Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

CSS - dobra książka

Witam,

Jestem początkującym webmasterem chociaż może i to jest nadużyciem. W każdym razie stawiam swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie i prosiłabym o polecenie dobrej książki o stylach CSS albo jakiegoś porządnie napisanego tutorialu.
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez alfa2000 ; 07-11-11 o 11:17

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Nie ma jednej ścisłej "wykładni". Niestety przeglądarki choć niby mają trzymać się standardów, to nieco inaczej te style interpretują. O ile CSS1 wszystkie rozumieją, tak już z CSS2 jest gorzej i zaczynają się różnice. O implementacji CSS3 nawet nie ma co pisać. Ta jest jeszcze w niedokończonej, niepełnej interpretacji. I nie patrz na test ACID2 czy 3. Jest popularny żart, że pisze się jego nową wersję, gdy najaktualniejsza wersja IE ma go już prawie przejść Ogólnie jeśli chcesz to w miarę prosto złapać to kombinuj z serią "Head First". Ja mam w domu pozycję taką: http://helion.pl/ksiazki/css-kaskado...yer,kasty3.htm ale to jest po prostu kompendium po które sięgasz by sobie coś ze standardów zobaczyć jak i gdzie... To faktycznie encyklopedia wyjaśniająca co robi dany kawałek, dlaczego i na co trzeba uważać. Nie każdemu taka forma pasuje. Czy Tobie będzie? Nie wiem. Wejdź na link, przeczytaj przykładowy rozdział i sam oceń.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Zacznij od http://www.kurshtml.edu.pl/. Chyba nie ma webdesignera w Polsce który by tam nie zajrzał. Książkę zawsze zdążysz kupić. Jeżeli jednak wolisz coś na papierze, polecam Włodzimierz Gajda "HTML XHTML i CSS" wydane przez Helion. Jeżeli faktycznie zaczynasz, szukaj książki w formie kursu który pokaże od czego zacząć i pokaże krok po kroku jak kompleksowo rozwiązywać typowe podstawowe zagadnienia związane z budową stron www, np stylizacja tekstów, budowa menu, budowa układu w formie nagłówek + 1 lub 2 lub 3 kolumny + stopka. Jak opanujesz podstawy, przyjdzie czas na bajery. Wiadomości jest pełno w internecie. Ale znajomość angielskiego jest co najmniej wskazana.

Początkujący
    Mieszka w
    internet
    Siła Reputacji
    0

Każda książka będzie dobra jaką weźmiesz do ręki i przeczytasz ze zrozumieniem

Początkujący
    Mieszka w
    Myszków
    Siła Reputacji
    0

W zasadzie książki są zbędne choć nie ma co ukrywać że także mogą się przydać.
    W Google masz pełno materiałów wpisz np. extdf "css" kurs i wyskoczy wiele poradników.

---------------
    Pozdrawiam,
    Specjalista SEO Mariusz Kołacz
    Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kolacz ; 25-06-14 o 15:26

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

żebyś nie zaczynał od staroci polecam ci książkę "CSS3.tworzenie nowoczesnych stron WWW" Łukasza Pasternaka. Książka jest bardzo fajnie napisana , nawet początkujący ja zrozumie.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

przeglądałem w empiku HTML5 i CSS3. Praktyczne projekty Włodzimierz Gajda całkiem dobrze się czyta, polecam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia