Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Hybrid View

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Programy biurowe dostępne z przeglądarki

Witam, chciałbym spytać Was jakie macie opinie na temat oprogramowania biurowego dostępnego online takiego jak pakiety od zoho, czy google? Czy korzystacie z czegoś takiego w firmie? Czy jest to kierunek rozwoju zarządzania firmą?
    Ostatnio edytowane przez jakopone ; 08-09-11 o 10:45

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Firmą? tylko w przypadku gdy dane obrabiane w takim programie i tak są publicznie dostępne, nie zapominaj że google zarabia na tym co wie o swoich użytkownikach, wliczając w to google docs (reszta firm udostępniających tego typu serwery też nie robi tego bezinteresowanie, zarobek musi być jak nie na abonamencie to gdzie indziej). Co innego prywatny użytkownik który i tak tajemnic firmowych w dokumentach nie zamieści, takowy może nawet i na chmurę się zdecydować o ile jest ekshibicjonistą.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nie oceniałbym tego tak radykalnie i pochopnie. Trzymanie danych "w chmurze" nie musi oznaczać od razu ekshibicjonizmu. Poza tym korzystam z zoho i źródłem zarobku są w nim niektóre płatne ciekawe funkcjonalności . Nie muszą być one każdemu potrzebne, jednak znacznie usprawniają działania firmy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pytanie: gdzie bardziej opłaca się włamać: na serwery firmowe gdzie są dane jednej firmy czy też do chmury gdzie są dane z wielu firm? To drugie jest dużo bardziej opłacalne dla cyberprzestępców, wiec będą w to zaangażowane dużo większe zasoby (więcej włamywaczy i więcej pieniędzy na infrastrukturę) niż przy dotychczasowych atakach.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Myślę, że trochę przesadzasz. Jestem zdania, że z biegiem czasu do "chmury" będzie przenoszonych coraz więcej zasobów, co wiąże się również z opisywanym przez Ciebie procederem. W chmurze, gdzie są dane wielu firm, większej ilości osób zależy na tym aby była bezpieczna, dlatego też przeznaczą znaczne środki na zabezpieczenia. Można znaleźć analogię do banku: bezpieczniej jest trzymać kasę w domu, czy banku gdzie kasę trzyma więcej osób? To drugie jest dużo bardziej opłacalne dla przestępców.
    Myślę, że świadome działanie, z wykorzystaniem "chmury" to świetna sprawa i duże uproszczenie i przyspieszenie wielu procesów.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kasę trzyma się w banku z 2 powodów:
    1) na wskutek oprocentowania wolniej traci na wartości.
    2) w przypadku kradzieży stratny jest bank a nie ty (nawet jak zostanie skradziona "z okienka" forsa którą przed chwilą wpłaciłeś).

Żaden z nich nie ma nic wspólnego z chmurą.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Myślę, że jesteś zbyt negatywnie nastawiony do tego sposobu utrzymywania danych. Wiadomo, zawsze mogą pojawić się jakieś obiekcje, jednak warto wziąć pod uwagę że:
    1) dane są nieporównywalnie lepiej chronione przed atakiem i koszt tej ochrony jest względnie niższy, niż miałbym to robić samemu w firmie,
    2) robione są obowiązkowe kopie zapasowe na serwerach w różnorodnych lokalizacjach.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dane mój drogi są chronione tylko wtedy kiedy są na komputerze bez fizycznego dostępu do zewnętrznej sieci ze szczególnym uwzględnieniem internetu. Do tego jeszcze blokada na nośniki wymienne. Pozatym obowiązuje prawo kraju w którym stoi serwer, więc może się okazać że "wyciekły" w majestacie prawa, choćby w USA rząd i wszelakie "trójliterowe" agencje będą miały do nich pełny dostęp bez informowania cię o tym. Do tego dołożymy korupcję, i już mamy wyciek. Im więcej osób ma dostęp do danych tym większe ryzyko że dostaną się w niepowołane ręce, a przy umieszczeniu ich w chmurze liczba ta znacznie wzrośnie (co więcej o osoby których nie znasz, nie sprawdziłeś ich, a co za tym idzie nie ufasz im).

ps co jeśli ta "ochrona" z punktu pierwszego będzie równie dobra jak ta w Sony gdzie administratorzy wiedzieli o dziurach w oprogramowaniu swoich serwerów (bo jawnie monitorowali fora na których o nich pisano) ale ich nie załatali?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Firma Sony to zawaliła na całej linii, ale wątpię, żeby ktokolwiek inny prowadzący usługi dla klientów instytucjonalnych pozwalał sobie na tak rażące niedociągnięcia. Zresztą widzieliśmy konsekwencje jakie Sony poniosło, to dało na pewno wiele do myślenia innym.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

W mojej poprzedniej firmie był taki system do zarządzania firmą online. Robiony był na zlecenie, więc nie było to żadne z popularnych oprogramować tego typu. Mogę jednak powiedzieć, że to bardzo wygodna sprawa, mieć dostęp do wszystkiego z każdego miejsca na ziemi. Szef jedzie na wakacje i może w kafajce zobaczyć co i jak w firmie

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia