Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jak rozdzielic sygnał?

Tak jak już pisałam mam internet w bloku. Opiszę sytuacje dokładnie tak, jak ona wygląda, najprościej jak się da Średnio znam się na komputerach itp, informatyki nie studiowałam ;p Więc ze ściany wychodzi mi 1 kabel i nie mam pojęcia, gdzie ma on początek ;p Żeby mieć internet podłączam owy kabelek do wejścia sieciowego w laptopie. Nie mam modemu itp. Stąd moje pytanie. Jak rozdzielić sygnał żeby internet chodził też na innych komputerach? Switch odpada, więc wydaje mi się, że najlepszy będzie router, ale jaki? Miałam Netgara, ale ten odpada, bo juz próbowałam.. Proszę o pomoc

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Dobrze by było jakbyś napisał dlaczego switch nie i dlaczego Netgear nie?
    W zasadzie potrzebujesz routera (w niektorych sytuacjach switch by starczył, ale router lepszy bo bardziej uniwersalny). Skoro nie wiemy dlaczego Netgear nie ci nie pasuje to ciezko nam wybrac cos innego.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nie może być do Netgear gdyż nie mam modemu czyli nie mam kabla żeby podłączyć go do routera. Natomiast gdy podlączam switch i chce się połączyć z internetem na 2 komputerze występuje konflikt adresów IP. Ja nie mam internetu z neostrady, orange itp więc mam tylko jeden adres IP i bramkę.
    A tak przy okazji. Jestem dziewczyną ;p

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Hej dziewczyno odpisałem Ci dzisiaj ale odpowiedź przepadła (Big Brother?). Ten kabel, który wystaje ze ściany to kabel do sieci typu LAN (końcówka RJ45, kabel CAT5). Jeśli możesz go wcisnąć do gniazda sieciowego laptopa to właśnie ten kabel. Mając kabel sieci LAN wystarczy zwykły switch, router byłby zbytkiem, ponieważ ma modem i inne wodotryski, których nie potrzebujesz. Modem zainstalował już ten, kto założył waszą sieć w bloku.
    Niestety ustawiono ograniczenie ilości adresów IP na jedną końcówkę. Stąd ten konflikt. W tej sytuacji ani switch ani router nie pomogą, mimo że obydwa spełniłyby swoją rolę - pozwoliły podłączyć kilka komputerów. Jedynym rozwiązaniem jest porozmawiać z administratorem i poprosić o odblokowanie.

A może używacie w bloku stałych lokalnych adresów IP i ustawiłaś ten sam adres IP na obydwu komputerach? Bramka oczywiście będzie taka sama.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Jeśli nie masz modemu przy laptopie, to znaczy ze i do podłączenia do routera go nie potrzebujesz
    Jak uruchamiasz internet na komputerze? Wpisujesz adres IP ręcznie (od administratora masz numer?) czy podłączasz komputer "i jest"?
    Czy nie możesz poprosić administratora o dodatkowy adres? (jak to firma to pewnie będą marudzić o kasę, ale jak to sąsiad udostępnia to powinno być bez problemu. Wtedy podłączasz switch i powinno śmigać.
    Możesz te spróbować podłączyć switch i na drugim komputerze ustawić inny adres IP (ostatni numerek - ustaw na na przykład 243). Maskę i Bramę ustaw taką jaka jest na twoim laptopie.

Jeśli masz adres IP, Bramę i maskę od administratora to podłącz kabel ze ściany do wejścia WAN routera. W swoim komputerze ustaw adres IP na 'automatyczny' i podłącz do routera w wejście LAN (oznaczone zwykle cyframi od 1 do 4). Wejdź w ustawienia routera (na spodzie routera lub w instrukcji znajdziesz adres IP który masz wpisać w okno przeglądarki). W ustawieniach ustawiasz tryb połączenia na 'static' lub coś podobnego i wpisujesz adres, bramę i maskę którą normalnie wpisujesz do swojego komputera.
    Zapisujesz zmiany i wszystko powinno śmigać (zresetuj swój komputer i pozostaw IP na 'automatyczny').
    Ostatnio edytowane przez Volvox ; 25-10-11 o 19:42

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Jeszcze jedno pytanie Kiedy próbowalam podłączyć router Netgar wyskakiwał mi komunikat, że komputer go nie widzi i że nie jest podłączony. Z czego to może wynikać?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Router nie będzie widoczny jako urządzenie podłączone do komputera jak drukarka czy zewnętrzny dysk. Będzie natomiast dostępny w przeglądarce internetowej pod adresem 192.168.x.x
    Problem w tym że różni producenci używają różnych przestrzeni adresowych, czasem 192.168.1.1, czasem 192.168.2.1, czasem 192.168.2.100. Niestety. Ta informacja znajduje się podręczniku użytkownika dołączonym do routera. Jeśli go nie masz poszukaj tej informacji na pudełku lub jako extra sticker na samym routerze. Bądź twórcza
    Jeśli dostaniesz się do konfiguracji routera, najważniejsze jest ustawienie bramki, czyli adresu, z którym twój router będzie się łączył aby uzyskać dostęp do internetu.
    Potem sprawdź czy router ma włączone DHCP, czyli automatyczne przydzielanie adresów IP. Pomocne jest to co napisał wcześniej Volvox.
    Jeśli administratorzy tej sieci poprawnie ustawili główny router/switch, wszystko powinno zacząć działać.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Moonisiaa19 Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie Kiedy próbowalam podłączyć router Netgar wyskakiwał mi komunikat, że komputer go nie widzi i że nie jest podłączony. Z czego to może wynikać?
    Zadając pytanie na Forum zawsze postaraj się napisać JAKI komunikat wyskakuje (czyli jego treść)
    Zwykle może wyskoczyć, że kabel nie jest podłączony (wtedy na routerze nie pali się lampka przy odpowiednim porcie). Wtedy należy sprawdzić czy kabel jest we właściwym porcie (ten oznaczony jako LAN lub numerkami), czy jest to właściwy kabel (oglądnąć z bliska wtyczki czy te małe kolorowe kabelki są w obu wtyczkach w takiej samej kolejności i czy każdy z małych kabelków dochodzi do końca wtyczki).
    Jeśli jednak połączenie działa, a nie widać routera w oknie przeglądarki, to zwykle znaczy że:
    - adres IP routera źle wpisałaś, albo ktoś wcześniej go zmienił
    - masz na swoim komputerze wpisane ręcznie IP, a nie automatycznie.

Podaj nam IP jakie jest napisane w instrukcji router (lub na naklejce od spodu). Następnie w swoim laptopie wybierz START --> Uruchom i wpisz cmd w tym czarnym oknie wpisz ipconfig. Podaj nam tu jakie wyskoczyły adresy IP (te 4 numerowe) wraz z nazwą karty która dany IP ma.

Ale głupoty gadacie i wpowadzacie dziewczynę w błąd.

Router właśnie najbardziej się tu nadaje, to jedyne rozwiązanie.

Podłączasz kabel ze ściany do portu WAN na routerze

A komputer podłączasz do któregoś z portów LAN (zazwyczaj są 4) lub przez wifi, powinno działać.

Jeśli nie będzie działać podaj model routera.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

KajetanWojciechowski -->
    Ty napisałeś: "Podłączasz kabel ze ściany do portu WAN na routerze"
    Ja napisałem "podłącz kabel ze ściany do wejścia WAN routera"

Ty napisałeś: "komputer podłączasz do któregoś z portów LAN", "zazwyczaj są 4"
    Ja napisałem "podłącz do routera w wejście LAN", "oznaczone zwykle cyframi od 1 do 4"

Powiedz mi proszę czym różnią się nasze wypowiedzi i dlaczego moja wypowiedz to "gadanie głupot" i wprowadzanie w błąd?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia