Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Lightbulb Czy w sieci jesteśmy bezbronni ?

Jak w temacie,czy istnieje skuteczna,prawna forma obrony przed krzywdzącym, naszym zdaniem, traktowaniem użytkownika przez administrację serwisu społecznościowego,w dodatku płatnego?
    Pozdrawiam

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Diabeł tkwi w szczegółach. Musisz napisać coś więcej. Co to za serwis, jakie sankcje zostały na Ciebie nałożone i za co.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Sankcje to ban,za nic,wydumane przez amatorską moderację przewinienie. Konflikt ma podłoże polityczne. Nie będę tu się rozpisywał o szczegółach bo to nie miejsce do tego.
    Myślę że moje pytanie jest jasno sformuowane - czy istnieje skuteczna,prawna forma obrony przed krzywdzącym,moim zdaniem,traktowaniem użytkownika przez administrację płatnego serwisu społecznościowego.
    Czy ma tu zastosowanie prawo konsumenta?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Istnieje. Tylko wiele zależy od tego czy moderator poinformował Ciebie o zamiarze zablokowania Twojego konta. Bo jeżeli zablokował Ci konto bez wcześniejszego poinformowania Ciebie o zamiarze zablokowania Ci konta, to tym samym naruszył art. 14.3 Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną.

Okoliczności wyłączające odpowiedzialność administratora lub moderatora zostały określone w art. 14.1 tej samej Ustawy.

Jeżeli chcesz to możesz złożyć pozew w sądzie właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania o odblokowanie przez pozwanego Twojego konta. Sąd w wyroku może nakazać jego odblokowanie.

To tak w telegraficznym skrócie. Więcej - odsyłam do komentarzy Ustawy o Świadczeniu Usług Droga Elektroniczną oraz do orzecznictwa.

Pozdrawiam

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Mało tego że nie zostałem poinformowany o planowanej blokadzie dostępu do forum to administracja ignoruje zgłoszoną przeze mnie w trybie regulaminowym reklamację.
    Wątpię czy kierowanie tej konkretnej sprawy na wokandę jest celowe,blokada została nałożona na 30 dni (wiem to z automatycznego komunikatu),więc nim "machina sprawiedliwości" ruszy to pewnie nałożona blokada na dostęp do forum już zostanie zdjęta.
    Zastanawiam się jednak nad złożeniem pozwu o jaskrawe łamanie regulaminu przez administrację,amatorską i stronniczą moderację,"sypanie" banami w/g preferencji politycznych,brak reakcji ze strony serwisu na korespondencję mailową.
    Dziękuję za Twoje sugestie,myślę że okażą się przydatne,pozdrawiam.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

administracja ignoruje zgłoszoną przeze mnie w trybie regulaminowym reklamację
    Czyli oni mają regulamin. W takiej sytuacji możesz im dopiec w inny sposób, a mianowicie sprawdzić czy ich regulamin nie zawiera tzw. klauzul niedozwolonych. Bo jeżeli zawiera, to możesz złożyć do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów skargę na stosowanie przez nich w swoim regulaminie klauzul niedozwolonych. Rejest tlauzul znajdziesz na stronie www.uokik.gov.pl

UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10% ubiegłorocznych przychodów. Tylko warunek - osoba prowadząca to forum musi je prowadzić w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Albo krócej - musi być przedsiębiorcą w rozumieniu prawa.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Owszem,mają regulamin,bardzo rozbudowany i stawiający użytkownika już na wstępie na przegranej pozycji. Jednak mimo tak korzystnej dla administracji serwisu konstrukcji regulaminu administracja i tak łamie go w kilku punktach.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ale tu chodzi o to czy oni są PRZEDSIĘBIORCAMI czy też osobami fizycznymi prowadzącymi forum amatorskie.
    Po drugie - ich Regulamin MUSI być zgodny z prawem i nie może zawierać tzw. klauzul niedozwolonych.
    Po trzecie - jeżeli oni są przedsiębiorcami, to i tak możesz wystąpić do UOKiK o uznanie danego postanowienia regulaminu naruszającego zbiorowe interesy konsumentów. Również możesz wystąpić do UOKiK o uznanie danej praktyki za naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

Wiesz... ja też kiedyś uważałem, że Regulamin jest dokumentem niepodważalnym. A tak nie jest. Regulaminy tworzą ludzie nie będący prawnikami i w związku z tym Regulaminy często roją się od błędów oraz klauzul niedozwolonych.

Twoja decyzja co z tym zrobisz, ale wiedz, że nie jesteś taki bezbronny wobec arogancji administracji Forum jak Ci się to wydaje.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Właścicielem serwisu jest dosyć duża grupa kapitałowa,na której rachunek bankowy aby w pełni korzystać z serwisu przed aktywowaniem swego konta należy wpłacić odpowiednią kwotę, więc serwis należy do przedsiębiorcy.
    Decyzję już podjąłem,zawalczę z arogancją jaką prezentuje administracja serwisu,obecnie zbroję się w odpowiednie instrumenty prawne,również dzięki Twojej pomocy,za którą dziękuję.
    Pozdrawiam.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

No to cieszę się, że mogłem pomóc

Pozdrawiam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia