Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Router Netgear

Witam. Mam problem z instalacją routera. Właśnie przeprowadziłam sie do nowego mieszkania i mam dostęp do internetu, ale problem leży w tym, że mam tylko jeden kabelek do podłączenia routera. Nie mam kabla telefonicznego. Istnieje możliwość instalacji routera? Do tej pory podłączałam internet kablem bezpośrednio do laptopa. Bardzo proszę o pomoc.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Jaki to kabel RJ-45?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Router możesz podpiąć do kabla bez problemu, ale musisz uważać z jakim typem kabla masz do czynienia. Występują najczęściej 4 z nich:
    - RJ-11 (telefoniczny),
    - RJ-45 ("skrętka" internetowa),
    - kabel koncentryczny (kabel w otoczce z jedną "żyłą", najczęściej miedzianą),
    - światłowód (dużo cienkich "żyłek").
    W zależności więc od kabla musisz kupić lub dostaniesz od dostawcy odpowiednie urządzenie, z modemem lub bez. Z tymi dwoma ostatnimi jest największy problem. Na rynku jest wiele urządzeń 1 i 2 typu, ale 3 i 4 ze świecą szukać, a nawet jeśli znajdziesz to nie zawsze będą one działać bo nie są zarejestrowane u dostawcy netu (głównie blokady po adresach MAC kart sieciowych tych urządzeń). Jedynym wyjściem jest więc wpięcie się w sieć za owym modemem i klonowanie do routera adresu MAC zarejestrowanego u dostawcy adresu MAC Twojej karty sieciowej (tak jest najczęściej to rozwiązywane). Ale trudno zgadywać skoro niemal nic nie wiemy o tym jak u Ciebie jest net dostarczany.

Obserwator
    Mieszka w
    Katowice
    Siła Reputacji
    0

Odp: Router Netgear

Sorry za mieszanie. Bawiłem się linkami i wycięło starego posta, odzyskałem z cachów i wstawiłem z powrotem:

Istnieje możliwość instalacji routera? Do tej pory podłączałam internet kablem bezpośrednio do laptopa. Bardzo proszę o pomoc.
    Tak czy siak jeśli zdecydujesz się na zakup i nawet jak Ci sprzedawca powie, że będzie działać, to zapytaj czy możesz zwrócić jeśli się okaże, że nie. Kupując przez internet masz tam bodajże 10 dni na odesłanie bez podania przyczyny i zgodnie z prawem sprzedawca musi przyjąć towar.
    Ostatnio edytowane przez Oświetlenie led ; 01-02-13 o 15:29 Powód: Sorry za mieszanie, Bawiłem się linkami i wycięło starego posta, odzyskałem z cachów G. i wstawiłem z powrotem.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

ni fakt, ja mialam broblem

pepka
    Gość

Mam podobny problem z routerem. Po ostatnim burzach chyba coś się sfajczyło. Niestety nie ma już gwarancji. Nie chcę wydawać hajsu na coś drogiego, bo i tak się pewnie kiedyś zepsuje. Czy ten TP-Link TL-WR740N to dobry sprzęt? Patrzę na Skąpca: http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/802747 i chodzą średnio po około 40 plnów. Ale czy pociągnie net szybkości 30mb/s rozdzielony na 5 urządzeń

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

40 pln/sztuka? Coś podejrzane......
    co do uciągnięcia to (przy założeniu iż QoS masz aktywne) 30/5 = 6 mb/s czyli spokojnie

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia