Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Dieta Dukana - bezpieczna czy nie?

Słyszałam wiele dobrego na temat skuteczności diety dukana. Ale z drugiej strony też ostatnio zaczęły krążyć pogłoski, że jest niebezpieczna dla zdrowia.
    Czy macie jakieś doświadczenia?

karola_28
    Gość

Ja nie stosowałam, ale podobno szkodzi na nerki. Zresztą ograniczanie się do 1 grupy produktów wydaje się niezbyt korzystne dla organizmu.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Dieta Dukana ma chyba tyle samo przeciwników co zwolenników, czytałam wiele opinii ludzie pisali o kłopotach zdrowotnych podczas jej stosowana, trzęsocych się rękach i bolących stawach, kręgosłupach. Ta dieta wywala z jadłospisu dużo produktów, jest wyosoko białkowa. Lepiej się dobrze zastanowic, poczytac za i przeciew poradzic sie lekarza przed jej stosowaniem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja znam wiele osób, które bardzo sobie chwalą te dietę, nie chorują na nerki, i nie maja efektu jojo. Po diecie zrobiły badanie i już.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja z kolei także słyszałam niezbyt pochlebne opinie o tej diecie. Sądzę,że jednak najlepiej jest samemu zdrowo się odżywiać,przy tym nie szkodząc własnemu zdrowiu.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Dukan to niestety nienajlepszy sposob na zrzucenie wagi. Osobiście wydaje mi się, że lepiej postudiować informacje o indeksie glikemicznym. Tudzież dietę Montignaca sobie wyguglać - bezpieczniej, nie głodzisz się a uczysz racjonalnego odżywiania. zresztą, Primavera w Jastrzębiej ma wczasy odchudzające oparte na tej diecie, raczej nie bez powodu.

masterchef
    Gość

Odp: Dieta Dukana - bezpieczna czy nie?

ja po diecie dukana miałam lekkie problemy ze zdrowiem i raczej nie poleciłabym tej diety, oczywiście po odstawieniu efekt jojo przyszedł jak bumerang

Wypowiadanka
    Gość

Wyczytałam dziś w medigo, że: "Jej skuteczność i bezpieczeństwo nie zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.
    Diety oparte na produktach bogatych w białka zakwaszają organizm, a to może prowadzić do kłopotów z wątrobą, nerkami, sprzyjać osteoporozie. Dlatego mogą być stosowane wyjątkowo pod kontrolą lekarza.

Przepisy zamieszczone w książce są dalekie od polskich tradycji kulinarnych, co zmusza do rezygnacji z wielu produktów, zubażając w ten sposób dietę z cennych składników odżywczych."

Cały artykuł o diecie Dukana dla ciekawych, najbardziej podoba mi się pierwsze zdanie z ostatniego akapitu, które właściwie jest świetnym podsumowaniem :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja w ciagu pol roku na Dukanie schudlam 6 kg tyle ile chcialam .Bylo to 2 lata temu i waga dalej sie utrzymuje,poniewaz zmienily sie nawyki zywieniowe,nie sprawia mi to zadnego klopotu. wyniki badan byly i sa dobre ,nie widze przeszkod ,aby diete zastosowac .Aha! pierwsza faza u mnie to bylo 3 dni ,a potem tak jak w zaleceniach.POWODZENIA!!

Wypowiadanka
    Gość

Ja nadal jakoś tej diecie nie mogę zaufać, jakbym pomyślała sobie: uwaga nadwaga!, to zgłosiłabym się do dietetyka, zamiast samodzielnie kombinować, bo wydaje mi się, że każdy organizm inaczej reaguje na diety i to, że Tobie nic nie zaszkodziło, a wręcz pomogło, wcale nie oznacza, że u innych osób będzie tak samo. Nie ma to jak pomoc specjalisty, to najbezpieczniejsza forma odchudzania się Ale gratuluję sukcesu

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia