Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Router dla domu jednorodzinnego.

Witam,
    Jestem nowym użytkownikiem na tym forum, myślę że nie pomyliłem zakładek z tematami i dobrze napisałem.

Chciałbym kupić router bezprzewodowy. Mieszkam w domku jednorodzinnym gdzie posiadam router zwykły (kablowy) na strychu. Chciałbym go wymienić na router który by miał wejścia zwykłe kablowe jak teraz mam i do tego połączenie bezprzewodowe(wifi). Posiadamy w domku 2 komputery i jak na razie dwa laptopy. Domek jest jednopiętrowy ze strychem a na strychu miałby się znaleść takowy router ten bezprzewodowy. Ścian troche jest.. I taki bym chciał kupić za rozsądną cenę.
    I internet mam radiowy z Gawexu, jeśli w czymś to pomoże.

Pozdrawiam, liczę na szybką pomoc
    Ostatnio edytowane przez maciek11-93 ; 15-08-11 o 22:09

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Zależy z czego stropy... Jeśli dużo zbrojenia i wszelakich kabli, to zakłócą sygnał bardziej. Jeśli się decydujesz na takie rozwiązanie, to router powinien mieć odpowiednio mocny nadajnik, by zniwelować zakłócenia do pewnego stopnia,ale i tak nie liczyłbym na zasięg większy niż do 10m z jakąś sensowną siłą i by Ci nie rąbało się. Zapomnij też o sensownych pingach. WiFi nie ma co liczyć na opóźnienia w takiej konfiguracji poniżej 150-200ms, a zazwyczaj będzie około 300-400, tak więc o ile do stronek czy maili jest to ok, to już do gier online bym z WiFi nie startował. Lagi Cię zalatwią Router zapewne będzie używany latami, więc wydać tutaj kilkadziesiąt złotych więcej na coś lepszego niż śmieciowy no-name jest jak najbardziej uzasadnione. Pooglądaj się za Linksysami lub coś koło tego.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

thek- dzięki bardzo za odpowiedź
    Pomyślę nad tym...
    No i nieszczęsny strop ;/
    Dzięki

Np. taki:
    http://allegro.pl/linksys-wag200g-ro...758366161.html
    Jak możecie to tak na "oko" powiedzcie czy dało by radę z tym? I ten typ to niby do neostrady tylko tak?

lub

http://allegro.pl/router-linksys-wrt...753229378.html

i jeszcze taki znalazłem:
    http://allegro.pl/linksys-wrt54g3g-r...757480484.html
    Ostatnio edytowane przez maciek11-93 ; 17-08-11 o 15:12

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Przede wszystkim, zastanowił bym się czy zamiana obecnego sprzętu na coś innego ma sens. Jaki obecnie masz router? IMO, warto rozważyć, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie rozdzielenie AP, od routera. W tej konfiguracji zachowujesz możliwość ustawiania AP w innym miejscu niż strych.

Niezależnie, czy zdecydujesz się na osobny AP, czy też router z AP, ograniczył bym się do urządzeń linksys'a.

Jeśli się decydujesz na takie rozwiązanie, to router powinien mieć odpowiednio mocny nadajnik, by zniwelować zakłócenia do pewnego stopnia,ale i tak nie liczyłbym na zasięg większy niż do 10m z jakąś sensowną siłą i by Ci nie rąbało się. Zapomnij też o sensownych pingach. WiFi nie ma co liczyć na opóźnienia w takiej konfiguracji poniżej 150-200ms, a zazwyczaj będzie około 300-400, tak więc o ile do stronek czy maili jest to ok, to już do gier online bym z WiFi nie startował.
    Dyskutował bym. Pisze z laptopa, internet mam z wifi, dalej po kablu UPC, AP ~7 metrów ode mnie, pingi do wp.pl <20ms. W tym samym momencie na dwóch innych laptopach streaming audio, od kilku godzin bez żadnych problemów z opóźnieniami, z pewnością <200ms.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    Przede wszystkim, zastanowił bym się czy zamiana obecnego sprzętu na coś innego ma sens. Jaki obecnie masz router? IMO, warto rozważyć, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie rozdzielenie AP, od routera. W tej konfiguracji zachowujesz możliwość ustawiania AP w innym miejscu niż strych.

Niezależnie, czy zdecydujesz się na osobny AP, czy też router z AP, ograniczył bym się do urządzeń linksys'a.

Dyskutował bym. Pisze z laptopa, internet mam z wifi, dalej po kablu UPC, AP ~7 metrów ode mnie, pingi do wp.pl <20ms. W tym samym momencie na dwóch innych laptopach streaming audio, od kilku godzin bez żadnych problemów z opóźnieniami, z pewnością <200ms.
    Obecnie posiadam router D-LINK DL-604 (nie jestem pewien końcówki a teraz już mi się nie chce wchodzić na strych.. jeśli tobie będzie potrzebne dany typ i model to napisz a jutro spiszę

Co to znaczy skrót AP?
    -------------------------
    Czy może po prostu zaprosić osobę umiejętną, po fachu żeby sprawdziła zasięg danego routera i wtedy gadać o jakimś odpowiednim routerze..?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

@macol: zależy co jest po drodze. Jeśli mam ściankę działową z betonu komórkowego czy płyt gipsowo-kartonowych to można sobie darować, ale jeśli mam strop z betonu zbrojonego z prętami, między którymi odległość to 5cm to niestety, moc sygnału drastycznie spada, a całość połączenia staje sie mocno niestabilna i jest o wiele więcej zagubionych pakietów. No i zawsze jest jeszcze kwestia ustawień QoS w tej sytuacji Pomysł z dołożeniem AP "na linii" jest moim zdaniem dobry i sam zastanawiałem się nad opisaniem go w swoim poprzednim poście, ale ostatecznie uznałem, że jednak chyba autorowi nie chodzi o takie rozwiązanie i zrezygnowałem. Choć jeśli się przyjrzeć, to chyba to może być najtańsze i jednocześnie najlepsze wyjście w pewnych wypadkach.

@maciek11-93: AP to Access Point. Osoba kompetentna niepotrzebna w sumie. Wystarczy że pochodzisz po mieszkaniu z urządzeniem i sprawdzać będziesz sygnał. W ten sposób dowiesz się czy jest sens coś więcej pakować niż w Twój router z AP. Ogólnie rzecz biorać jeśli główne miejsce do korzystania jest mocniej osłonięte i sygnał znacząco słabnie, to albo bym kombinował z silniejszym routerem, albo właśnie z AP podpiętym do już będącego i działającego routera, ale będącego znacznie bliżej głównego miejsca używania. To rozwiązanie drugie jest minimalnie trudniejsze w konfiguracji, ale pozwala Ci pokryć zasięgiem znacznie większą przestrzeń w chwili, gdy przykładowo będziesz się przemieszczał po domu i "skakał" między obydwoma AP (w routerze na strychu i dodatkowym gdzieś w domu).

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

W moim przypadku ścianki działowe na piętrze mam z płyt kartonowo-gipsowych tak więc myślę że będzie dobrze zaś potem jest strop ale więcej jest tam betonu niż żelaza No i na parterze niektóre ścianki z płyty(t.j.w.) no i grubsze ale bez żelastwa

Co do Access Point to skąd takie urządzonko można wziąć? czy to jest jakiś program? Bo ja zaznaczam że nie mam routera bezprzewodowego tylko przewodowy, jak będę sprawdzał sygnał jeśli ten router nie będzie nadawał sygnału.. Bym musiał mieć router z wifi(bezprzewodowy)
    Dobrze rozumiem?

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

@macol: zależy co jest po drodze. Jeśli mam ściankę działową z betonu komórkowego czy płyt gipsowo-kartonowych to można sobie darować, ale jeśli mam strop z betonu zbrojonego z prętami, między którymi odległość to 5cm to niestety, moc sygnału drastycznie spada, a całość połączenia staje sie mocno niestabilna i jest o wiele więcej zagubionych pakietów. No i zawsze jest jeszcze kwestia ustawień QoS w tej sytuacji
    Podstaw radiokomunikacji uczyć mnie nie musisz. Chciałem pokazać kontrast, wydaje mi się, że się udało. Generalizowałeś, że 10m to maksymalnie, że duże opóźnienia, itp. Jak sam właśnie przyznałeś, niekoniecznie. A QoS... może, jak kiedyś zobaczę rozwiązanie SOHO, na którym QoS faktycznie działa...

@maciek11-93, przy tym routerze który masz, wydaje mi się, że niema sensu wymieniać go na coś innego. AP to takie urządzenie, które podłączasz do istniejącej sieci, podobnie jak komputer, którego jedyna funkcją jest "utworzenie połączenia bezprzewodowego". Po szybki przejrzeniu allegro, widzę, że to obecnie ciężka sprawa, żeby kupić coś sensownego co było by tylko i wyłącznie AP. W tym kontekście warto rozważyć czegoś co miało by większą funkcjonalność, a u ciebie wykorzystywane by było tylko i wyłącznie jako AP. Wynika to z faktu, że łatwiej(taniej) można kupić router z AP, niż sam AP.

W zasadzie konfiguracja, w modelu dwóch osobnych urządzeń(niezależnie od ich rzeczywistej funkcjonalności), będzie prostsza, niż wymiana istniejącego sprzętu na router z AP. Chociażby dlatego że interfejs w stronę ISP zostawiasz bez zmian, a konfigurujesz jedynie nowy AP.
    Ostatnio edytowane przez macol ; 21-08-11 o 00:00

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cóż... Brałem pod uwagę na linii strych -> parter minimum dwa zbrojone stropy i jakieś, możliwe iż porządnie zrobione, ściany nośne. Sam niedawno podczas remontu miałem jazdy. Wzmocnione wiertło do betonu gdy wyciągnąłem z dziury było rozgrzane do czerwoności i prawie się topić zaczęło. Wiertarkę dopychałem nogą bo inaczej nie wchodziło nawet na milimetr. Rowki w suficie na instalację oświetleniową zaś robiłem... piłą tarczową z ostrzem diamentowym, bo niczym innym się nie dało. Nawet ekipa która osadzało nowe drzwi klęła strasznie, gdyż mając dłuta udarowe kilka godzin skuwali kilkanaście centymetrów muru pod nową futrynę, bo zbrojenie było tak gęste, a beton tak mocny. Pomysłowość budowlańców potrafi niemile zaskakiwać i dlatego podchodzę bardzo pesymistycznie do możliwego zasięgu jakiegokolwiek urządzenia nie wiedząc co siedzi w murach i stropach.

Zgodzę się z Tobą, że obecnie próba dorwania czystego AP jest lekko mówiąc nieopłacalna i ciężka na dodatek. Prościej dorwać router z AP i wpiąć go po prostu do już istniejącej sieci. To czy zrobi się z niego dodatkowe urządzenie mające tylko służyć jako AP czy też mające zastąpić obecny router to już kwestia własnych umiejętności konfiguracji urządzeń przez kombinującego oraz tego ile urządzeń sieć obejmie z podziałem na te po kablu, jak i bezprzewodowe.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

No dobra.
    Moglibyście podać linki np. jaki router z AP?
    Bo tutaj są od 50zł. po kończąc na tych za 3- stówki...
    Ostatnio edytowane przez maciek11-93 ; 22-08-11 o 18:30

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia