Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Twoja ocena: Yes No

Jaki serwer wybrać ?

Witam,
    Mam zamiar postawić serwis internetowy który będzie miał:
    - 15000 lub więcej użytkowników
    - "chat"
    - "forum"
    - "sklep"
    - "system poleconych"
    - "filmy" - każdy użytkownik będzie mógł oglądać filmy które będą na serwerze.
    - inne
    Serwer na pewno będzie musiał obsłużyć sporą ilość zapytań do bazy. Transfer bez ograniczeń. Dysk min. 500gb
    Chcę aby był to porządny sprzęt, najlepiej dedyk.
    Tylko nie wiem gdzie go zakupić.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Witka
    Gość

Z tego co wiem, to nie ma czegoś takiego jak transfer bez ograniczeń. Za transfer się płaci za frajer nikt nikomu nieograniczonego trans nie da.

W teorii są transfery bez ograniczeń. Ja mam serwer z nazwa.pl (powoli mnie zaczyna denerwować, bo coraz częściej pada) - chwalą się, że na transfer nie ma ograniczeń. W praktyce wiadomo, że nie da się tego zagwarantować, ale na Zachodzi już takie coś jest normą, a jakie nośne reklamowo! ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zainteresuj się ofertą ovh jesli potrafisz administrowac serwerem, a jesli nie to znajdz administratora na tamtejszym forum.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

ATMAN niedawno wprowadził linię serwerów dedykowanych w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdźcie. http://eco.atman.pl
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Jaki serwer wybrać ?

Ja używałem zarówno w home.pl, ovh.pl, superhost.pl i irlandzko-polski hosting365.ie .pl ( na polskim miałem windows hosting) i najlepiej dla serwerów współdzielonych miałem na ovh, a w przypadku dedyków na superhost.pl

Sprawdź promocje w tyc co Cię zainteresują.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Jak patrzę na te ceny serwerów do wynajęcia to chyba bardziej opłaca się postawić swój własny serwer w domu. Problemem może być tylko łącze ADSL, które do tego typu rzeczy się nie nadaje.
    Najprostszy serwer możemy kupić z pakietem oprogramowania za jakieś 3000 zł co daje miesięcznie 250 zł raty. Warto to policzyć.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał Morski Zobacz post
    Jak patrzę na te ceny serwerów do wynajęcia to chyba bardziej opłaca się postawić swój własny serwer w domu. Problemem może być tylko łącze ADSL, które do tego typu rzeczy się nie nadaje.
    Najprostszy serwer możemy kupić z pakietem oprogramowania za jakieś 3000 zł co daje miesięcznie 250 zł raty. Warto to policzyć.
    Zależy do jakich celów. Jeżeli stawiasz serwer by testować oprogramowanie, przetwarzać dane i pracować głównie lokalnie to pewnie może się bardziej opłacać :-). Jeżeli chcesz świadczyć komuś usługi i zależy Ci na jakości, dostępności danych (24/h) i na przepustowości, stawianie własnego serwera u siebie w domu nie ma sensu. Napływająca liczba użytkowników szybko pogorszy jakość "konsumenckiego" łącza i nikomu nie wyjdzie to na dobre.

Początkujący
    Mieszka w
    Poznań
    Siła Reputacji
    0

Faktycznie wszystko zależy od tego co chcesz na nim robić. Jeśli będzie to małą strona firmowa to właściwie możesz brać pierwszy lepszy. Z tych z wyższej półki na strony firmowe masz home.pl i nazwa.pl. Jeśli np. planujesz mieć na stronie w jednej chwili 20-30 tys użytkowników to pozostaje dedykowany.

Własny serwer to ciekawe rozwiązanie i jeśli masz jakieś sensowne łącze to spokojnie powinien zadziałać. Ale jeśli chcesz robić to profesjonalnie to na jednym komputerze w domu nie dasz rady.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Polecam cal.pl za niewielką cenę masz hosting bez ograniczeń.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia