Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Marketing internetowy

Dobry. Potrzebuję się wybić z moją stronką, ale nie wiem od czego się zabrać. Jak w internecie najefktywnej (najlepiej najtaniej zaznaczyć swoją obecność? Będę wdzięczny za Wasze rady, każda jest na wagę złota! (

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pytanie jest tak szerokie, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. To tak jakbyś pytał "jak rozwiązać krzyżówkę". Nie ma jednoznacznego rozwiązania. Jaka grupa docelowa? Jaka tematyka? Jaka jest funkcja strony?

Garść około 120 rozwiązań zebranych w jednym pdfie znajdziesz na moim blogu w sekcji do pobrania pod linkiem: "Jak zwiększyć ruch na stronie WWW". Link do bloga mego znajdziesz pod tym postem w sygnaturze. Miłego szukania

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A może i dla mnie byłaby jakaś rada i pomoc.Mam takie zapytanko,mam znajomego,który napisał książkę,nie to nie żart,chciałby ją wydać,ale nie wie do jakiego udać się wydawnictwa.Bo poprostu pod tym względem jest całkiem zielony,a ja Mu nie pomogę bo dubelt się na tym nie znam.Więc może Ty??.Z góry dziękuję.A być może,że ta książka okaże się hitem?Zreszta tego Mojemu znajomemy życzę.Do ewentualnego usłyszenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witaj norton. I dla Ciebie znajdzie się rada. Pierwsze pytanie to z jakiej dziedziny jest ta książka? Beletrystyka czy poradnik? Miałem to szczęście, że napisałem podręcznik i miałem kontakt z osobą, która posiadała doświadczenie w tym temacie. Czasem jest tak, że wydanie książki trzeba pokryć samodzielnie co na początku odradzam. Warto szukać wydawnictw, które kompleksowo zajmą się Twoją książką.

Ogólnie procedura jest taka:
    1 Jeśli chcesz wydać podręcznik wybierz listę kilku(nastu/dziesięciu?) różnych wydawnictw zajmujących się wydawaniem podręczników. Dla książek innego typu wybierz listę odpowiednich wydawnictw
    2 wyślij fragment książki (20-30 stron) maszynopisu na adres mailowy wydawnictw (dokument tekstowy inny niż pdf).
    3 W mailu pamiętaj o podaniu informacji o sobie i o liczbie stron całej objętości tekstu oraz streszczenia utworu.
    4 i tak do skutku

Oto kilka rad:
    1) wydawaj swoje opowiadania/porady w jakimś ciekawym periodyku, wyrobisz wtedy markę
    2) podłap kilka kontaktów z branży, bo kontakty = karta przetargowa
    3) kalkulator książek znajdziesz na przykład na http://www.mybook.pl/11/0
    4) warto spróbować swych sił w wydawnictwie Znak http://www.otwarte.eu/index.php/static/authors
    5) ciekawy artykuł znajdziesz na stronie Artelis (gdzie też polecam pisać od czasu do czasu) http://artelis.pl/artykuly/1563/jak-wydac-ksiazke

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Masz rację,ale właśnie On nie zna żadnego Wydawnictwa i mnie o to prosił,a ja dubelt nie znam się na tym.Bo wiadomo autorzy książek mają głowę w chmurach,a przynajmniej On.Dlatego chciałby wiedzieć do którego Wydawnictwa ma się udać.A nie zna żadnego.A książka nie jest poradnikiem to współczesna,że tak powiem powieść,coś związanego z młodzieżą.Bo ja zaczęłam szukać w Internecie,ale natrafiałam na agencje zagraniczne,w dodatku które specjalizują się w robieniu zdjęć na okładki właśnie książęk.Zdjęcia są piękne,jak chcesz możesz sobie obejrzeć,przynajmniej oko się nacieszy.to jest...demurez.com -wprawdzie tam jest po angielsku,w galerii mają piękne zdjęcia i tam nie potrzebna jest znajomość języka.A jeśli mógłbyś mi podać jakieś Wydawnictwa,byłabym bardzo wdzięczna.Chyba,że się wścieknę i każe temu cwaniakowi,niech sam sobie szuka,bo jak narazie to znalazł,ale jelenia w mojej postaci.Ja wszędzie pytam i jak do tej pory nikt mi nie podał żadnego Wydawnictwa.Z góry serdecznie dziękuję.Bo ja w tych sprawach jestem niestety ale zieleniutka.Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Norton, jeśli Twój znajomy pisze ksiażki i nie orientuje się specjalnie, zostań jego menedżerem, to przynajmniej zarobisz na pośrednictwie . Niestety w biznesie nie można tłumaczyć się, że: "Ja nie wiem!", albo co gorsza: "Ja nie wiedziałem!"
    Oto niektóre z pozycji, na które natrafiłem wpisując w googlach hasło "Jak wydać książkę" (http://www.google.pl/search?aq=f&sou...C5%BCk%C4%99):

http://www.otwarte.eu/index.php/static/authors
    http://www.mybook.pl/4/0
    http://dozazine.pl/serwis/nasza-ofer...-osobiste.html
    http://wydawnictwopoligraf.pl/?a=003511
    http://www.nowy-swiat.pl/ns/?page_id=18
    http://www.goldenline.pl/forum/13946...na-ksiazke/s/1

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jesteś pierwszą osobą,która tak dobrze mi tę sprawę pomogła prawie załatwić.A co do tego,żeby zostać menadżerem,to ja tak bym nie umiała,to przecież mój dobry znajomy,kolega i jak od Takiego brać forsę?A jak bym Ciebie jeszcze o coś poprosiła,to nie będziesz zły??Please.Jeśli nie,to...sprawę Wydawnictwa mam załatwioną.A gdyby tak jeszcze jakąś agencję,która się specjalizuje w robieniu zdjęć na okładki książek?Ja wprawdzie znalazłam jak wspomniałam wyżej ..demurez.com,ale chcę jakąś polską agencję,a nie zagraniczna,chociaż w tej co znalazłam zdjęcia są superowe,ale w Polsce też robią piękne.Chyba,że On musi sam we własnym zakresie zrobić sobie tę okładkę??To ostatnia prośba.Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez norton ; 11-08-11 o 14:48

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał norton Zobacz post
    Jesteś pierwszą osobą,która tak dobrze mi tę sprawę pomogła prawie załatwić.
    Bardzo mi miło, moim obowiązkiem jest pomagać.

A co do tego,żeby zostać menadżerem,to ja tak bym nie umiała,to przecież mój dobry znajomy,kolega i jak od Takiego brać forsę?
    Jeśli umiesz oddzielić życie prywatne (koleżeńskie) od zawodowego (biznesowego), to najlepiej interesy robi się ze znajomymi, do których masz zaufanie. Wtedy oboje zarobicie i oboje będziecie zadowoleni. A z tego co widzę, to robisz właśnie za menedżerkę.

A jak bym Ciebie jeszcze o coś poprosiła,to nie będziesz zły??Please.Jeśli nie,to...sprawę Wydawnictwa mam załatwioną.A gdyby tak jeszcze jakąś agencję,która się specjalizuje w robieniu zdjęć na okładki książek?Ja wprawdzie znalazłam jak wspomniałam wyżej ..demurez.com,ale chcę jakąś polską agencję,a nie zagraniczna,chociaż w tej co znalazłam zdjęcia są superowe,ale w Polsce też robią piękne.Chyba,że On musi sam we własnym zakresie zrobić sobie tę okładkę??To ostatnia prośba.Dzięki.
    To jest prosta sprawa. Według mnie najlepiej zgłosić się do grafika (najlepiej znajomego) i wtedy wykona Ci ładny projekt w Photoshopie. Przy projektowaniu należy pamiętać o wskazówkach zawartych na tym zdjęciu http://img406.imageshack.us/img406/1962/64594858op6.jpg

I na koniec zastosuj się do sześciu wskazówek przed przystapieniem do zlecenia zaprojektowania:
    1. Sprawdź, jak wyglądają okładki książek z tej samej dziedziny co Twoja. Poznasz zasady dobierania okładek przez fachowców.
    2. Dowiedz się, o czym jest dana książka. Jest to najtrudniejsza część całego procesu, bo niełatwo streścić książkę w postaci jednego obrazu.
    3. Użyj minimum czterech kolorów do projektu. Okładka przyciągnie wzrok i będzie wyglądała estetycznie. Kolory muszą być dobrze dobrane, by nie męczyć wzroku czytelnika.
    4. Wybierz odpowiednią czcionkę do napisów na okładce. Szczególne znaczenie ma tutaj czcionka użyta do tytułu oraz nazwiska autora. Eleganckie liternictwo może być nieodpowiednie dla książki kucharskiej, z kolei do powieści science-fiction najlepsze będą futurystyczne czcionki.
    5. Rozmieszczenie elementów okładki powinny być dobrze przemyślane. Książki są sprzedawane nie tylko w księgarni, ale również w Internecie, z tego względu okładka powinna prezentować się równie dobrze w miniaturze. Jeśli wykorzystasz zbyt wiele drobnych elementów, nie będą one widoczne na stronie księgarni internetowej. Artykuł odnoszący się do twojej książki będzie prawdopodobnie zawierał miniaturę okładki. Spełnia ona w tym momencie funkcje reklamy i dlatego powinna być czytelna.
    6. Uważaj na grzbiet książki. To często jedyny element widoczny na półce w księgarni. Grzbiet powinien posiadać prosty motyw graficzny.

To czekam teraz na wyniki pracy. Piszę się na ochotnika, aby zostać recenzentem książki. Życzę powodzenia.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dankot- nie wiem jak mam Ci dziękować,dużo mi pomogłeś,zresztą nie mnie,ale mojemu znajomemu.Jak widać są jeszcze uczynni ludzie na tym naszym kochanym świecie.Postawiłabym Ci za tę okazaną pomoc kawę,ale jestes trochę jakgdyby nie osiągalny.Ale tak a propos ogladałeś może tę zachodnią agencje fotograficzną?,tę ..demurez.com? Jeśli tak to co powiesz na temat tamtych zdjęć ,ładne prawda?Ale i my też potrafimy,jak oczywiście nam się chce.Nie głupi powiedział,że ... Polak potrafi...To święta prawda.A do menadżera niestety jest mi baaaaardzo daleko,bo poprostu nie znam sie na tym.Chyba,że taka właśnie jak moja pomoc,to menadżerstwo????E,tam.Pozdrawiam i serdecznie jeszcze raz dziekuje za okazaną właściwie nam pomoc.Życzę sukcesów i duuuuuuuuużo zdrowia.Do ewentualnego usłyszenia.A tak na marginesie,jeśli coś z tej książki wyjdzie,o ile w ogóle będzie wydana,to obiecuję,że pierwszym recenzentem będziesz właśnie Ty.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dankot- nie wiem jak mam Ci dziękować,dużo mi pomogłeś,zresztą nie mnie,ale mojemu znajomemu.Jak widać są jeszcze uczynni ludzie na tym naszym kochanym świecie.Postawiłabym Ci za tę okazaną pomoc kawę,ale jestes trochę jakgdyby nie osiągalny.
    Ludzkie drogi często się przeplatają. Czasem się możemy minąć mimo, że się nie znamy. O kawie będę pamiętał .
    Ale tak a propos ogladałeś może tę zachodnią agencje fotograficzną?,tę ..demurez.com? Jeśli tak to co powiesz na temat tamtych zdjęć ,ładne prawda?Ale i my też potrafimy,jak oczywiście nam się chce.Nie głupi powiedział,że ... Polak potrafi...To święta prawda.
    Zdjęcia są artystyczne i profesjonalne. Mają bogate portfolio i wypracowany warsztat.
    A do menadżera niestety jest mi baaaaardzo daleko,bo poprostu nie znam sie na tym.Chyba,że taka właśnie jak moja pomoc,to menadżerstwo????E,tam.Pozdrawiam i serdecznie jeszcze raz dziekuje za okazaną właściwie nam pomoc.Życzę sukcesów i duuuuuuuuużo zdrowia.Do ewentualnego usłyszenia.
    Dzięki za ciepłe słowa. Pytanie co rozumiesz przez słowo menadżer. Myślę, że obraz tego stanowiska uważasz za odbiegający od Twoich możliwości i nieosiągalny dla Ciebie. Potraktuj stanowisko manadżera jako pomocnika i będzie łatwiej.
    A tak na marginesie,jeśli coś z tej książki wyjdzie,o ile w ogóle będzie wydana,to obiecuję,że pierwszym recenzentem będziesz właśnie Ty.
    Świetnie, trzymam za słowo.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia