujesz jako "wkręcana antena"), albo masz nieco inne połączenie, które standardowo używa się w kablowkach, czyli:
kabel koncentryczny -> modem -> kabel od modemu do karty sieciowej kompa -> komputer
bo baaardzo rzadko jest w kablówkach i sieciach stosowana karta z gniazdem na kabel koncentryczny, montowana do któregoś slotu wewnątrz kompa.
Zazwyczaj wystarczy wpiąć się jak pokazano tutaj http://www.airlive.com/product/produ...D1217473992975 pod obrazkiem AP + Router, czyli pomiędzy modemem a Twoim komputerem.
Moim zdaniem więc skopałeś podłączenie. Inna sprawa, że nawet jeśli wepniesz pomiędzy modemem i kompem ten AP w trybie AP+Router, to nie masz gwarancji, że to zadziała. AP może nie mieć opcji klonowania adresu MAC i "naprawiania TTL", a tym samym ruch do niego nie pójdzie, bo będzie on rozpoznany w sieci jako intruz, którego MAC karty sieciowej jest nieznany (w sieciach z rozpoznawaniem użytkowników po adresie MAC karty sieciowej).
W tym modelu nie widze w specyfikacji "MAC Address Cloning" i nie znam zabezpieczeń w sieci, więc nie mogę powiedzieć czy bez tego uda Ci się w tej konfiguracji udostępniać połaczenie. Opcja "naprawiania TTL" jest bardziej maskowaniem, żeby nie wykrył admin, iż dzielisz połączenie na więcej kompówJeśli jest niezbyt kumaty to i bez tego sie obejdzie. Niektórzy jednak ścigają takich, bo w regulaminach mają punkty, iż nie można dzielić połaczenia, tylko trzeba wykupić coś takiego jako opcja dodatkowo płatna w abonamencie.
Co do urządzenia, które musiałbyś jednak mieć, gdybyś faktycznie miał od razu koncentryk prosto do kompa, to poszukiwania musiałbyś zacząć od modemu na kabel koncentryczny lub urządzenia typu router+modem z koncentrykiem, a te sa niemal niespotykane, gdyż zazwyczaj mają RJ-11 jako wyjście na świat.Ostatnio edytowane przez thek ; 22-07-11 o 13:29 Powód: Uzupełniłem nieco informacje
-
22-07-11, 23:56 #6
- Dołączył
- May 06
- Postów
- 1,460
- Siła Reputacji
- 0
Tak AP mam podłączony do kompa za pomocą skrętki i udostępniam mu połączenie internetowe ponieważ od anteny mam kabel wkręcany . AP to Air Live WL-5460 .
Rozwiązanie? O ile AP posiada możliwość podłączenia zewnętrznej anteny, to podpiąc to co masz do AP, i o ile to mozliwe przestawić go w tryb repeater, czy też WDS.
Niestety, nie mam pojęcia jak takie coś będzie współpracowało z siecią operatora.
Informacje o temacie
Users Browsing this Thread
Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)
Zakładki