witam, prosze o pomoc, system przestał widzieć kartę sieciową wifi PRO/Wireless 2200bg , przy starcie systemu pojawia się resource conflict - pci network controler on motherboard bus 02 device 04 function 00, w menadżerze urządzeń jest przy karcie wykrzyknik, ogólnie nie widać karty w połączeniach sieciowych.
Czytałam, że trzeba zmienić adres Mac karty, jednak w programie SMAC nie widzi tej karty, w edytorze rejestru w odpowniej ścieżce nie ma w ogóle opcji network address, ani też jak się wejdzie we właściowości karty w menadżerze urządzeń w zaawansowane. Podobno to konflikt z kartą dźwiękową, ale tego nie umiem sprawdzić, podobno chodzi o przerwania IRQ, niby można coś o IRQ znaleźć w biosie, ale u mnie tego nie ma, dodam że bios przywracałam do ustawień domyślnych i nic to nie dało. Jak widać próbowałam juz wielu rzeczy, ale nic nie pomaga, proszę o pomoc Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! karta jako taka została fizycznie zlokalizowana i wyciagnięta i włożona spowrotem, ale też bez zmian. Po wpisaniu /dodaniu ciągu Network Adress ręcznie w edytorze rejestru i wpisaniu właściwego Mac adresu, takiego jak widnieje na karcie, karta staje się widoczna w programie MacMakeUp i on nawet generuje nowy Mac adres i zmienia go w tym rejestrze, jednak nic to nie daje, bo we właściowościach zaawansowanych w menadżerze urządzeń Mac adres to i tak same zera!!!
W moim biosie Phoenix M3B21 nie ma nic zupełnie o IRQ. W menadżerze urządzeń jest napisane że urządzenie nie działa poprawnie, kod błędu 10 a po kliknięciu w zaawansowane pojawia się coś w stylu że nie można odnaleźć wartości karty w edytorze rejestru. Szyfrowania na wifi nie ma, chcę odbierać internet z lokalnego hotspota przy pomocy antenty kierunkowej i tp-linków, które na razie są bez szyfrowań, na innym kompie to działa super,a tu lipa - może ta karta poprostu nawaliła. Nie wiadomo od czego to, ale podejrzewam że dzieciaki coś namieszały grając w różne gry. Dodam że format C:/ zrobiłam i bez zmian.
Laptop to MaxData pro 6100X a system to XP.
Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ania