Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Tego typu system jak najbardziej tak, bo wszystko pod kontrolą sprawdzonych (oby) firmowych adminów a nie obcych, kiepsko opłacanych techników. W razie czego będzie można nawet odpowiedzialnemu przyp...lić.

ps do tego bym dobrych pen-testerów dodał, coby sytuacji z Sony uniknąć

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Widocznie każdy ma swoje zdanie, zobaczymy jak to się wszystko potoczy w przyszłości, być może programiści zaskoczą nas ciekawymi nowinkami. Póki co widać ciągły rozwój "cloud computing".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podejrzewam że tak jak poprzednio zostanie zastąpiony przetwarzaniem lokalnym, nie zapomnij że na początku informatyki istniała wyłącznie "chmura obliczeniowa" czyli jeden duży komputer do którego podpinano wiele jednostek wejścia/wyjścia. Dopiero miniaturyzacja doprowadziła do zmniejszenia komputerów do tego stopnia że każdy mógł mieć swój na biurku (i z tego modelu korzysta się do dzisiaj).

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

A ja przeczuwam, że wchodzący obecnie na rynek system Chrome OS spowoduje jednak zwiększoną popularność aplikacji internetowych, a sieć stanie się środowiskiem większości działań użytkowników komputerów.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

jestem podobnego zdania co jakopone. Myślę, że Chrome OS wraz z tanim sprzętem, będzie przepustką do chmury.

Ci którzy lansują pomysł chmury doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń. Przy pierwszej poważniejszej wpadce, zaufanie zostanie utracone - jestem pewien, że nie uda się go odbudować. Myślę, że zainwestowana została zbyt duża kasa, żeby kogokolwiek stać było na rzeczoną wpadkę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tyle że póki co chromebooki kosztują tyle co zwykłe netbooki mimo sporo mniejszych możliwości, jak to się nie zmieni to przyszłości im nie wróżę. Weźcie też pod uwagę ludzką potrzebę posiadania swojej własności fizycznie. Ja w każdym razie póki stać mnie na fizycznie nośniki i pełnowartościowy komputer do "chmury" nie przejdę (zwłaszcza jeśli zarządza nią firma z USA, już w Rosji były by bezpieczniejsze, być może Chinach też).
    Ostatnio edytowane przez sig ; 29-09-11 o 18:33

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Myślę, że google będzie rozwijać tę technologię i wprowadzi nowinki, które pozwolą jej uzyskiwać stopniowe przewagi. Była era Microsoftu teraz się wybiło Apple, więc nigdy nie wiadomo co będzie dalej. Kiedyś były podobne obawy jeżeli chodzi o dostęp do internetu, a przynosi on naszej cywilizacji więcej korzyści niż szkód.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

0 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Era Apple? nie zauważyłem, dalej mają drogie produkty o marnych możliwościach. Co do googla to jest coraz więcej chętnych na jego podstawową działalność czyli szukajkę, a na wskutek zmiany pokoleniowej coraz więcej internautów zdaje sobie sprawę że prywatność należy chronić (bo "wyrośli przy kompie" i cokolwiek o nim wiedzą). Tak wiec może mu zwyczajnie braknąć kasy na promocję swojego najnowszego "wielkiego brata".

Miro
    Gość

W firmach nie powinno , korzystać się z darmowych programów, przy kontroli naliczą przychód dla przedsiębiorcy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Chyba że kupi sobie tenże darmowy program np z gazetą wtedy w świetle prawa (a raczej w tym przypadku lewa) nie będzie już darmowy (sposób wymyślony i sprawdzony przez przedsiębiorców w czasach gdy na potrzeby podatku z Linuksa robiono Windowsa NT). Swoją drogą Akurat płatnych biurowych pakietów online chyba brak, wiec nadgorliwy urzędnik nie miał by podstawy do naliczenia podatku.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia