Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Twoja ocena: Yes No

Problem przy włączaniu komputera

Witam!
    Dzisiaj rano, jak zawsze chciałem włączyć komputer. Niestety podczas procesu uruchamiania komputera wyskoczył mi taki komunikat "Invalid system disk. Replace the disk, and then press any key." Wczoraj jeszcze wszystko działało i jestem po prostu zdumiony całą sytuacją. Muszę jeszcze dodać że w sprawach informatyki jest po prostu laikiem. Jak by ktoś mógł mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny D

simian raticus
    Gość

Może dysk już się sypie albo dosicnąć wtyczki to płyty głównej i HDD (rozłączyć, przedmuchać z kurzu?). Jak sprawa bedzie niedowytrzymania to serwis!
    Ostatnio edytowane przez simian raticus ; 17-10-11 o 11:31 Powód: literówka i ortograficzny błąd!

Początkujący
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Prawdopodobnie ustawienia bootowania mogą wskazywać na priorytet dla dvd romu bądź flash disku.

Rozwiązanie:

Sprawdzić czy w napędzie nie ma płytki.
    Odłączyć pendrive czy jakikolwiek inny dysk z usb.
    Spróbować uruchomić.

Zadziałało?
    Ostatnio edytowane przez Buzzdesigner ; 17-10-11 o 19:34

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

To nie jest problem z kolejnością bootowania. Jak sama nazwa mówi, ta opcja BIOSu szuka systemu w odpowiedniej kolejności wskazanej ustawieniami. Dopiero jeśli na ŻADNYM nie znajdzie takowego, wyświetla ów monit. Powody najczęstsze sa dwa:
    1) obluzowane kable dysku lub zakurzone styki - rozwiązanie: przeczyścić z kurzu, poprawić zamocowanie taśmy danych i zasilania
    2) uszkodzony lub brak MBR - rozwiązanie: naprawić mbr z pomocą dysków ratunkowych/instalacyjnych. Zależnie od systemu wygląda to inaczej. Podejrzewam jednak Windowsa, więc magiczne /fixmbr w konsoli ratunkowej na płycie instalacyjnej w 99% przypadków wystarcza. Pozostałe 1% to najczęściej sypnięty dysk :/

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia