Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cool Czy ktoś wie jak regulować głośność w plikach video?

Witam. Konkretnie chodzi mi o teledyski muzyczne, chciałabym zgrać je na płytę DVD ale mam problem bo praktycznie każdy ma inną głośność. Czy jest program który wyreguluje mi tę głośność? Video mam w formacie mpeg. Czytałam że można wyciągnąć ścieżkę MP3 i wyregulować ją a następnie wstawić z powrotem ale trwa to strasznie długo bo każdym jednym teledyskiem trzeba się tak osobno bawić i to na dodatek dwoma programami a nie jednym...
    Macie jakiś pomysł???

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Avidemux, MediaCoder, MeGUI (dla trochę bardziej zaawansowanych) i tona innych.
    MediaCoder zakładka "Sound". Avidemux "Audio" ->"Filters". Poszukać "Gain" (po angielsku, po polsku może być "Zysk", lub coś takiego), ustawić ile się chce, zapisać.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Wytarczy zaznaczyc jaka glosnosc chce miec odpalic i juz? I bedzie jedna glosnosc? Powaznie??

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Żeby mieć coś głośniej, musisz zrobić głośniej. Żeby zrobić głośniej na stałe, musisz przekonwertować dany plik.
    Głośność będzie taka jaką ustawisz. Raczej nie będzie jedna dla wszystkich plików, bo nie wszystkie pliki mają jedna głośność, a gain ustawia się w dB, a nie w punktach procentowych, czy coś.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

A mnie chodzi wlasnie o to zeby tak przerobic te teledyski zeby mialy wszystkie jedna glosnosc...
    Nie chce sciszac i podglasniac tylko wyregulowac glosnosc do takiego samego poziomu dla wszystkich plikow...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
    2. Możesz spróbować się pobawić opcją "Normalize" (Avidemux chyba nie ma).

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Są narzędzia które analizują dany plik dźwiękowy i na podstawie analizy potrafią normalizować głośność większej grupy plików. Ja korzystam do tego z pluginu ReplayGain do foobara. Z tego co się orientuję(ale nie mam co do tego pewności), w przypadku tego narzędzia, modyfikacji nie podlega ścieżka dźwiękowa, a jedynie jakiś tag w pliku który informuje odtwarzacz o tym o ile dB zmienić głośność.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Często odtwarzacze muzyki pozwalają na taką możliwość, na przykład Windows Media Player (niepolecam). Inne rozwiązania to Sound Forge (opis ustawień), CoolEdit, Adobe Audition, Nero Wave Editor.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia